پرشین خودرو | هیوندایی برادر ۲ قلوی توسان را عرضه کرد+تصویر

پرشین خودرو: هیوندایی از کنفرانس استفاده کنندگان الکتریکی استفاده کرد تا کالایی تازه از نمونه‌های سوخت سلولی خود با اسم “نکسو” را به جهان عرضه کند.

به نوشته پرشین خودرو، این کراس‌اوور دلچسب تحت نام پرچم‌دار تکنولوژی تشریح شده است. این خودرو یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های کمپانی هیوندایی در راستای تولید ۱۸ خودروی سازگار با محیط زیست تا سال ۲۰۲۵ شمرده می‌شود.

نکسو تا انتهای سال وارد عده ای از بازارهای منتخب هیوندایی خواهد شد. با این وجود خودرو به طیف وسیعی از سامانه‌های کمک راننده مانند شناسایی نقاط کور، دوربین‌های دید عقب با قابلیت نمایش گسترده ودوربین‌های جانبی تجهیز است و از اینرو  محدوده وسیعی را به راننده بنمایش میگذارد که دیدن آن با آینه‌های سنتی و معمولی ممکن نیست. عکس ها ثبت شده از این دوربین‌ها از روش نمایشگر بزرگ مرکزی برای رانندگان به نمایش درخواهد آمد.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

نکسو نخستین نمونه هیوندایی است که سامانه کمکی دنبال کننده خطوط را عرضه می‌دهد. این سامانه با تنظیم اتوماتیک فرمان نکسو را در طول حرکت در مرکز خطوط نگه می‌دارد. نمونه دیگری از خصوصیت‌های قابل توجه نکسو، سامانه “عملکرد کمکی رانندگی در بزرگراه” است که با بهره برداری از حسگر و داده‌های نقشه‌ای به گونه ای اتوماتیک به تنظیم سرعت خودرو می‌پردازد.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

اگر به اندازه کافی تحت تاثیر قرار نگرفته‌اید می بایست از عملکرد کمکی “پارک هوشمند کنترل از راه دور” این کراس‌اوور برای شما علاقه مندان بگوییم که به دلیل آن میتوانید از بیرون از خودرو به پارک کراس‌اوور هزینه کنید. هیوندایی این سامانه را قوت قلب افرادی می‌داند که در پارک خودرو با مساله مواجه هستند.

هیوندایی این خودرو را با دیزاین مخصوص ساخته و به همین این کراس سبک‌تر، سریع‌تر و جادارتر از توسان است. این نمونه به علاوه از طرف دیگر به یک سامانه سوخت سلولی پیشرفت یافته و باتری‌های سبک تجهیز شده است.

نکسوی هیوندایی با دو فناوری جدید در نمایشگاه مصرف کنندگان الکتریکی

این خودرو از یک موتور الکتریکی با گریز از مرکز ۳۹۴ نیوتن‌متر و قدرت ۱۶۰ اسب بخار سود می‌برد و خودرو برای رسیدن به شتاب صفر تا صد کیلومتر به ۹٫۵ ثانیه لحظه نیاز دارد. با این ارقام نکسو three ثانیه از توسان fcv سریع‌تر است. این کراس به علاوه از طرف دیگر می‌تواند مسیر ۵۹۵ کیلومتری رابا یکدفعه سوخت‌گیری طی کند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,