پرشین خودرو | مصرف هر روزه ۱۲ میلیون لیتر بنزین در تهران

پرشین خودرو:مدیرعامل محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در تهران هر روزه ۱۲میلیون لیتر بنزین مصرف می شود، گفت: در چنین زمانی حتی اگر خودرو و سوخت با کیفیت داشته باشیم، باز هم دچار آلودگی هوا خواهیم شد.

به نوشته پرشین خودرو،محمد حسین بازگیر در یک برنامه رادیویی در خصوص آلودگی هوا گفت: در اردبیهشت سال ۵۸ سند پیشرفت جمهوری اسلامی ایران به وسیله در ابتدا وزیر وقت پخش شد. ۲۴۰ نفر از اساتید دانشگاهی و کارشناسان، بخش‌های مطالعاتی را انجام دادند. این بررسی ها تحت عنوان سیاست‌های پیشرفت و تکامل جمهوری اسلامی ایران پخش شده است. حرف‌هایی که امروز پیرامون آلودگی و اثرات آن بر مرگ و میر مردم می‌زنیم در همین سند مشاهده می کنیم و برنامه‌ها نیز شبیه به همین برنامه‌های امروز است از این جهت آلودگی هوا یک پدیده تازه و ناشناخته نیست.

وی خاطرنشان کرد: این بررسی ها نشان می‌داد آلودگی هوای تهران در همان لحظه نگران‌کننده بود که دلیل آن بافت شهری نامناسب و نارسا و تراکم جمعیت، وسائل نقلیه موتوری و صنعت است که با غلظت های نامناسب، سلامت قریب به ۵ میلیون نفر را به مخاطره انداخته است؛ به نحوی که سهم هر تهرانی هر روزه نیم کیلو مواد سمی است. در حقیقت از همان اول سخت و ریشه آن را می‌شناختیم و می‌دانستیم منابع ثابت و متحرک ریشه آلودگی هوا هستند. در آن سند اشاره شده که خودروهای وارداتی، شبیه به خودروهای اصلی در کارخانه‌ها نیستندَ به علاوه از طرف دیگر در این سند به بافت نارسای شهر و بارگذاری جمعیت و با این وجود شیوه تولید و ساز تحت نام پارامترهای آلودگی هوا اشاره شده است.

به نوشته سایت رادیو گفت و گو، مدیرعامل محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در خودروهای استاندارد با سوخت استاندارد نیز باز هم درصدی آلودگی ایجاد می‌شود، اظهارکرد: حقیقت آن است که سبک زندگی امروز ایرانیان در گسترش آلودگی هوا اثرگذار است. میزان مصرف سوخت‌ در تهران با حداقل ۱۰ استان دیگر برابری می‌کند به علاوه از طرف دیگر تهرانی‌ها به اندازه کشور ۴۰ میلیون نفری لهستان بنزین مصرف می‌کنند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: