پرشین خودرو | کمک nvidia به تویوتا

پرشین خودرو: کمپانی‌های تویوتا و nvidia به منظور پیشرفت و افزایش هوش مصنوعی اتوموبیل‌های خودران، پیمان هم کاری بستند.

به نوشته  پرشین خودرو،  و با استناد به گفته nvidia news،تولید خودرو با پیشرفت سیستم‌های نرم‌افزاری موردنیاز بسیار اختلاف دارد، علی الخصوص اگر هدف، تولید خودروهای خودران باشد. بدین جهت تویوتا کارگروهی را با کمپانی nvidia به منظور توانمندسازی اتومبیل‌های خودران به وسیله تعداد فراوانی از حسگرهایی که این نوع خودروها نیاز دارند، ایجاد کرده است.

کمپانی تویوتا برای پیشرفت یک پلت‌فرم محاسباتی مهم به اسم “Drive PX AI” برای اتوموبیل‌های خودران با کمپانی nvidia هم کاری می‌کند. این پلت‌فرم هوش مصنوعی در کسری از ثانیه معلومات فراوانی که به وسیله حسگرها تولید می‌شود را محاسبه می‌کند و از این راه دلیل پیشرفت کاربردی اتومبیل‌های خودران می‌شود.

خودروهای خودران معلومات فراوانی تولید و پردازش می‌کنند. دوربین‌ها با همراهی رادار و حسگرهای جانبی خبر از چگونگی موقعیت مسیر، ترافیک و خودروهای اطراف می‌دهند که همه این معلومات بایستی در کسری از ثانیه پردازش شوند.

کمپانی تویوتا بیش از ۲۰ سال است که بر روی پیشرفت تکنولوژی اتوموبیل‌های خودران فعالیت می‌کند. کن کویبوشی، مدیریت عملیات تویوتا بیان می کند: هدف والای تویوتا کاهش محاسبه مرگ و میر ترافیکی تا حد صفر، رسیدن به ترافیکی روان‌تر و رانندگی و تغییر در شرایط فرضیه‌آل خواهد بود. هدفمان از هم کاری با nvidia نیز سرعت بخشیدن به پیشرفت سیستم‌های رانندگی اتوماتیک به منظور دسترسی به امنیت و توانایی و بازدهی بیشتر است.

ایسنا

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,