پرشین خودرو | خصوصیت های خاص آیفون X

پرشین خودرو: نتیجا بعد از مدت‌ها انتظار کمپانی اپل مدل برتر تازه خود را به اسم آیفون X، که در شماره‌گذاری لاتین ۱۰ خوانده می شود، به مارکت ارائه کرد. استقبال از گران‌ترین تلفن همراه هوشمند تاریخ بیش از آنچه انتظار می‌رفت بود و در عرض تنها چند دقیقه میلیون‌ها ورژن از این گوشی به فروش رفت.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته انتخاب، نتیجا بعد از مدت‌ها انتظار کمپانی اپل مدل برتر تازه خود را به اسم آیفون X، که در شماره‌گذاری لاتین ۱۰ خوانده می شود، به مارکت ارائه کرد. استقبال از گران‌ترین تلفن همراه هوشمند تاریخ بیش از آنچه انتظار می‌رفت بود و در عرض تنها چند دقیقه میلیون‌ها ورژن از این گوشی به فروش رفت.

با اینکه به نظر می‌رسید هزینه بالای آیفون ۱۰ باعث کاهش فروش آن شود با اینحال زیبایی و تکنولوژی محشر‌ای که در این گوشی استفاده شده باعث شد تا بر خلاف انتظارها فروش آن بیش از قبل‌بینی‌ها باشد.

با هم نگاهی بیندازیم به ۴ خصوصیت‌ خاص آیفون تازه:

تکنولوژی تشخیص چهره

ممکن است بارزترین خصوصیت آیفون ۱۰ تکنولوژی تشخیص چهره باشد که جانشین اثر انگشت شده است. از این حیث که دیگر برای باز کردن آیفون خود الزامی به اسکن اثر انگشت خود ندارد، حتی تنها کفایت می کند که گوشی را در طرف دیگر صورت خود نگه دارید تا باز شود.

این تکنولوژی غیر از اینکه بسیار راحتتر و کاربردی تر از اثر انگشت است، امنیت معلومات استفاده کننده را هم به طرز چشمگیری گسترش می‌دهد. به گفته صاحبنظران در حالت تشخیص چهره احتمال گمراه کردن موبایل ۱ به یک میلیون است. حتی آیفون ۱۰ توانایی دارد دوقلوها را از هم تشخیص دهد. با اینکه در برخی از تست‌ها که چهره‌های دوقلوها بسیار مشابه هم بود، گوشی گمراه شد.

با توجه به گزارش کمپانی اپل، این تکنولوژی ۳۰ هزار نقطه از سر و صورت را ثبت می‌کند. از اینرو حدودا در هر حالتی آیفون تازه صاحبش را شناسایی می‌کند، حتی اگر عینک به روش داشته باشد، یا ریش قرار داده باشد.

در طرف دیگر، تکنولوژی اثر انگشت امنیت کمتری دارد. درصد خطا در این تکنولوژی ۱ به ۵۰ هزار است. نتیجه اینکه معلومات شما در گوشی تازه امن‌تر خواهند بود. با اینحال موضوع مهمتر، اعتماد بانک‌ها و موسسات مالی به تکنولوژی تشخیص چهره است. هم اینک تعداد کمی از بانک‌ها هستند که حاضر شدند با خدمات «اپل پی» (Apple Pay) مشارکت کنند.

در خدمات اپل پی، استفاده کننده معلومات کارت بانکی خود را وارد گوشی خود کرده و سپس با تکنولوژی اثر انگشت از آن بهره میبرد. با اینحال امنیت نه چندان بالای آن دلیل شده تا بانک‌های مشهور از این خدمات استفاده نکنند. حال با استناد به گسترش چشمگیر امنیت آیفون گمانه زنی می شود بانک‌ها علاقه بیشتری به مشارکت با اپل نشان دهند.

تکنولوژی تشخیص چهره یک خصوصیت دیگر هم دارد. ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که «نوتیفیکیشن‌ها» مانند اس.ام.اس یا حتی ایمیل‌ها بر روی صفحه تلفن همراهتان ظاهر شوند. تحت این شرایط محتمل است برخی وقت‌ها دوست نداشته باشید اطرافیانتان از محتوای پیغام یا ارسال کننده آن آگاه شوند. در تکنولوژی تازه نوتیفیکیشن‌ها بر روی صفحه آیفون ۱۰ ظاهر می‌شوند با اینحال تا وقتی که گوشی را در طرف دیگر صورت خود نگیرید و هویت شما برای آیفون احراز نشود نکات آن‌ نمایش داده نخواهد شد.

از اینرو اگر آیفون ۱۰ دارید، با خیال راحت آن‌را بر روی میز محل کارتان قرار دهید و مطمئن باشید که رئیستان نمی‌تواند از محتوای نوتیفیکیشن‌های شما سر در بیاورد!

از خصوصیت‌های جدی که بگذریم، تکنولوژی تازه جنبه تفریحی هم دارد. کمپانی اپل «انیموجی»‌های تازه به شکل صورت حیوانات و موجودات خیالی هم به آیفون اضافه کرده است. به این صورت که گوشی تلفن را در طرف دیگر صورت خود می‌گیرد، یک انیموجی (ANIMOJI) انتخاب کرده و سپس شروع به حرف زدن و حرکت سر می‌کنید. آیفون حرکت لب، دهن و صورت شما را بر روی چهره انیموجی بازسازی می‌کند، چیزی مشابه انیمیشن‌. به این صورت میتوانید به سادگی از چهره خود انیمیشن تهیه کنید و سربه سر دوستانتان بگذارید!

انتهای عمر دکمه فیزیکی

با تکنولوژی تازه، آیفون دیگر الزامی به دکمه هوم مشهور خود ندارد. این دکمه از ۱۰ سال پیش، وقتی که اولین آیفون به مارکت آمد امضای این کالا پیشرو بود، با اینحال اکنون با پیشرفت تکنولوژی کمپانی اپل تصمیم به حذف آن گرفته است. حقیقت هم این است که وجود یک دکمه فیزیکی در گوشی پیشرفته‌ای مانند آیفون ۱۰ که از تکنولوژی تشخیص چهره سود می‌برد موضوعیت ندارد.

دکمه هوم در طول سال‌ها دچار دگرگونی شده است. در اولین نسل‌های آیفون از این دکمه برای بازگشت به صفحه اصلی یا دسترسی به عده ای قابلیت ها استفاده میشد. از آیفون ۶ به این سو دکمه هوم به حسگر اثر انگشت مبدل شد و حال با استناد به اینکه این تکنولوژی کارکرد خود را به خدمات تشخیص چهره داده وجود آن نیز نیازی ندارد.

نمایشگر True Tone

این توانایی با این وجود تنها منحصر به آیفون ۱۰ نیست حتی قبلا هم در آیپد از آن استفاده میشد با اینحال این برای اولین بار است که چنین قابلیتی برای گوشی‌های آیفون پیش‌بینی شده است. توانایی True Tone نور نمایشگر را با استناد به نور محیط تنظیم می‌کند.

با این امکان گوشی موبایل نور محیط را می‌سنجد و با استناد به آن، شدت نور و سردی یا گرمی رنگ‌ها را تنظیم می‌کند. تحت این شرایط نور آیفون در بهترین حالت برای چشم استفاده کننده بهینه می‌شود.

حقیقت این است که چند سالیست تلفن‌های همراه تنها موبایل نیستند، حتی ماشین حساب همراه، رایانه همراه، آلبوم تصویر همراه، جی پی اس همراه، نقشه همراه و از همه مهمتر دوربین همراه هم هستند!

در حقیقت از در سالهای گذشته بود که به این سو مسئله خرید یک دوربین بزرگ چند صد دلاری با لنز توانمند برای استفاده کننده غیر حرفه‌ای منتفی شده است. موبایل، یا بهتر بگوییم همراهان هوشمند!، جای دوربین گرانقمیت و سنگین را گرفته‌اند. کمپانی اپل از همان ابتدا نقش غیرقابل انکاری در گسترش عکاسی غیرحرفه‌ای، و حتی حرفه‌ای، داشت. دوربین‌های توانمند آیفون برای همه این امکان را ممکن کرده بود تا هر لحظه ای که اراده می‌کنند گوشی را از جیب خود دربیاورند و لحظات به خاطر ماندنی ثبت کنند.

با این وجود این تنها ویژه مصرف کنندگان غیر حرفه‌ای نیست. هنرمندان برجسته و تراز اولی در دنیا با همین دوربین‌های آیفون لحظات محشر‌ای را ثبت کرده‌اند. فیلم «این فیلم نیست» اثر جعفر پناهی، کارگردان برجسته ایرانی که جوایز بین المللی متعددی را هم از آن خود کرد از نمونه مهمترین‌ نمونه‌های فیلمبرداری حرفه‌ای با دوربین توانمند آیفون است.

دوربین نسل‌های مختلف آیفون‌ در طول این سال‌ها هر بار بهتر و قدرتمندتر از قبلی شده و این خصوصیت با این وجود برای مدل برتر تازه اپل نسبتا برجسته‌تر است.

آیفون ۱۰ غیر از اینکه به دوربین قوی‌تری از در بیشتر مواقع تجهیز است قابلیت ها خاص دیگری هم دارد. با این گوشی شما قادر اید ویدئوهایی با کیفیت ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه تهیه کنید، بطور کلی شبیه به یک دوربین حرفه‌ای فیلمبرداری. غیر از این، آیفون تازه توانایی ثبت عکس ها آهسته با کیفیت فول اچ دی و سرعت ۲۴۰ فریم در ثانیه را نیز دارد.

اگر به گرفتن تصویر‌های سلفی هم علاقه‌مند باشید دوربین ۷ مگاپیکسلی TrueDepth آیفون ۱۰ لحظات ممتازی را برای شما ثبت خواهد نمود. این خلاقیت آیفون با بهره برداری از تکنولوژی تشخیص چهره، سوژه را تشخیص می‌دهد و رنگ و نور محیط اطراف را تنظیم می‌کند و بالاخره بهترین تصویر از شما ثبت شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده