پژو ۲۰۶ نمونه پایین بخریم یا پراید؟

مقایسه پراید ۱۱۱ با ۲۰۶ ،مزایا و معایب ۲۰۶ تیپ ۲ ،پراید یا ۲۰۶ ،هزینه نگهداری ۲۰۶ ،مخارج ۲۰۶ ،مقایسه پراید با٢٠۶ ،راهنمای خرید پژو ۲۰۶ دست دوم ،پژو ۲۰۶ نمونه پایین بخریم یا پراید؟

خودروی پژو ۲۰۶ که یکی از پرطرفدار ترین خودروهای داخلی است از سال ۱۳۸۰ وارد ایران شد که ایرانخودرو شروع به تولید آن کرد. ایرانخودرو ۶ تیپ از ۲۰۶ را تولید کرد که ۲ نوع موتور TU3 و TU5 آن در ایران تولید شد.

پژو ۲۰۶ در این سال هایی که تولید شد دستخوش تفاوت بسیاری بوده که برخی از آنها خوب بوده با این وجود برخی از آنها نه!

برای اینکه شما بخواهید یک خودروی پژو ۲۰۶ تهیه کنید میتوانید با ۱۰ میلیون هزینه یک پژو ۲۰۶ تهیه کنید! با اینحال به چه هزینه ای؟!؟ ممکن است اول بگویید چه خوب! با اینحال از خود بپرسید چرا صاحب این خودرو ها این هزینه ها را روی ماشین خود میگذارند! شما با پول یک پراید میتوانید یک پژو ۲۰۶ تهیه کنید با اینحال خرج هایی که بعد از خرید این خودرو انجام میدهید کمر شکن است.

اگر بیشتر وارد بحث های تخصصی شویم یکی از مشکلاتی که ۲۰۶ سوارها دارند کپ کردن خودرو و کم آوردن خودرو در سرعت است! اینها وارد بحث هایی مانند حسگر اکسیژن کاتالیزور و خیلی قطعات دیگر میشود.

خودروی پژو ۲۰۶ اکثرا ضعف نشتی آب و سوختن واشر سرسیلندر را دارند که در نوع نمونه پایین آن خیلی بیشتر است.

خرج هایی که در هر دو خودرو مصرفی هستند مانند دیسک و صفحه لاستیک لنت و خیلی قطعات دیگر که همه مصرفی هستند هم در خرید لوازم اختلاف فراوانی است! در صورتی که شما با خرج بسیار کمتر در خودروی پراید، خودرو سرحال میشود با این وجود وقتی پژو به خرج بیافتد خرج آن تمام شدنی نیست!

یکی از مسائلی که در پژو ۲۰۶ نمونه پایین دلیل اذیت میشود ECU و سیمکشی خودرو است! سیمکشی پژو ها خیلی زود پوسیده میشوند و همین پوسیدگی دلیل بوجود آمدن مشکلاتی عجیبی در خودرو میشوند که دلیل سوختن قطعات الکترونیکی خودرو میشود!

نمونه دیگری از مسائلی که هست ترمز ضعیف ۲۰۶ تیپ ۲ است که اگر شما پراید ای بی اس دار تهیه کنید ترمزش از ۲۰۶ چند برابر خوب است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو