کلکسیونی کم‌مانند از فراری در منزل ابرثروتمندان عربستانی

یک گالری فروش خودرو در عربستان سعودی، مدت فراوانی نمیگذرد که چهار ابزار از جدی ترین تولیدات سال‌های واپسین فراری را برای فروش قرار داده است.

حتی در فستیوال‌های بزرگ خودروهای اسپرت و حراجی‌های مشهور، دیدن چنین تولیداتی به‌ندرت اتفاق می‌افتد؛ با اینحال حضور نمونه‌های لوکس و سوپراسپرت در گالری‌های خودروی عربستان، اتفاق تازه ای نیست و ابرثروتمندان این کشور مثل شیخ‌نشین‌های خلیج فارس، به سواری با چنین تولیداتی عادت کرده‌اند.

خودروهای فراری، ذاتا ویژه و تولید محدود هستند؛ با اینحال معمولا در کلاس سوپراسپرت توزیع می گردند. این برند، حدودا هر ۱۰ سال یک‌بار اقدام به معرفی یک ابرخودرو (هایپرکار) در سری‌ی خود می‌کند و غیر از هزینه بالا، تولید آن‌ها را به تعدادی کمتر از تیراژ دیگر تولیدات خود، محدود می‌کند. از این جهت، دیدن در یک لحظه چند ابزار از ابرخودروهای فراری همراه با هم، اتفاق نادری است. از سویی دیگر، فراری در فروش نمونه‌های تازه خود بسیار دقیق و با وسواس رفتار می‌کند؛ به‌طوری‌که تنها مردم مشهور و اعضاء کلاب رانندگان فراری که سابقه‌ی داشتن خودروهایی از این برند دارند، اجازه‌ی ثبت اسم و دریافت این تولیدات را خواهند داشت. این مسئله دلیل می‌شود که هزینه فراری‌های دست دوم در کلاس ابرخودرو، بالاتر از نمونه‌ی صفر کیلومتر باشد.

گالری فراری در عربستان

آنچه بیش از همه نگاه صاحبنظران و علاقه‌مندان خودرو را به این گالری در حومه‌ی ریاض جلب می‌کند، حضور چهار ابزار فراری ویژه و کلکسیونی با شرایط فنی محشر و استثنائی است. قدیمی‌ترین نمونه، نمونه F40 تولید ۱۹۹۲ شمرده می‌شود که حدود ۱۲ هزار کیلومتر کارکرد دارد. خودروی دیگر که حدودا به اندازه‌ی F40 راه رفته، فراری F50 نمونه ۱۹۹۶ است. ممکن است دلنشین‌ترین نمونه در این گروه، یک ابزار انزو تولید ۲۰۰۴ باشد که عقربه‌ی کیلومترشمار آن، عدد ۴۵۰ را نشان می‌دهد. کامل‌کننده‌ی‌ این سری، ابرخودروی فراری لافراری ۲۰۱۵ است که با رنگ کمیاب زرد و کیلومتر کارکرد ناچیز معرفی می‌شود.

گالری فراری در عربستان

صاحب این گالری از هرگونه اعلام هزینه خودداری کرده است؛ چراکه احتمال فراوانی برای فروش گروهی این خودروها به یک کلکسیونر می باشد. شاید دوست داشته باشید بدانید که در این کنفرانس بزرگ، خودروهای ارزشمند دیگری هم حاضر هستند که عبارتند از فراری‌های برلینتا F12، بارچتا ۵۵۰ و ایتالیا GTB 488 همراه با مکلارن ۶۷۵LT، لامبورگینی اونتادرو رودستر، ورژن‌ی ۷۲۲ مرسدس SLR مکلارن، مرسدس AMG GT S و دو ابزار پورشه ۹۱۸ اسپایدر. یک نمونه‌ی ویژه از پاگانی زوندا تریکولا که تنها سه ابزار از آن ساخته شده نیز در این گالری تکمیل‌ی فروش است.

گالری فراری در عربستان

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,