کی و به چه نحو بنزین بزنیم تا بنزین غلیظ تر و متراکم تر گیرمان بیاید؟

سهمیه بندی سوخت و گرانی بنزین ممکن است تنها عاملی باشد که مالکین خودرو را در جستجوی راهی هدایت کند که بهترین لحظه بنزین زدن را همراه با صرفه جویی مصرف برای کاربر شرح دهد.
● …

سهمیه بندی سوخت و گرانی بنزین ممکن است تنها عاملی باشد که مالکین خودرو را در جستجوی راهی هدایت کند که بهترین لحظه بنزین زدن را همراه با صرفه جویی مصرف برای کاربر شرح دهد.

چند راهنمایی مفید برای بنزین زدن

۱) تنها صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن اصلی در پایین زمین قرار دارد و هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌گردد و علاقه بیشتری به بخار شدن دارد. از اینرو، خرید بنزین در بعد از ظهر و حتی شب که هنوز هوا بطور کلی سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، باعث می‌شود که یک لیتر بنزین، واقعا یک لیتر نباشد. هر درجه حرارت که گسترش می یابد منفعت فراوانی نصیب این صنعت می‌کند. در کمال تاسف مکان‎های سوخت حاوی ابزار جبران حرارت در پمپ‌هایشان نیستند.

۲) وقتی سرگرم بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید. دستگیره ها حاوی سه درجه هستند: کند، متوسط و تند. در حالت کند، میزان تبخیری را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به حداقل می‌رسانید. همچنین همه شیلنگ‌ها حاوی محل بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، بنزین بیشتری بخار می‌شود و این بخار، مکیده شده و به مخزن زیرزمینی بر میگردد به طوری که وقتی شما بنزین می‌زنید، در حقیقت به آن میزان که ابزار نشان می‌‎دهد، بنزین نزده‌اید!

۳) یکی از اساسی ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری محیط خالی آن را اشغال می‎کند و با توجه به آن بنزین نسبتا سریع‌تر از آنچه که تصور می‎کنید تبخیر می‌شود.

۴) و تازه ترین نکته اینکه وقتی که تانکر بنزین در حال تخلیه بنزین است، لحظه خوبی برای بنزین زدن نیست. چرا که احتمالا بنزینی که تخلیه می‌شود باعث می‌گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و ضایعات و آلودگی که معمولا ته‌نشین می‌شوند، بالا می آید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما می شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,