mvm x22 در مقابل رنو ساندرو ؛ام وی ام بخریم یا ساندرو ؟

۵ دلیل برای اینکه ام وی ام X22 بخریم،مزایا ام وی ام X22

کمپانی مدیران خودرو نماینده رسمی تولیدات چری چین اخیرا بروزترین کالا خود با اسم ام وی ام X22 را معرفی کرده و تصمیم گرفته است بزودی این خودرو را وارد مارکت کند.ام وی ام X22 که در قسمت کراس اور های کوچک قرار گرفته مطمئنا با استناد به برخوداری از مزایایی گوناگون می تواند در قسمت خودروهای کم بهای نظر بسیاری از خریدران ایران را به خود جلب کند.

ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که ۵ دلیل مهم برای اینگه ام وی ام X22 را در لیست خرید خود قرار دهم را عرضه خواهیم کرد.

تاریخچه

کمپانی چری در نوامبر سال ۲۰۱۶  این خودرو را در پکن و با اسم تیگو ۳X پرده گشود . تیگو ۳X یا همان ام وی ام  X22 در حقیقت برادر دو قلو ام وی ام X33 شمرده می شود و در بسیاری از موارد از قبیل ابعاد بدنه تشابهات فراوانی دارند.ام وی ام X22 همزمان با ایران در کشورهای بزریلی ،شیلی و روسیه ارائه می گردد.

چرا باید این خودرو را بخریم

۱-دیزاین دلنشین

دیزاین ظاهری ام وی ام X22  از زبان دیزاین تازه کمپانی چری موسوم به Life in Movement”  ” الهام گرفته شده است. چری تلاش کرده با بهره برداری از خطوط تیز و زاویه دار در کلیه المان های جلو خودرو از قبیل چراغهای جلو ،جلو پنجره و غیره ،ام وی ام X22 را وسیله نقلیه ای توانمند و جسور به نمایش بگذارد. به علاوه از طرف دیگر جوان پسند بودن و زیبایی این خودرو به هر لحاظ مورد تایید قشر جوان و خانواده های کم جمعیت قرار خواهد گرفت.

نمای عقب خودرو هم که مشابهت های فراراین به ام و ام ۳۱۵ دارد حاوی جذابیت ویژه یک خودرو کم بهای می باشد.بطور کلی لازم است بگوییم که ام وی ام X22 با ظاهر جداب و تهاجمی خود حاوی توانایی ضروری برای جذب مخاطب را خواهد داشت.

۲-کابین دو رنگ و جوان پسند

چری با شرایطی که به نمای ظاهری این خودرو بهای فراوانی داده است ،برای کابین ام وی ام X22 هم سنگ تمام قرار داده است. استTاده از روکش دو رنگ در بیشتر کابین حسن ویژه بودن را تداعی می کند. به علاوه از طرف دیگر کیفیت نسیتا خوب استفاده در جلو داشبورد در این رنج هزینه تازگی دارد.از دیگر نقاط فوت دیزاین داخای ام وی ام X22 وجود نمایشگر ،فرمان سه پره تازه t اهرم دنده اسپرت , نمایشگر تمام دیجیتالی خواهد بود.

۳-مصرف اقتصادی سوخت

اگر شما جزو کسانی هستید که برای مصرف خوب سوخت ارزش فراوانی قائل هستید ام وی ام X22 یکی از آیتم‌های خوب شما خواهد بود. این خودرو با داشتن با موتور .۱۵ لیتری همراه با جعبه دنده ۵ سرعته دستی حاوی مصرف سوختی برابر با ۵.۹ لیتر می باشد. این رقم در صورت بهره برداری از جعبه دنده ۴سرعته اتوماتیک به ۶.۱ گسترش پیدا خواهد کرد. با شرایطی که واضح است این ارقام در طرف دیگر بسیاری از خودروی حاضر در این رنج بطور کلی اقتصادی و خوب خواهد بود.

۴-قابلیت ها رفاهی متاسب

داشت آپشن زیاد یکی از مهمترین آیتم‌های خریدرانی ایرانی شمرده می گردد. ام وی ام X22 با برخوداری از ابزارهای کاملی مانند حسگر پارک ،دوربین عقب ،کروز کنترل ،نمایشگر ۸ اینچی ،سانروف ،رینگ آلومینیومی ،سیستم تهویه هوای مطبوع  و بلوتوث در طرف دیگر رقیبان خود حرفی برای گفتن خواهد داشت.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2018/01/12740__2.jpg

۵-ارتفاع بلند تر

در رنج هزینه ای ام وی ام X22 آیتم‌های گوناگونی مانند ساندرو استپ وی ،لیفان X50 و H30 کراس حضور دارند که همگی تاکید فراوانی بر شاسی بلند دارند. با اینحال ام وی ام X22 با داشتن ارتفاعی برابر با ۱۵۷۰ میلیمتر یکی از بلند قامتان این مارکت شمرده خواهد شد. از همین رو در نگاه به نمای جانبی این خودرو ،یک کراس اور با شاسی بلند را احساس خواهیم کرد.

نتیجه گیری

در انتهای لازم است در اینجا یادآوری کنیم که ام وی ام X22 را باید در رنج  کراس اورهای کم بهای شمرده کرد و ویژگیهای تکنیکی و دیگر قابلیت ها خودرو را باید با رقبیان هم رده خود مقایسه کرد. ام وی ام X22 برای جوانان و خانواده های کم جمعیت می تواند یک گزینه مطلوب باشد چرا که این خودرو غیر از داشتن ظاهری دلچسب حاوی قابلیت ها رفاهی خوب ،مصرف سوخت کم و محیط زیاد داخلی برخودار می باشد.

خودرو

ام وی ام X22 رنو ساندرو اتوماتیک

کشور تولید کننده

چین

فرانسه

سال (دیزاین)

۲۰۱۶ ۲۰۰۹

موتور

۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه

حجم موتور

۱۴۹۷سی سی ۱۵۹۸سی سی

حداکثر قدرت

۱۰۵ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه

حداکثر گریز از مرکز

۱۳۵ نیوتن متر در ۲۷۵۰ دور در دقیقه ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه

جعبه دنده

۴ سرعته اتوماتیک ۴ دنده اتوماتیک

شتاب ۰ تا ۱۰۰

۱۱.۵ ثانیه

حداکثر سرعت

۱۶۰ کیلومتر در ساعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت

وزن

۱۲۴۵ کیلوگرم ۱۱۴۶ کیلوگرم

اندازه (میلیمتر)

۴۲۰۰ طول – ۱۷۶۰ عرض – ۱۵۷۰ ارتفاع ۴۰۲۰ طول – ۱۷۴۶ عرض – ۱۵۳۴ ارتفاع

فاصله بین دو محور

۲۵۵۵ میلیمتر ۲۵۸۸ میلیمتر

مصرف سوخت داخل شهر

– لیتر در هر صد کیلومتر ۹.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت خارج از شهر

– لیتر در هر صد کیلومتر ۵.۵ لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت ترکیبی

۶.۱ لیتر در هر صد کیلومتر ۸.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک

۵۰ لیتر ۵۰ لیتر

استاندارد آلایندگی

یورو ۵ یورو ۴

استاندارد امنیت

EURONCAP4

میزان تولید CO2

– گرم در هر کیلومتر ۱۵۸ گرم در هر کیلومتر

ترمز و استقامت

ترمز دیسکی در هر چهار چرخ – ABS – EBD ترمز های جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ضدقفل ABS بهمراه توزیع الکترونیکی ترمز

کیسه هوا

کیسه هوا برای سرنشینان جلو کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

سیستم صوتی

مانیتور ۸ اینچی لمسی – ورودی USB – توانایی پخش MP3 – بلوتوث – ۴ بلندگو کنترل سیستم صوتی پایین فرمان – سیستم صوتی (رادیو + سی دی (پخش فشرده)+USB+four بلندگو)

دیگر ابزارهای

کروز کنترل – حسگر پارک در عقب – دوربین عقب – سانروف – روکش چرمی صندلی ها – رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی – تهویه الکتریکی – آینه های برقی جانبی رینگ ۱۵ اینچی آلومینیومی – سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی – چراغ مه شکن جلو – آینه های جانبی همرنگ بدنه

هزینه مارکت

۶۷-۶۶ میلیون تومان ۵۵-۵۴ میلیون تومان

تازه ترین بروزرسانی هزینه

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۳۹۵/۹/۱۸

نمایندگی فروش

مدیران خودرو پارس خودرو

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو