یازده شیوه موثر برای در امان ماندن از دست سارقین خودرو

 هر شخصی برای اینکه بتواند یک ماشین تهیه کند زحمات بسیار فراوانی می کشد. عده ای چند سال سرمایه جمع می کنند و عده ای نیز با وام صاحب ماشین می شوند و این که روزی متوجه شوند که ماشین شان به سرقت رفته است می تواند بار مالی و روانی فراوانی را در آن‌ها ایجاد کند. حال این پرسش پیش می آید که چکاری باید انجام داد تا از شر سارقین خودرو و وسایل درون آن، خلاص شد آیا راهی برای دور کردن سارقین از ماشین های ما می باشد؟ پیشتر این خبر شما را با ۱۱ شیوه مهم و استراتژی موثر آشنا می کنیم که تا با پیروی از آن و پیاده سازی آن‌ها موارد روی ماشین تان، از سرقت وسیله نقیله و وسایل درونش در امان باشید.

همان شکلی که که می دانید سارقین خودرو به چند بخش تقسیم می شوند عده ای از سارقین به وسایل درون ماشین علاقه مند هستند و عده ای دیگر به وسایل یدک آن و با اینحال خطرناک ترین نوع از سارقین آنهایی هستند که کل ماشین را به سرقت می برند .این گونه مردم سرمایه چندین ساله تلاش تان را در چند دقیقه بر باد می دهند، به طوری که هرگز نتوانید به اصل ماشین خود برسید. این چنین بلایی برای هر شخصی که از در آمد نسبی و کمی دارا است می تواند یک فاجعه بزرگ به حساب آید. برای همین منظور در این خبر سعی شده است که شما را با پیشنهادهایی آشنا کنیم تا با پیروی از آن حداقل اجازه ندهید که سارقین به سادگی قادر باشند از خودرو و وسایل درونش را به سرقت ببرند.

نباید از یاد برد که سارقین در کمین خودروها و وسایل درون آن‌ها هستند بدین خاطر هر گونه غفلت از طرف شما می تواند بهترین مهلت را در اختیارشان قرار دهد تا به سادگی قادر باشند به مقصود خود برسند. نباید از یاد برد که هیچ سارقی علاقه‌ای به گیر افتادن ندارد بدین خاطر سعی می کند در یک مکان ترجیحان کم نور و پرت و در یک بازه زمانی کوتاه دست به سرقت می زند. این موضوع می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا با ممکن نکردن چنین محیطی برای سارقین امکان سرقت شان را کاهش دهید. یکی از اساسی ترین موارد، وسوسه نکردن سارقین برای دزدی است اگر شما کت و یا کیف خود را درون خودرو قرار ندهید ممکن است سارق و یا سارقین ترغیبی برای دزدیدن وسایل درون خودروی شما پیدا نکنند پیروی از چنین موارد ریز و کاربردی کار سختی نیست تنها کفایت می کند که مراحلی را که پیشتر با آن ها آشنا می شوید را اجرا کنید و حدالمقدور از یاد نبرید تا از شر سارقین در امان باشید.

بهره برداری از گاراژ و یا پارکینگ‌های عمومی

بی شک بهره برداری از گاراژ برای خودروی شما یکی از امن‌ترین و مهمترین شیوه‌ها برای در امان ماندن از دست سارقین است. چرا که بی شک بیشترین سرقت های صورت گرفته بر روی ماشین هایی است که در خیابان و در یک محیط ساکت و پرت پارک شده بودند. یک نکته مهم برای افرادی که گاراژ ندارند این است که خودرو های خود را درون پارکینگ های اجاره ای قرار دهند این کار اگر هزینه کرایه پارکینگ، خوب باشد در کل می تواند آرامش خاطرتان را بالا ببرد و شما را از استرس دزدیده شدن ماشین تان به وسیله سارقین دور کند.

نصب دزدگیر و یا چراغ اخطار دهنده

معمولا وقتی سارقین با خودروهای حاوی دزد گیرو چراغ چشمک زن روبرو می شوند برای دوزدی کردن دو دل می شوند با این وجود این شیوه برای سارقین که در کسری از ثانیه شیشیه اتومبیل را می شکنند و وسایل درونش را خالی می کنند آن چنان کار ساز و موثر نخواهد بود برخورد درست با چنین سارقینی این است که هیچ مدلی وسیله و یا وسایل که فکر می کنید می تواند در نگاه سارقین ارزشمند باشد را در.ن ماشین قرار ندهید.

پارک کردن خودرو در جای خوب و پر نور

اگر بر طبق هر دلیلی گاراژی برای پارک کردن خودروی شخصی خود ندارید سعی کنید خودروی خود را در ورودی اصلی خیابان ها جایی که مکان پارک کردن داشته باشد پارک کنید. وقتی شما خودروی‌تان را بین دیگر خودروها پارک می کنید بی شک امنیت آن نیز بالاتر می رود. غیر از این در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است سارقین جرعت کمتری برای سرقت پیدا می کنند. به علاوه از طرف دیگر از یاد نبرید که خودروی‌تان را پایین نور چراغ های برق قرار دهید تا در شب زمان نور حاصل از عابر پیاده، به نحوی می تواند باز دارنده باشد.

پارک کردن در یک محیط پر رفت و آمد

سعی کنید ماشین خود را در یک منطقه شلوغ و یا نزدیک یک رستوران و یا یک فروشگاه بزرگ پارک کنید. این موضوع به نوبه خود می تواند سارقین را از دزدی کردن باز دارد به علاوه از طرف دیگر چنین مکان هایی دلیل می شود که مردم با صحنه های مشکوک اگر روبرو شوند، با آن برخورد کنند و یا پلیس را در جریان بگذارند.

مسدود کردن جلوی لاستیک ها

وقتی که ماشین تان را پارک می کنید سعی کنید لاستیک جلو را روی یک تکه سنگ تکیه دهید این کار دلیل می شود که دزد اگر بتواند در ماشین را باز کند توانایی تغییر آن را نخواهد داشت تا بتواند با شیوه های خودش ماشین را روشن کند چرا که روشن کردن ماشین نیاز به لحظه و یک جای خلوت دارد.

روی شیشه های خودرو چراغ و یا زنگ اخطار نصب کنید

وقتی شما روی شیشیه خودرو و یا گوشه شیشه خودرو چراغ اخطار نصب می کنید بی شک هر سارقی به این فکر می کند که به محض شکستن شیشیه امکان دارد صدای دزدگیر ماشین بلند شود بدین خاطر امکان دارد از دزدیدن ماشین و یا وسایل درونش صرفه نظر کند. وجود چراغ های چشمک زن یک راه حل خوب برای ترساندن سارقین است.

بهره برداری از قفل فرمان

بی شک یکی از موثرترین و بازدارنده ترین شیوه ها برای منصرف کردن سارقین این است که از قفل فرمان استفاده کنید. ممکن است سارقین قادر باشند قفل فرمان را با هر زحمتی که شده باز کنند با اینحال این گزینه را نباید از یاد برد که سارقین برای یک سرقت، وقت فراوانی را تلف نمی کنند چرا که احتمال به دام افتادن‌شان بالا می‌رود بدین خاطر چنین ابزارهایی حکم بازدارنده را بازی می کنند نه اینکه به طرز مستقیم دلیل انصراف دزدی سارقین بشوند.

بهره برداری از قفل پدال

در نگاه اول قفل پدال به چشم نمی‌آید با اینحال باز کردن قفل پدال بسیار سخت تر از قفل فرمان است چرا که دسترسی به قفل پدال درمقایسه با قفل فرمان بسیار سخت‌تر خواهد بود. بدین خاطر اگر سارقی متوجه شود که ماشین ذکر شده حاوی قفل پدال بهمراه قفل فرمان است بی شک اگر در مکان خیلی پرتی نباشد بی خیال دزدی خواهد شد.

هیچ وسیله‌ای را درون ماشین جا نگذارید

عده ای از سارقین میل به سرقت وسایل درون ماشین دارند بدین خاطر با شکستن شیشه آن در کسری از ثانیه، دست به سرقت می‌زنند. به هیچ عنوان کیف دستی و یا جیبی و کت و هر چیز که احساس می‎کنید، می‌تواند ارزشمند باشد را درون ماشین به حال خود رها نکنید از یاد نبرید سارقین امکان دارد بخاطر کت شما دست به دزدی نزنند با این وجود این احتمال را می‌دهند که ممکن است درون جیب های کت‌تان، پول و یا کیف پول دستی و یا هر چیز بار ارزشی دیگری باشد.

سوئیچ و کلیدهای خود را در معرض قرار ندهید

پیوسته سعی کنید که سوئیچ ماشین تان را بهمراه داشته باشید و آن را درون جیب خود قرار دهید. به هیچ عنوان سوئیچ ماشین را روی پنجره خانه و کنار صندوق پستی و یا ورودی خانه آویزان نکنید چرا که سارقین امکان دارد محاسبه کار شما و ماشینی را که پارک کرده اید را داشته باشند بدین خاطر با بهره برداری از یک قلاب و یا هر وسیله دیگری سوئیچ ماشین را به سرقت ببرند و با این وجود ماشین‌تان را با خیال راحت می دزدند و از محل متواری می‌شوند. بهترین مکان برای حفظ سوئیچ ماشین، اتاق خواب درون کمدهای لباس است با این وجود اتاق خواب به نوبه خود نمی تواند دسترسی خوبی به سارقین بدهد.

از ماشین روشن خود فاصله نگیرید

بنمایش درآمده است که در روزهای زمستانی رانندگان برای اینکه ماشین شان گرم شود آن را روشن می کنند و سعی به پاک کردن شیشه خودروی خود می‌زنند چنین شرایطی برای یک سارق حرفه ای موقعیت بسیار راحتی را برای به سرقت رساندن خودرو ممکن می کند. به هیچ عنوان وقتی ماشین‌تان در خیابان روشن است از آن فاصله نگیرید حتی افرادی که ماشین‌شان را از پارکینگ خارج می کنند و برای بستن درب پارکینگ پیاده می شوند این هشدار را باید درک کنند چرا که سارقین دنبال مهلت‌ها هستند و این مهلت ها را جز صاحبان و یا رانندگان ماشین‌ها در اختیارشان قرار نمی دهند.

منبع:پدال نیوز

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو