پرشین خودرو | کونیگزگ آگرا برای بوگاتی شیرون خط و نشان کشید!

پرشین خودرو: مدیران کونیگزگ بعد از مدتی سکوت خبری، مطرح کردند که رکورد صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت بوگاتی شیرون، با کونیگزگ آگرا RS1 شکسته خواهد شد.

به نوشته پرشین خودرو، کمتر از یک ماه پیش بود که رکورد جهانی صفر تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت در لحظه ۴۱.۹۶  ثانیه، به وسیله بوگاتی شیرون ثبت شد. بعد از این موضوع، بوگاتی مسئله اصلی در محفل عاشقان جهان خودرو و سرعت بوده است؛ تا جایی که مدیران بوگاتی، کالا رکوردشکن خود را در کنفرانس خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ به نمایش گذاشتند.

در عین حال، مدیران کمپانی کونیگزگ دو ماه قبلی را در سکوت سپری کرده‌اند. با این وجود چندی قبل نمونه آگرا با پکیج آپشن آیرودینامیک ویژه، در همایش مونته‌ری کالیفرنیا عرضه شد.

با اینحال اکنون، با توجه به تصویر منتشرشده در صفحه‌ی فیس بوک این خودروساز سوئدی، یقیناً باید منتظر رکورد تازه ای باشیم. در عکس منتشرشده، نمونه آگرا RS را با باله‌ی عقب، دیفیوزر عقب و دریچه‌های هوای جانبی بیننده هستیم که نوید یک هایپرکار رکوردشکن را می‌دهد.

هم اینک چندین رکورد مانند سریع‌ترین دور پیست اسپا، سریع‌ترین لحظه از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و چند رکورد دیگر به اسم کونیگزگ ثبت شده است. مدیران کونیگزگ قول یک رکورد تازه و بسیار غیر منتظره را داده‌اند.

رانندگی شیرون بر دوش راننده‌ی جشنواره‌ی ۴۱ ساله‌ی کلمبیایی، خُوان پابلو مونتویا بود و برای تصویر برداری، از یک ابزار شیرون دیگر استفاده شد. مونتویا، به مدت دو روز کامل در مردادماه سال جاری، ۱۵۰۰ اسب بخار در دست داشت و برای ثبت رکورد، ۱۷ بار تلاش کرد.

با اینحال این تنها شروع راه پر فراز و نشیب شیرون است؛ مدیران بوگاتی قصد دارند شیرون را مبدل به سریع‌ترین خودروی جاده‌ای جهان کنند. برای این کار، باید رکورد حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت ویرون ۱۶٫four سوپراسپرت را که در سال ۲۰۱۰ ثبت شد، از قبل رو بردارند. مسلماً کارشناسان کونیگزگ، بیکار نمی‌نشینند و در جستجوی رکوردشکنی بیشتر هستند.

شیرون، منتظر باش!

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: