BMW show key چیست؟(سوییچ BMW مجموعه ۷)

سوییچ BMW مجموعه ۷؛ یک چوب جادویی در دستان شما

 آلمانی‌ها تحت نام مبتکر سیستم استارت هوشمند و ورود بدون کلید شناخته می شوند. استارت بدون کلید به این صورت کار می‌کند که یک اتصال رادیویی رد سیستم ایمنی خودرو بین سوییچ و سیستم استارت برقرار می شود و راننده می تواند بدون بهره برداری از سوییچ تنها با زدن یک کلید خودرو را روشن کند.

azs6uldmdx57tyl8vut.jpg

حسن این سیستم ایمنی به این است که اگر فاصله سویچ از خودرو بسیار گسترش یابد، سیستم ایمنی به روش اتوماتیک سیستم ضدسرقت را اکتیو کرده و خودرو را خاموش می کند. کاربری این سیستم پیش از هرچیز ظهورش یعنی سال ۱۹۹۵ همین بود، با اینحال خودروسازان به سرعت متوجه شدند که می توانند روی این سوییچ کوچک، قابلیت ها فراوانی را قرار دهند تا به جز استفاده ایمنی، کاربردی رفاهی نیز داشته باشد. BMW مجموعه ۷ تحت نام یکی از مجلل ترین خودروهای آلمانی از یک سوییچ هوشمند استفاده می کند غیر از باز و بسته کردن درها می تواند کارهای متفاوتی انجام دهد تا این خودرو را از یک سدان مجلل به یک بمب تکنولوژی مبدل کند.

BMW show key چیست؟

سیستم هوشمند نمایش معلومات روی سوییچ در BMW با اسم ِهسDisplay Key یا کلید صفحه نمایش شناخته می شود و می تواند به وسیله تکنولوژی شارژر وایرلس داخل کنسول وسط و یا از روش کابل USB اندرویدی شارژ شود. این سیستم هوشمند به وسیله امواج WiFi به سیستم کنترلر خودرو وصل می شود. اگر از نمای چپ به این ریموت کنترل بنگرید، کلید Energy را مشاهده می کنید که با نگه داشتن آن ریموت روشن می شود. در بالای کلید پاور هم ورودی شارژر USB قرار دارد.

از نمای رو به رو کلید هوشمند BMW حاوی یک صفحه صفحه نمایش کوچک LED و ۴ دکمه کنترلی مکانیکی است که به ترتیب از راست برای روشن و خاموش کردن آلارم خودرو، باز و بست درها (با لوگوی BMW) و باز کردن صندوق عقب استفاده می شوند. با نگه داشتن کلید پاور به مدت ۳ ثانیه، کلید هوشمند با نمایان شدن لوگوی مشهور BMW روی صفحه نمایشگرش روشن می شود و با حرکت دادن انگشت روی صفحه از پایین به بالا وارد منوی کنترلی می شود. روی این صفحه نمایش کوچک میزان شارژ باتری، ساعت و موقعیت باز و بسته بودن به روش دائمی نمایش داده می شود و اگر  روی صفحه نمایشگرش روشن می شود و با حرکت دادن انگشت روی صفحه از پایین به بالا وارد منوی کنترلی می شود. روی این صفحه نمایش کوچک میزان شارژ باتری، ساعت و موقعیت باز و بسته بودن به روش دائمی نمایش داده می شود و اگر Error ویژه ای در خودرو بوجود بیاید و یا سیستم آلارم اکتیو شود، این اخطارها از روش صفحه نمایش سوییچ به راننده اطلاع داده می شود. در پایین صفحه صفحه نمایش هم یک گزینه Again تعبیه شده که با لمس کردن آن قادر اید به منو اصلی بازگردید.

قابلیت ها دقیق این منو به شرح پایین است:

R/C Parking

اولین گزینه در منوی این سوییچ، گزینه تنظیمات پارک خودرو است. در این بخش، ابتدا با زدن دکمه Join سوییچ را به خودرو وصل می کنید. سپس یک تصویر سه بعدی از خودرو روی صفحه ظاهر می شود، با لمس کردن گزینه Begin Engine، پیشرانه روشن می شود و سنسورهای پارک خودرو اکتیو می شوند. این آپشن برای مواقعی کاربری دارد که محیط جانبی پارک خودرو محدود است و راننده و سرنشینان بعد از پارک کردن قادر نیستند از خودرو پیاده شوند.

17eva30ki121w3t5r.jpg

تحت این شرایط، بعد از قرار دادن خودرو در ورودی جای پارک، از خودرو پیاده شده و با انجام تنظیمات بالا، سوییچ را برای فرمان دادن به خودرو تکمیل می کنید. تحت این شرایط روی سوییچ یک تصویر از بالا خودرو ظاهر می شود که در بالا و پایین آن فلش های هدایت خودرو می باشد، با لمس هر یک از این فلش ها، خودرو به همان سمت حرکت می کند. نکته جالب اینجاست که اگر به هر دلیل حواستان به معضلات در مسیر حرکت خودرو نباشد، سیستم هوشمند پارک به روش اتوماتیک خودرو را نگه می دارد و مانع از برخورد می شود و اگر شما بدون توجه بازهم به لمس کردن آن فلش ادامه دهید، سیستم به روش اتوماتیک یک مانع قرمز رنگ را روی سوییچ نمایان می کند تا متوجه وجود مانع در اطراف خودرو شوید. بعد از پارک کردن، دکمه Cease Engine را لمس می کنید تا خودرو خاموش شده و درها قفل شود.

Set Local weather

تاثیر با تاخیر سیستم تهویه مطبوع خودرو از نمونه مواردی است که چه در فصل گرما و چه سرما می تواند شدیدا خسته کننده باشد. تحت نام مثال، در فصل گرما، وقتی خودرو را پاک می کنید، گرمای محیط دلیل می شود که محیط داخل اتاق بسیار گرم تر از بیرون شود. از این جهت وقتی بعد از انجام کارتان مجددا وارد خودرو می شوید، این گرما می تواند تا حد فراوانی برای شما علاقه مندان خسته کننده باشد. سیستم تنظیم سیستم تهویه BMW این امکان را به شما می دهد تا قادر باشید به سیستم تهویه خودرو خود برنامه بدهید، به این صورت که از روی سوییچ گزینه Set Local weather را انتخاب کرده و لحظه بندی روشن و خاموش شدن سیستم تهویه را تنظیم می کنید. این سیستم به خودرو اجازه می دهد تا قبل از ورود شما به اتاق، فضا را به دمای فرضیه آل برای رانندگی برساند.

Rang Data

pl9u2k1qk5t67dud36ep.jpg
گزینه سوم روی سوییچ BMW، گزینه نشانگر مصرف سوخت است. این سیستم به راننده اطلاع می دهد که دقیقا چقدر بنزین در باک مانده و با حالت رانندگی معمولی چند کیلومتر را می تواند با این خودرو بپیماید. این تکنولوژی که در خودروهای معمولی روی سیستم Journey Pc قرار دارد، دلیل می شود تا راننده بتواند غیر از سیستم رایانه سفری، از روی سوییچ هم به این معلومات دسترسی داشته باشد. گزینه  Car هم به شما لحظه دقیق انجام خدمات برای هر یک از اقلام خودرو را نمایش می دهد، از این طریق قادر اید بفهمید که چه مقدار مسافت را قادر اید تا انجام خدمات بعدی بپیمایید.

Car Data

46thpmrm2xcqkcze3mid.jpg

از روش این گزینه قادر اید به تنظیمات پیشرانه و چراغ ها دسترسی داشته باشید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه، دو قسمت Engine و Lights برای شما نمایش داده می شود که با لمس گزینه Engine قادر اید پیشرانه را روشن و خاموش کنید و با لمس گزینه Lights قادر اید تنظیمات دقیق چراغ ها را در اختیار بگیرید. از روش این منو قادر اید چراغ های جلو، چپ و راست و عقب خودرو را روشن و خاموش کنید. این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد تا قادر باشید در مسیرهای تاریک چراغ خودرو را قبل از سوار شدن و بعد از پیاده شدن از خودرو روشن نگه دارید.

Safety Data

این گزینه برای یافتن معلومات دقیق از موقعیت ایمنی خودرو است. بعد از لمس آن (در حالتی که خودرو قفل باشد)، دو مورد Secured و Closed روی صفحه نمایش ظاهر می شود که موقعیت دقیق بسته بودن درها (به تفکیک) را به راننده نمایش داده و به علاوه از طرف دیگر اختیار انتخاب گزینه On/Off آلارم را هم به راننده می دهد. در گزینه پایین آن هم موقعیت باز یا بسته بودن شیشه ها نمایش داده می شود که می توان از روش کنترل هر یک از آنها را بسته یا باز کرد.

هزینه!

سوییچ هوشمند BMW یک سیستم دارای اختلاف در عرصه عرضه خدمات به خریداران است که غیر از تکنولوژی نوین استفاده شده در آن، از زیبایی فراوانی هم سود می برد و جز جذابیت های این خودرو به حساب می آید. این سوییچ در مارکت آمریکا در حدود ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد که به واحد پول ایران حدود ۴ میلیون تومان است!

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,