۶ خودرو پنج ستاره اروپا را بشناسید(ایمن ترین خودروهای اروپا) +تصویر

خودروهای پنج ستاره اروپا را بشناسید

 رنو کولئوس، فورد فیستا، اوپل گرنلند X ، جیپ کمپاس، مرسدس کلاس C کروک و مزدا Mazda CX-5 از آزمایش‌های موسسه بررسی امنیت خودرو Euro NCAP سر بلند خارج شدند تا شش خودروی پنج ستاره دیگر اروپا واضح شود.

خودروکار، موسسه‌ بررسی امنیت خودرو  یورو انکپ در تازه ترین بررسی‌های خود اقدام به محک زدن نمونه‌های رنو کولئوس، فورد فیستا، کیا ریو، کیا پیکانتو، اوپل گرنلند X، اوپل آمپرا برقی، جیپ کمپاس، مرسدس کلاس C کروک و مزدا Mazda CX-5 کرده است و ۶ خودرو از جمع نمونه های ذکر شده سنگ تمام قرار داده و ۵ ستاره شدند.

*خودروهای حاوی ۵ ستاره ایمنی: رنو کولئوس، فورد فیستا، اوپل گرنلند X، جیپ کمپاس، مرسدس کلاس C کروک و مزدا Mazda CX-5

جدیدترین اخبار از Euro NCAP / خودرو های پنج ستاره اروپا را بشناسید
جدیدترین اخبار از Euro NCAP / خودرو های پنج ستاره اروپا را بشناسید

از نمونه‌ های دیگر که در آزمایش‌های یورو انکپ کم فروغ ظاهر شدند باید به نمونه‌های ریو و پیکانتو از کمپانی کیا و به علاوه از طرف دیگر نمونه اوپل آمپرا برقی اشاره نمود. نمونه‌های ریو و پیکانتو به ترتیب ۳ ستاره و ۴ ستاره شدند تا کیا موتورز یکی از ضعیف‌ترین حضورهای خود در یوروانکپ را تجربه کرده باشد. با این وجود دیگر ورژن ریو، که از پک ایمنی سود می‌برد موفق به کسب ۵ ستاره شد با این وجود ورژن استاندارد آن در مقابل دیگر نمونه ها حرفی برای گفتن نداشت.

یورو انکپ به علاوه از طرف دیگر به نمونه‌های ۵ ستاره مرسدس کلاس C کروک، جیپ کمپاس و نمونه ۴ ستاره پیکانتو برای ناکافی بودن ایمنی در زمان برخورد از کناره خودرو اخطار داد.

جدیدترین اخبار از Euro NCAP / خودرو های پنج ستاره اروپا را بشناسید

در باب موسسه Euro NCAP، که مخفف عبارت European New Automotive Evaluation Programme و به معنی برنامه ارزیابی خودروهای تازه اروپایی است، باید اضافه کرد که برنامه ارزیابی عملکرد ایمنی برای خودروهایی است که در قاره اروپا تولید و مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. این برنامه را اغلب کشورهای اتحادیه اروپا خدمات رسانی می‌کنند و نتایج بررسی‌های آن مورد تأیید اتحادیه اروپاست.

 

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,