چه عواملی دلیل رنگ پریدگی بدنه خودرو می شود ؟

راه حل آفتاب سوختگی رنگ ماشین ،آفتاب سوختگی سقف خودرو ،سوختن رنگ خودرو ،ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو ،کیلر رنگ خودرو ،افتاب سوختگی سقف ماشین

امروزه با گسترش آلودگی‌های مختلف در سطوح دارای اختلاف،چگونگی نگهداری از رنگ بدنه خودرو، یکی از دقدقه‌های بسیاری از صاحبان اتومبیل‌ها شده است. یکی از عمومی‌ترین آسیب‌های وارد شده به رنگ بدنه خودرو‌ها، رنگ‌پریدگی آن‌ها است.

رنگ‌پریدگی در خودرو‌ها به دلیل کاهش قدرت ارتباط بین ملکول‌های رنگ بدنه است و هم در خودرو‌های تیره رنگ و هم در اتومبیل‎‌های رنگ روشن قابل مشاهده است، با اینحال معمولا خودرو‌های تیره ‌رنگ در مقابل عوامل ایجاد کننده رنگ‌پریدگی، آسیب‌پذیر‌تر هستند. عوامل متفاوتی دلیل ایجاد رنگ‌پریدگی در بدنه اتومبیل‌ها می‌شود، با اینحال معمول‌ترین آن‌ها بهره برداری از مواد شوینده نامناسب و با این وجود تابش مستقیم نور آفتاب است؛ به علاوه از طرف دیگر باران‌های اسیدی و مواد خوراکی، از بزرگ‌ترین دشمن‌های رنگ بدنه خودرو شما هستند. در این مقاله، به همراه تیم تخصصی لوکاپرو تصمیم گرفته ایم عده ای از مواد آسیب‌رسان به بدنه خودرو را مورد تحلیل قرار دهیم و راه‌حل جلوگیری از آن‌ها را بیان کنیم.

بهره برداری از واکس و پولیش نامناسب

واکس و پولیش‌های نامناسب و غیر استاندارد از مواردی هستند که قادر اند به رنگ بدنه خودرو شما آسیب برسانند؛ معمولا عده ای از برند‌ها برای ارزانتر کردن هزینه تمام شده تولیدات خود از مواد نفتی پالایش نشده استفاده می‌کنند که این مواد می‌تواند در بین ذرات رنگ بدنه خودرو شما منافذی بوجود بیاورد و در طول لحظه، دلیل رنگ‌پریدگی بدنه خودرو شما شود. از همین سو تیم لوکاپرو با توجه به نیاز جامعه حال حاضر ایران، اقدام به واردات واکس، پولیش و مواد شوینده تخصصی کرده است که شما میتوانید با توجه به نوع رنگ خودروتان، خوب‌‌ترین آن‌ها را انتخاب و از روش تارنما لوکاپرو آن را تهیه بفرمایید.

عوامل طبیعی که دلیل ایجاد رنگ‌پریدگی در بدنه اتومبیل می‌شوند

معمولا باران‌هایی که در شهر‌ها می‌بارد، باران‌های اسیدی هستند که آلودگی‌های محیطی مانند اسید سولفوریک و اسید نیتریک را بهمراه دارند، از همین سو به شما توصیه می‌کنیم که؛ بعد از بارش باران و برف سریعا خودرو خودتان را خشک و تمیز کنید، چونکه با بجا ماندن قطرات باران و خشک شدن آن‌ها، مواد اسیدی درون قطرات باران بر روی رنگ بدنه خودرو شما بجا می‌ماند و با تابش نور خورشید غلظت اسیدی آن بالا می‌رود و به زبان ساده‌تر جای قطرات باران بر روی رنگ اتومبیل شما می‌ماند؛ از همین رو به شما توصیه می‌کنیم بعد از بارش هر باران، اتومبیل خود را با شوینده‌های تخصصی لوکاپرو به خوبی بشویید.

به علاوه از طرف دیگر نور آفتاب نمونه دیگری از عواملی است که دلیل رنگ‌پریدگی بدنه خودرو می‌شود. رنگ‌پریدگی به دلیل تابش نور خورشید یا آفتاب سوختگی رنگ بدنه، بیشتر در خودرو‌هایی با رنگ بدنه مشکی یا تیره اجرا میشود؛ به دلیل جذب بالای نور و گرمای خورشید به وسیله رنگ‌های تیره احتمال اینکه اتومبیل‌های با رنگ بدنه مشکی و تیره دچار آفتاب سوختگی شوند بسیار بیشتر است. اغلب فضاهای ایران به دلیل آب و هوای نسبتا گرمی که در تابستان‌ها دارند، منجر شده است کشورمان یکی از مناطقی باشد که در آن آفتاب سوختگی بدنه اتومبیل، یک تهدید برای صاحبان خودرو‌ها به شمار برود.

ضدیخ -بنزین و روغن ترمز از عوامل دیگری که دلیل رنگ پریدگی می شود

 

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو