پرشین خودرو | هاچ بکی از سگمنت مینی کار ها در خیابان های پایتخت+مطالب مطرح شده

/ویژه/تجربه ی رانندگی با هاچ بک ۴ستاره هیوندای؛

پرشین خودرو: داشتن ۳ عنصر کیفیت تولید خوب، مصرف پایین سوخت و حجم موتور خوب همراه با دیزاین دلچسب هر وسیله نقلیه ای را مبدل به یک انتخاب بالقوه برای متقاضیان در مارکت های جهانی می کند.

به نوشته خبرنگار پرشین خودرو، پاییز سال قبلی بود که خبری خوش مارکت و صنعت خودروی ایران را به تکاپو انداخت. خبر از انعقاد پیمان یکی از خودروسازان ایران با هیوندای کره جنوبی به گوش می رسید. پیش از هرچیز این خبر با استناد به شرایط بین المللی به اخبار غیر موثق شبیه به بود با این وجود با تایید این خبر از جانب کرمان موتور و وعده حضور نمونه های بیشتر از این خودروساز کره ای ایرانیان را به بازگشت خودروسازان مطرح جهانی به مارکت خودروسازی ایران امیدوار کرد.
 

با گذشت چندی از انعقاد پیمان کرمان موتور و هیوندای بیننده معرفی هیوندای i10 به بازاری بودیم که به وسیله برخی از خودروسازان بی کیفیت چینی قرق شده بود.بازگشت هیوندای به ایران با مونتاژ هاچ بک i10 در کرمان موتور امید ها را به سواری با خودروهای باکیفیت تولید داخل در دل خودروسواران ایرانی زنده کرد.

در  ابتدا تازه ترین ماه بهار با همت مدیران کرمان موتور فرصتی دست داد تا یک روز سواری با این هاچ بک شهری را در کلانشهر آلوده و شلوغ تهران تجربه کنیم.آنچه پیشتر می آید تجربه ای کوتاه از سواری با این خودروی شهری کره ای در خیابان های پر ازدحام پایتخت است.
 

 

دیزاین ظاهری
 

 

با قرار گرفتن در مقابل هیوندای i10 اولین نکته ای که توجه شما را جلب می کند ابعاد خودرو است.این خودرو با طول ۳۶۶۵ و عرض ۱۶۶۰ و ارتفاع ۱۵۰۰ میلیمتری برای تردد در شهرهای شلوغ وسیله نقلیه ای خوب است که از مهمترین دلایل شهرت این خودرو در بازارهای اروپایی می توان به همین نکته اشاره نمود.
 

 

درب کاپوت نسبتا کوچک، چراغ های کشیده بدون خطوط تیز، سپری که با ابعاد بزرگ خود فضایی خوب برای جلو پنجره و چهار پروژکتور i10 تهیه کرده است و شیشه جلوی خودرو که با دیزاین کشیده خود سهم بیشتری از آسمان را نصیب راننده و سرنشین جلو می کند، از نکات بارز دیزاین خودرو از روبرو است.
 

 

در نگاه به کنار i10 بیننده یک زه مشکی رنگ پلاستیکی هستیم که با بهره برداری از خطای دید دلیل کشیده تر شدن خودرو در چشم می شود.شیشه های کناری از دیزاین خوبی دارا است.رینگ های آلومینیومی همراه با دیزاین چراغ های عقب ظاهر اسپرتی به خودرو بخشیده است.
 

 

از نکات مثبت این خودرو در دیزاین عقب خودرو می توان به تعبیه دکمه ای مخفی در پایین لوگوی هیوندای برای باز و بسته کردن درب صندوق از بیرون اشاره نمود.
 

 

دیزاین داخلی
 

به توجه به ابعاد کوچک خودرو محیط مناسبی را در لحظه نشستن در خودرو مشاهده می کنیم که نشان از هوشمندی دیزاین هیوندای در محیط داخلی i10 دارد.بهره برداری از متریال خوب و باکیفیت در تولید اجزای داخلی این هاچ بک کره ای یکی از مزایای این خودرو در مارکت شمرده می شود.داشبورد با رنگ غالب سیاه دیزاین شده که نواری کرم رنگ با دو دریچه کولر آن را از یکنواختی خارج کرده است.
 

در دیزاین i10 دسترسی راننده به قابلیت ها به خوبی لحاظ شده است.امکان کنترل سیستم صوتی خودرو و گوشی موبایل از روی فرمان در این خودرو جای گرفته شده است.
 

نکته منفی ای که در دیزاین داخلی به چشم می آید صفحه کیلومتر است.به توجه به سود بردن از نوردهی خوب بهره برداری از اهرم های مکانیکی برای نشان دادن میزان بنزین و …. اندکی دلیل سرخوردگی می شود..i10 فاقد مونیتور است که این مسئله با استناد به رعایت ارزان سازی هزینه خودرو قابل اغماض خواهد بود.
 

 

سیستم صوتی خودرو با ۴ بلندگو صدای ضعیفی را معرفی میکند که به نظر نگارنده امکان معرفی صدایی با کیفیت بیشتر در این خودرو ممکن بود.
 

 

به اشتراک دو اهرم تنظیم سرمایش و گرمایش خودرو یک مونیتور کوچک اطلاعاتی از دما و دیگر موارد را به شما نمایش می دهد که از همین جنس مونیتور را در سیستم صوتی خودرو با ابعادی بزرگتر می بینیم.
 

 

ویژگیهای تکنیکی و تجربه رانندگی
 

موتور ۴ سیلندر با حجم ۱۲۴۸ cc که توانایی تولید ۸۶ اسب بخار و گریز از مرکز ۱۲۱ نیوتن متری را دارد همراه با وزن ۱۰۴۵ کیلوگرمی قدرت و چالاکی خوبی را به این خودرو برای حرکت می دهد.
 

در این خودرو به خاطر جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک تعویض دنده ها به خوبی انجام می شود که امکان تعویض دنده به روش دستی نیز به خاطر تیپ ترونیک بودن گیربکس برای راننده امکان دارد که برای رانندگی در شهر یکی از مزایای این خودرو به حساب می آید.
 

با استناد به حجم کم خودرو و شتاب صفر تا صد ۱۲ ثانیه ای نباید انتظار مانور و حرکات خارق العاده ای از این خودرو داشته باشید.
 

این هاچ بک کره ای به خاطر فرمان برقی خود از فرمان پذیری بالایی دارا است ضمن اینکه ترمزهایی که در ۴ چرخ دیسکی است در لحظه لزوم به خوبی انجام وظیفه می کند.

I10 در پیچ ها استقامت خوبی از خود به نمایش می گذارد که این آیتم رانندگی با این هاچ بک شهری را در جاده های برون شهری نیز به خوبی ممکن می کند.
 

از نکات قوت این خودروی شهری هیوندای می توان به ۲ مورد اشاره نمود. اول سیستم تعلیق خوب که با جذب حداکثری ضربات از تکان های سرنشینان محافظت می کند. و دوم ورود کمترین میزان صدا به داخل کابین.این نکات همراه با هم رانندگی در خیابان های شلوغ و پر از دست انداز پایتخت را به امری قابل تحمل مبدل می کند.
 

هیوندای i10 در آزمایشات یورو ان کپ با گرفتن ۴ ستاره ایمنی یکی از خودروهای ایمن به حساب می آید که برای تولید وارد مارکت ایران شده است.
 

 

پیشتر قادر اید ویژگیهای تکنیکی و رفاهی هیوندای i10 را در جدول ذیل ببینید.


 

 

با کلیک کردن روی این لینک قادر اید گزارش تصویری کوتاهی از تست هیوندای i10  را ببینید

 

برای اطلاع از شرایط فروش و هزینه خودروهای هیوندای در ایران ضمن مراجعه به نمایندگی های مجاز کرمان موتور در تمامی ایران قادر اید از سایت اینترنتی این تولیدکننده بازدید به رفتار آورید.

 

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,