پرشین خودرو | مسئولین برای کاهش تلفات جاده ها کوشش کنند

پرشین خودرو:سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به محاسبه بالای تلفات ناشی از حوادث ترافیکی در این استان گفت: ضرورت دارد که ابزار های اجرایی ذی ربط و مسئول با جدیت زیاد برای کاهش این تلفات کوشش کنند.

به نوشته پرشین خودرو، عنایت الله رحیمی، یکشنبه در کمیسیون ایمنی راه های استان در شیراز اضافه کرد: مردم هم می توانند با رعایت قانون های و مقررات راهنمایی و رانندگی کمک کنند که این محاسبه روز به روز کمتر شود.
وی ادامه داد:براساس نظرها کارشناسی، عامل انسانی بیشترین میزان دخالت در وقوع حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای و شهری را دارد و از این جهت فرهنگ سازی و عرضه آموزش های ضروری به رانندگان و به علاوه از طرف دیگر مشارکت آنها عرصه ساز کاهش تلفات خواهد بود.
رحیمی اظهار کرد:در حقیقت برای کاهش حوادث و به تبع آن تلفات ناشی از حوادث نیاز به برنامه ریزی های مدون و جامع داریم تا با پیاده سازی و اجرای آنها در یک دوره زمانی روند کاهش حوادث را بیننده باشیم.
ایشان گفت: این برنامه ها باید برای مقاطع زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در زمینه رفع مشکلات راه ها، اعمال قانون و فرهنگ سازی تعریف و عملیاتی شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری فارس،ضمن قدردانی از فعالیت های پلیس راهنمایی و رانندگی و نظارت وکنترل ترددهای درون و برون شهری اضافه کرد:پلیس برای گسترش نظارت خودنیازمند ابزارهای و امکاناتی است که باید این قابلیت ها از نمونه خودرو تامین شود تا با گسترش گشت های محسوس و نامحسوس در محورهای اصلی استان بتوانیم از میزان حوادث بکاهیم.
رحیمی اضافه کرد: در بحث ایمن سازی راه ها نیز باید در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان موارد ایمنی به سرعت اجرا شود.
بنا بر مطرح معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری کل فارس،این استان در صدر فهرست جانباختگان حوادث رانندگی قرار دارد.
محاسبه اعلامی پزشکی قانونی فارس گوینده آن است که در هفت ماه امسال، ۹۲۷ مورد فوت ناشی از سوانح ترافیکی در استان رخ داده است.
به گفته سعید غلامزاده مدیرکل پزشکی قانونی فارس، ۶۷۳ فوتی در سوانح ترافیکی برون شهری و ۲۵۴ مورد در سوانح ترافیکی درون شهری رخ داده است.
با این شرایط، در هفت ماه امسال ۱۷ هزارو ۴۰۰ نفر در سوانح ترافیکی استان مصدوم شده اند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: