پرشین خودرو | مشارکت چهار کمپانی عظیم خودروسازی برای اجرا ایستگاه شارژ سریع

پرشین خودرو: بی تردید و تردید، بالاخره وسایل نقلیه الکتریکی بر روی صنعت خودروسازی تسلط پیدا می‌کنند و این صنعت را به تسخیر خود در می‌آورند، بدین جهت نیاز است که عرصه سازی‌های ضروری برای پشتیبانی از آنان شکل گیرد.

به نوشته پرشین خودرو، به منظور پشتیبانی از صنعت خودروهای برقی چهار کمپانی عظیم خودروسازی “بی.ام.و”، “دایملر”، “فورد” و “فولکس واگن” یک تیم مشترک ایجاد کرده‌اند تا شبکه بزرگ “شارژ سریع” را در کشورهای مختلف اروپایی اجرا کنند.
به ندرت پیش می‌آید که چهار کمپانی عظیم خودروسازی برای اجرای یک طرح مشترک وارد مشارکت شوند، با اینحال برنامه ریزی واپسین آنان نشان می‌دهد که در مرحله اول، قصد دارند ۲۰ ایستگاه شارژ سریع را تا انتهای سال جاری وارد فاز عملیاتی و قابل استفاده برای مالکین وسایل نقلیه الکتریکی کنند، با اینحال هدف اصلی آنان اجرا ۴۰۰ ایستگاه شارژ سریع خواهد بود که باید تا سال ۲۰۲۰ میلادی وارد فاز عملیاتی شوند.
گروه خودروسازی فولکس واگن، دایملر، فورد و BMW، پیمان مشترک خود را تحت عنوان “Ionity” نامگذاری کرده‌اند، یک شبکه توانمند شارژ (HPC) که برای ماشین‌های الکتریکی در کشورهای مختلف اروپایی دیزاین شده است که نخستین کشورهای دریافت کننده این شبکه، سه کشور اروپایی آلمان، نروژ و اتریش خواهند بود که ایستگاه‌های شارژ سریع آنان با فاصله ۱۲۰ کیلومتری درمقایسه با یکدیگر اجرا خواهد شد.
برای اجرای این طرح بزرگ، خودروسازان گفته شده با کمپانی خدمات اتوبان Tank & Rast، کمپانی Circle Okay و به علاوه از طرف دیگر کمپانی نفت و گاز اتریشی OMV مشارکت خواهند کرد تا در انتهای سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۱۰۰ ایستگاه شارژ سریع اجرا شود که حداکثر ظرفیت آنان برای هر بار شارژ چیزی برابر با ۳۵۰ کیلووات خواهد بود.
همه کمپانی‌های بزرگ خودروسازی که در طرح “Ionity” کمپانی دارند، یک سهم مساوی در سرمایه گذاری مشترک خواهند داشت، با این وجود امکان ورود دیگر کمپانی‌های بزرگ خودروسازی هم به این طرح وجود خواهد داشت که می‌تواند دلیل افزایش بیشتر و سریع‌تر شبکه شارژ سریع خودروهای الکتریک در اروپا شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: