کیا سراتو آپشنال بخریم یا مزدا۳ تیپ ۴؟

کیا سراتو آپشنال بخریم یا مزدا۳ تیپ ۴؟مقایسه مزدا ۳ با سراتو ،بررسی خودرو مزدا ۳ تازه ،بررسی مزدا ۳ تیپ ۴ ،بررسی کیا سراتو

هم اینک کیا سراتو آپشنال مونتاژی سایپا (نسل دوم) و مزدا۳ گروه بهمن به ترتیب با هزینه حدودی ۹۹ و ۱۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

کیا سراتو آپشنال بخریم یا مزدا3 تیپ 4؟

عصرخودرو- در بحث کیفیت لازم است بگوییم با استناد به اینکه خودروهای ژاپنی از لحاظ ظاهری و فنی تداوم بیشتر و بهتری درمقایسه با انواع کره‌ای دارند، مزدا ۳ گزینه بهتری است؛ گرچه سراتو هم به نسبت هزینه پرداختی کیفیت قابل‌قبولی عرضه می‌کند.

به علاوه از طرف دیگر سراتو آپشنال به مواردی مانند نشان‌دهنده‌های تازه پشت فرمان، سانروف، صفحه نمایش لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، پوشش چرمی صندلی‌ها و پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان تجهیز شده که همراه با پیشرانه ۲ لیتری ۱۵۶ اسب بخاری و جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک سری‌ای اقتصادی و با قدرتِ خوب را تشکیل می‌دهند. در طرف دیگر، مزدا ۳ از گزینه‌های پرطرفدار مارکت ایران است که از پیشرانه ۲ لیتری ۱۵۰ اسب بخاری و جعبه‌دنده ۵ سرعته اتوماتیک بهره میبرد و با شتاب ابتدایی ۹.۲ ثانیه‌ای، سراتو (۱۲ ثانیه) را پشت سر می‌گذارد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/8818__1.jpg

در بحث قابلیت ها رفاهی و ایمنی با اینحال به توجه به تجهیز به سامانه کنترل استقامت رانندگی (DSC)، چرخش اتوماتیک چراغ‌های جلو (AFS)، رایانه سفری، تهویه مطبوع دو منطقه‌ای، ۶ عدد کیسه هوا، فرمان الکتروهیدرولیکی و سیستم صوتی بسیار باکیفیت، به دلیل نبود مواردی مانند صفحه‌نمایش لمسی داشبورد در پس رقیب کره‌ای قرار می‌گیرد. به علاوه از طرف دیگر به تمامی این‌ها باید وفور قطعات یدکی هردو خودرو در مارکت و هزینه بالاتر قطعات مزدا ۳ را هم اضافه نمایید. در کل با استناد به بودجه مقرر کرده شده، خرید هردو خودرو می‌تواند انتخاب بهتری درمقایسه با نمونه‌های کارکرده باشد و تا چندین سال نیازتان را از بین ببرد. نهایتاً این شمایید که باید بین کیا سراتو با شتاب کمتر و قابلیت ها بیشتر و مزدا ۳ با ابزارهای رفاهی کمتر و کیفیت بیشتر یکی را برگزینید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,