۱۰ خودروی الکتریکی هیجان انگیز دنیا در سال ۲۰۱۸ +تصویر

ب‌ام‌و i8 رودستر

یک ب‌ام‌و i8 بدون سقف است. ب‌ام‌و لحظه فراوانی را صرف این خودرو کرده و بی‌شک کالا دلچسب و چشم‌نواز  از آب درآمده است.  به توجه به اینکه این خودرو همان ورژن روباز i8 است، با اینحال طراحان رودسر برای تغییر دیزاین خارجی آن تلاش فراوانی انجام داده‌اند.

موتورهای الکتریکی این خودرو حدود ۱۴۳ اسب‌بخار توان دارند که همراه با توان موتورهای بنزینی، قدرت خودرو به ۳۳۷۴ اسب‌بخار می‌رسد.  در مود الکتریکی خودرو می‌تواند چیزی حدود ۴۸ کیلومتر را با یکدفعه شارژ بپیماید. وزن رودستر ۶۰ کیلوگرم بیش از ورژن کوپه است و در ۴.۶ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. خ.درو با بیشینه سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد.

پل‌استار ۱

 

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

ولوو در حال بازطراحی بازوی پرفورمنس خود با اسم پل‌استار با هویت یک برند تجاری مجزا است. از اینرو ولوو برای موفقیت این برند، نیاز به تولید و پرداخت وسیله نقلیه ای دارد که بتواند توجه جهانیان را به خود جلب کند. از اینرو می‌توان گفت پل‌استار وان قدم خوبی در ابتدای کار این بازوی تجاری ولوو شمرده می شود.

پیشرانه‌ ۲ لیتری و توربوشارژ پل‌استار وان، توان تولیدی خود را به محور جلو منتقل می‌کند. دو موتور الکتریکی نیز به هر یک از چرخ‌های عقب وصل شده‌اند تا بالاخره بیننده کل توان ۶۰۰ اسب بخار و گریز از مرکز خارق‌العاده ۱۰۰۰ نیوتن‌متر باشیم. از دیگر سو، این خودروی کوپه به توجه به بهره برداری از شاسی فیبر کربنی، وزنی برابر با ۲۰۰۰ کیلوگرم دارد.

آئودی

نمونه مفهومی “ئی- ترون کواترو” در سال ۲۰۱۵ را به خاطر دارید؟ لازم است بگوییم این خودرو مشابهت فراوانی به دیگر SUV های بزرگ آئودی داشت. با اینحال افزودن موتورهای الکتریکی تغییر و تحول فراوانی در نمونه‌های ۲۰۱۸ این خودرو ایجاد می‌کند. ادعا می‌شود آئودی  این خودروها را در ۲۰۱۸ به فروش می‌رساند و تا سال ۲۰۲۰ نمونه‌های دیگری از الکتریکی‌ها را به سری خود می‌افزاید. خودرو در هر محور به یک موتور الکتریکی تجهیز است و توانی حدود ۵۰۳ اسب‌بخار دارد.

تویوتا سوپرا

یقینا ورژن‌ای مفهومی یا تولیدی از تویوتا سوپرا را در سال ۲۰۱۸ خواهیم دید، با اینحال فروش ورژن‌های تولیدی این خودرو در ۲۰۱۹ شروع خواهند شد. از جهت دیگر این ورژن تویوتا که در مشارکت با ب‌ام‌و پیشرفت یافته مشابهت‌های فراوانی را با نمونه Z4 تازه دارد. از جهت دیگر تویوتا سوپرا تازه به ورژن کانسپت FT1 این تولیدکننده که در سال ۲۰۱۴ در معرض دید عموم قرار گرفت، بی‌مشابهت نیست. وسیله نقلیه ای مفهومی که در آن وقت خیلی‌ها باور داشتند که تأثیر بسیار فراوانی روی کوپهٔ تازه تویوتا یا همان سوپرا خواهد گذاشت.

استون مارتین

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

استون مارتین با خودروی والکری که هنوز در مراحل پیشرفت قرار دارد تکنولوژی فرمول یک را به سطح خیابان‌ها می‌آورد. در هدف‌گذاری تولید، وزن خودرو حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم تخمین زده شده است. موتور ۱۲ سیلندر V شکل به حجم ۶.۵ لیتر با تنفس طبیعی و موتورهای الکتریکی والکری نیز  قدرتی حدود ۱۰۰۰ اسب‌بخار را برای این خودروی استون ممکن خواهند آورد.

مرسدس طرح یک

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

لازم است بگوییم سال ۲۰۱۸ زمانی برای لوس شدن ابرخودروهای هیبریدی است که طرح یک مرسدس جالب‌ترین آنها به ذهن خطور میکند. مرسدس طرح یک، از پیشرنه‌ای ۱.۶ لیتری و ۶ سیلندر به همراه توربوشارژ برقی بهره میبرد که تا فاصله ۱۱ هزار دور بر دقیقه، پیش می‌رود و به چرخ‌های عقب وصل است. این پیشرانه‌ که در وسط و عقب خودرو قرار دارد، با دو موتور برقی روی چرخ‌های عقب هماهنگ شده است تا مجموعا حدود ۶۷۰ اسب‌بخار، قدرت ممکن کند. از سویی دیگر، دو موتور برقی دیگر هم، به روش جداگانه روی چرخ‌های جلو قرار گرفته‌اند که هر یک ۱۶۱ اسب‌بخار قدرت دارند. با این حساب، کل قدرت خروجی طرح یک، نزدیک به ۱۰۰۰ اسب بخار خواهد بود.

جگوار آی- پیس

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

با اینکه  آی- پیس جگوار در مقایسه با تسلا نمونه X سنجیده می‌شود، با اینحال ساختار SUV شکل آن با شاخصه‌های الکتریکی همراه با باتری‌های انحصاری جگوار ستایش‌برانگیز بنا شده‌اند. این خودروی ۳۹۴ اسب‌بخاری با توانایی محرک ۴ چرخ عرضه می شود و در ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

تسلا نمونه ۳

الون ماسک اعجاب‌انگیز را می‌توان مرد آهنی تولید خودروهای الکتریکی اسم گذاری کرد. ایشان موفق به فروش ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی در یک سال شده و برآورد میشود تعداد بیشتری از نمونه S  تسلا در سال ۲۰۱۸  به بازارهای اروپا راه یابد. این خودرو می‌تواند با یکدفعه شارژ مسافت ۵۰۰ کیلومتری را طی کند و در ۵.۱ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برسد. از جهت دیگر تسلا با هزینه پایه ۳۵ هزار دلار در اختصاص قشر فوق ثروتمند قرار نمی‌گیرد. با اینحال مطمئنا این خودرو سرمنشأ و پایه‌گذار کمرنگ شدن خودروهای درون‌سوز داخلی شمرده می‌شود.

مرسدس بنز EQ

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

جگوار قصد داشت به مرسدس و آئودی در فروش خودروهای الکتریکی و دریای عظیم  ‌SUV‌ها نزدیک شود. بنز  نسل تازه ای از نمونه مفهومی EQ  خود را مدتی قبل تحت نام نخستین خودروی الکتریکی به نمایش درآورد که از بسیاری جهات به آی- پیس جگوار مشابهت دارد.

این خودرو حاوی دو موتور الکتریکی است که به محورهای عقب و جلو اختصاص یافته است. مرسدس وعده داده تا  خودرواش با گشتاوری حدود ۷۰۰ نیوتن‌متر حدود ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. به علاوه از طرف دیگر براساس ادعاهای مرسدس، SUV تمام الکتریکش در کمتر از ۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر می‌رسد. کل ظرفیت باتری در این خودرو ۷۰ کیلووات برساعت تخمین زده شده و و می‌تواند با یکدفعه شارژ مسافت ۴۹۸ کیلومتر را طی کند. مسافتی که می‌تواند به شکست تسلا منجر کرد.

کوئنیگ‌زگ رگرا

10 خودروی  الکتریکی که در 2018 به هیجانتان خواهد آورد

ممکن است بتوان آن را ستون سوم والکری و هایپرکار طرح ۱ اسم گذاری کرد. که با ۱۴۷۹ اسب‌بخار و گریز از مرکز ۱۹۸۶ نیوتن‌متر به بیشینه سرعت ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این گلوله سوئدی بی تردید و شبهه به این ارقام دست پیدا خواهد کرد.

در قلب رگرا یک موتور ۵ لیتری توئین توربو V8 می‌تپد که  نمونه‌ای از آن را در آگرای RS دیده‌ایم. با اینحال همراه با این  این سری قدرتی بیننده سه موتور الکتریکی کوچک نیز در خودرو هستیم. سری قدرتی این خودرو برای تخریب تایرها کامل به ذهن خطور میکند. رگرا برنامه ریزی شده است به عظیم ترین رقیب شیرون بوگاتی مبدل شود. یقینا ورژن کامل شده رگرا در سال ۲۰۱۸ به کولاکی در عرصه هیبریدی‌ها مبدل می‌شود و بوگاتی باید به فکر این باشد که جانشین بهتری برای ویرون افسانه‌ایش عرضه کند

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو