پرشین خودرو | کاهش محاسبه طلاق در تهران

پرشین خودرو: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: میزان واقعه طلاق استان در ۶ ماهه در ابتدا امسال در مقایسه با مدت شبیه به سال قبلی ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته ایرنا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: میزان واقعه طلاق استان در ۶ ماهه در ابتدا امسال در مقایسه با مدت شبیه به سال قبلی ۱۰ درصد کاهش یافته است.
 

 سیاوش شهریور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران بدون ذکر آماری دراین خصوص اضافه کرد: با این وجود دراین مدت بیننده کاهش محاسبه واقعه ازدواج نیز در سطح استان تهران بوده ایم.

 

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که ۲ برنامه مهم را در استان تهران برای کاهش آسیب های اجتماعی انجام دهیم، اظهار کرد: نخستین برنامه این است که از همه نیروها، قابلیت ها و ظرفیت های موجود استان تهران برای هم‌افزایی، هماهنگی و مشارکت متقابل برای انجام یک کار ویژه در زمینه مداخله و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بهره ببریم.

 

وی تصریح کرد: اقدام دوم این است که بتوانیم نظریه های صاحبنظران ابزار های مختلف را در زمینه های جلوگیری در همه بخش ها شنیده و مورد بهره برداری قرار دهیم و به علاوه از طرف دیگر این تئوری ها را در صورتی که کارکردهای ملی و استانی داشته باشد از روش بخشنامه به دیگر ابزار ها ابلاغ کنیم.

 

شهریور اضافه کرد: باید در زمینه آموزش و مشاوره های قبل از ازدواج برای مردم جامعه و کارمندان ابزار ها اقداماتی در استان تهران و تمامی کشور انجام دهیم.

 

وی بر لزوم بهره برداری از ظرفیت محیط مجازی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و اضافه کرد: ما می بایست از محیط مجازی تحت نام یک سرمایه اجتماعی در راستای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بهره ببریم و بتوانیم شیوه‌های تربیتی را از این نگاه کم هزینه به مردم ارایه و عرضه کنیم.

 

شهریور با بیان اینکه ما باید شیوه های سبک زندگی و توانایی زندگی را به دانش آموزان آموزش دهیم، تصریح کرد: مطمئنا راه سومی را که باید جدا از جلوگیری و مداخله مدنظر داشته باشیم، توانمندسازی و ارایه آموزش های کیفی برای کامیابی در زندگی برای همه مردم به ویژه نسل نو، دانش آموزان و دانشجویان است.

 

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی، اعتیاد و مفاسد اخلاقی از نمونه آسیب های مورد استقبال در ستاد فرهنگی اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان تهران است، اظهار کرد: ما این آسیب ها را به روش تخصصی و بخشی بررسی می کنیم تا در همه زمینه ها به توفیقات خوبی نایل شویم.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده