پورشه پنج میلیارد تومانی در ایران +تصویر

پورشه پنج میلیارد تومانی در ایران / مشخصات پورشه ۹۱۱ اس توربو

سریع‌ترین خودروی ایران است بی تردید و ایضا یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان. منظورم پورشه ۹۱۱ توربو اس نمونه ۲۰۱۴ است که روز قبلی عکس هایی از جولان آن در پایتخت پخش شده است. وقتی که این خودروی زرد رنگ آلمانی ضروری دارد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه برسد دقیقا ۶/۲ ثانیه است همزمان با اینکه این کوپه ۱۹۲ هزار دلاری که لحظه تولید آن به انتهای ۲۰۱۴ برمی‌گردد توانایی دارد تا بیش از ۳۳۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و به یکی از پرسرعت‌ترین خودروهای جهان مبدل شود.

نکات بیشتر : پورشه پنج میلیارد تومانی در ایران +تصویر

به نوشته هفت صبح، جالب است که بدانید، وب‌سایت آمریکایی «کار اند درایو» لحظه رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را برای نمونه ۹۱۱ توربو اس کمتر از ۵/۶ ثانیه مطرح کرده که واقعا اعجاب انگیز است.

مشخصات پورشه ۹۱۱ توربو اس ،گرانترین خودرو وارداتی ،گرانترین خودرو ایران ،هزینه پورشه ۹۱۱ توربو اس در ایران ،هزینه انواع پورشه ،پورشه ۹۱۱ Porsche 911 Turbo S ،رکوردهای پورشه ۹۱۱ توربو اس

با این تفاسیر این خودرو همراه با بوگاتی ویرون، لامبورگینی هوراکان و تسلا نمونه اس-پی‌دی۹۰ در شمار سومین خودروی پرشتاب جهان قرار دارد. این خودرو بنا بر مطرح چند منبع مختلف و مشهور وسیله نقلیه ای توانسته در یک شتاب‌گیری رسمی در لحظه ۵/۲ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و بالاتر از تولیداتی مانند مک‌لارن پی‌۱، لامبورگینی آونتادور و نیسان جی‌تی‌-آر در جمع سه خودروی سریع جهان جای گیرد. تنها خودروهایی که بالاتر از این نمونه قرار دارند شامل فراری لافراری، دوج دمون ۲۰۱۸ و بوگاتی شیرون و تسلا نمونه اس‌-پی‌دی‌۱۰۰ با ۳۵/۲ ثانیه، و نیز پورشه ۹۱۸ با ۲/۲ ثانیه بوده است.

ویژگیهای تکنیکی پورشه ۹۱۱ توربو اس

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9277__1.jpg

با اینحال ۹۱۱ توربو اس چه خصوصیاتی دارد و چگونه توانسته به این حد از توانمندی برسد؟ توربو اس بالاترین رده به اشتراک تمامی تریم‌های نمونه ۹۱۱ است که برخلاف نمونه‌های پایه از موتور دو توربو بهره میبرد. مهندسان پورشه ضمن بهره برداری از یک موتور ۶ سیلندر ۸/۳ لیتری تخت، آب خنک و دو توربو که ۵۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند، کوپه وحشی تولید اشتوتگارت را به یک گیربکس اس-تیپ‌ترونیک ۷ دنده و دوکلاچه وصل کرده‌اند، در شرایطی که تا توانسته‌اند از وزن آن تا رسیدن به میزان ۱۶۲۷ کیلوگرم کاسته و بر استقامت آن اضافه‌اند. این خودرو الان کجاست و چه هزینه ای دارد؟

خبرها خیلی زود می‌پیچد. از همان اول که وارد گمرک شد و عکسش کنار یک ب.ام.و آی۸ آبی رنگ درز کرد تا همین حال که در گالری آرمانی واقع در پاسداران جا خوش کرده هیچ گاه از تیررس عشق ماشین‌ها خارج نشده بود. از مخفی شدن این خودرو حدود سه ماهی می‌گذرد با اینحال روز قبل این کوپه سریع‌السیر آلمانی با پخش عکسی مجددا خبرساز شد و واضح گشت در یکی از گالری‌های بسیار ویژه شمال پایتخت جاخوش کرده است. رابطه خبرنگار هفت صبح با صاحب این خودرو خبر از هزینه حدود ۵ میلیارد تومان برای این کوپه سریع‌السیر و زیبای آلمانی دارد. این کوپه آلمانی که با رنگ زرد قناری، بدنه تخم‌مرغی و چراغ‌های دوار خود در بین عشاق اتومبیل مشهور است، اولین بار در سال ۱۹۶۳روی خط تولید رفته و تا در حال حاضر تنها با اصلاحاتی در بدنه و موتور در خط تولید بوده و در بیشتر مواقع در فهرست پرفروش ترین خودروهای اسپورت جهان قرار داشته است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,