پیشتازی صنعت خودروهای برقی فرانسه

کمپانی خودروسازی DS اتومبیل تحت نام برند لوکس سیتروئن تصمیم مهمی را اتخاذ کرده است و آن سرعت بخشیدن به پیشرفت و دیزاین خودروهای الکتریکی است.

این خودروساز فرانسوی تصمیم گرفته است تا هر سال از یک نمونه تازه تمام الکتریکی و یا هیبریدی معرفی کند. در ابتدای کار این کار نیز دی اس تصمیم گرفته است تا خیلی زود ورژن ای هیبریدی از کراس اوور تازه خود یعنی نمونه DS7 کراس بک را عرضه کند که از موتور بنزینی الکتریکی به قدرت ۳۰۰ اسب بخار سود می برد.

خودروی کراس اوور DS7 کراس بک E-Tense به یک موتور بنزینی به قدرت ۲۰۰ اسب بخار تجهیز است که به یک موتور الکتریکی کوپل شده است و نیروی آنها از سریق یک گیربکس ۸ دنده ی اتوماتیک به چرخ ها انتقال میابد.

گیربکس این خودرو به روش عرضی مابین موتور احتراق داخلی و موتور الکتریکی قرار گرفته است. نیروی لازم الکتروموتور نیز از روش یک باتری  لیتیوم-یون با ظرفیت ۱۳ کیلووات ساعت تامین می شود که در پایین صندلی های عقبی جاسازی شده است.

اریک آپود مدیر تولید و پیشرفت ی دی اس درباره این مثال گفته است: “دی اس در حال وارد شدن به مرحله ی تازه ای از تولید خودروهای الکتریکی است. و تا سال ۲۰۲۵ بیش از یک سوم خودروهای دی اس به روش الکتریکی و یا هیبریدی به فروش خواهند رفت.

نمونه های هیبریدی توانمند این برند نیز از پیشرانه ی هیبریدی DS7 کراس بک E-Tense استفاده خواهند کرد که می تواند ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند و شعاع حرکتی آن در حالت تمام برقی برابر با ۶۰ کیلومتر است.

دی اس به علاوه از طرف دیگر در مسابقات فرمولا E نیز حضور دارد که یک بستر خوب و محشر برای مهندسین این کمپانی است تا به پیشرفت ی مولد های نیروی برقی بپردازند.

این خودروساز باور دارد که مشابهت فراوانی بین خودروهای برقی مسابقه ای و خدروهای برقی جاده ای می باشد که از میان آنها می توان به تکنولوژی های باتری، مدیریت انرژی باتری ها اشاره نمود.

گروه پژو سیتروئن تحت نام کمپانی مادر دی اس حتی برنامه هایی بلند پروازانه تر را برای این برند لوکس تدارک دیده است. این برند نخستین پایین سری ی گروه پژو سیتروئن خواهد بود که تکنولوژی های مرتبط به خودروهای خودران را دریافت خواهد نمود و بازهم برنامه ریزی شده است اولین بار این تکنولوژی ها در نمونه DS7 کراس بک به مارکت ارائه شوند.

این خودرو خیلی زود به سیستم های رانندگی نیمه خودکاری مثل سیستم اتوپارک تجهیز خواهد شد که موقعیت خودرو را در خیابان تحت کنترل دارد. تا انتهای این دهه نیز دی اس از سیستم های رانندگی اتوماتیک سطح ۳ خود معرفی خواهد نمود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,