پرشین خودرو | مرگبارترین و ترسناک ترین جاده های جهان کدامند؟

پرشین خودرو: عده ای از جاده‌ها غیر از چشم انداز دلچسب، مهیج کننده و تا حدودی ترسناک نیز هستند. برای آشنایی بیشتر با این جاده‌های ویژه در اقصی نقاط جهان در نوشته پیش رو همراه ما باشید.

به نوشته پرشین خودرو، سفرهای جاده‌ای، جدای از محاسنی مانند بهره برداری از مناظر طبیعی و بازدید از جاذبه‌های مسیر حاوی معایبی مانند طولانی‌ شدن مدت مسافرت، خستگی و… نیز هستند. در این خصوص، ایمنی جاده نیز از مسائل غیر قابل انکار به شمار می‌رود و عده ای از جاده‌ها به دلیل موقعیت و خصوصیت جغرافیایی منطقه بسیار خطرناک و حتی ترسناک هستند.

گذرگاه استلویو ( Stelvio )

 

این گذرگاه دومین جاده آسفالته مرتفع کشور ایتالیا به شمار می‌رود که حاوی ۲۷۵۷ متر ارتفاع و ۶۰ پیچ خطرناک است.

جاده قدیمی یونگاس ( Yungas)

جاده‌های ترسناک

این جاده قدیمی در کشور بولیوی قرار دارد و سالانه تقریبا ۲۰۰ نفر در این جاده کم عرض و پر پیچ و خم ۶۴/۳۷ کیلومتری از لاپاز به کورایکو جان خود را از دست می‌دهند. بدین خاطر به «جاده مرگ» شهرت یافته است.

بزرگراه کارنالی (Karnali)

جاده‌های ترسناک

طول مسافت بزرگراه کارنالی ۲۵۰ کیلومتر است و در کشور نپال قرار دارد. بر اساس محاسبه سالانه ۵۰ نفر زمان عبور از این جاده در رشته کوه‌هایهیمالیا به دلیل وجود معضلات، دست‌اندازها و چاله‌ها و نیز شیب تند جاده کشته می‌شوند.

جاده آتلانتیک

جاده‌های ترسناک

جاده آتلانتیک با ۸ کیلومتر طول و ۵ پل یکی از زیباترین جاده‌های جهان نیز به شمار می‌رود که در کشور نروژ قرار دارد، با اینحال زمان طوفان‌های دریایی عبور از آن بسیار خطرناک است.

پل رودخانه ویتیم (Vitim)

جاده‌های ترسناک

منطقه سیبری به لحاظ تراکم جمعیتی بسیار محدود بوده و در لحظه سرما و یخبندان عبور از این پل چوبی و فاقد حفاظ ممنوع است.

جاده تونلی گولیانگ (Guoliang)

جاده‌های ترسناک

این تونل با ۴/۵۷ متر ارتفاع و ۳/۶۵ متر عرض، به وسیله تنها ۱۳ نفر از روستاییان در دل کوه‌های مخروطی تایهانگ (Taihang) کشور چینساخته شده است.

پل حسینی هنگینگ (Hussaini Hanging)

جاده‌های ترسناک

این پل بی‌مانند در منطقه گیلگیت-بالیستان شمال کشور پاکستان قرار دارد و در ساله‌های دهه ۱۹۷۰ میلادی برای عبور و مرور مردم به اشتراک کوه‌ها احداث شده است.

پل ای‌یا با این وجود واین (Iya Valley Vine)

جاده‌های ترسناک

این پل دلچسب و ممتاز در کشور ژاپن قرار دارد و در سده دوازدهم میلادی ساخته شده است. نکته قابل توجه در باب این پل باستانی این است که گردشگران پر جرات هنوز هم قادر اند روی آن قدم بزنند.

بزرگراه ۸۲ ایالت کلورادو

جاده‌های ترسناک

بزرگراه ۸۲ یکی از بزرگ‌ترین جاده‌های آمریکا است که در کوه‌های راکی و با ۳۶۸۸/۰۸ متر ارتفاع از سطح دریا ساخته شده است، با این وجود مسیر باریک و انحنای مسیر، این جاده را به یکی از زیباترین و با این وجود خطرناک‌ترین جاده‌های جهان مبدل کرده است.

ترن هوایی

جاده‌های ترسناک

بزرگراه جیمز دالتون در آلاسکا حاوی اسم‌های بسیاری مانند جاده ترانزیت، ترن هوایی و جاده نبرد با یخ است. خطرناک بودن این جاده مرتبط به یخبندان و لغزندگی آن است.

جاده در بزرگ تیان‌من شان (Tianmen Shan)

جاده‌های ترسناک

این جاده به «خیابان بهشت» مشهور است و چین برای مدت‌ها این راز را برملا نکرده بود. در طول مسیر ۹۹ پیچ می باشد که در انتهای به معبدی در بالا منتهی می‌شود.

ترولیشتین ( Trollstigen)

جاده‌های ترسناک

نمونه دیگری از جاده‌های مرگبار که با ارتفاع ۴۲۶/۷۲ متری در کشور نروژ قرار دارد و در طول مسیر نفس‌گیر آن باید کمربند ایمنی محکم بسته شود.

جاده شماره یک کالیفرنیا

جاده‌های ترسناک

اگر دچار سخت ترس از ارتفاع نیستید و دوست دارید تا از شهر بیگ‌سور بازید کنید، پس حتما مسیر مسافرت خود را از جاده شماره یک کالیفرنیا انتخاب کنید؛ از آنجاییکه از بالای این پل میتوانید چشم انداز حیرت‌انگیز نوار ساحل را بنگرید. جای تردیدی نیست که زمان تماشای این چشم انداز نفس‌ در سینه‌ها حبس خواهد شد.

روتا ۵ (Ruta 5)

جاده‌های ترسناک

جاده روتا ۵ در یکی از خشک‌ترین نقطه‌های کره زمین -بیابان آتاکاما- و در کشور شیلی قرار دارد. این جاده به لحاظ قرارگیری در منطقه بیابانی فاقد استراحتگاه و پمپ بنزین بوده و بیشتر مواقع توام با وزش باد و گرد و غبار است.

بزرگراه مرگ BR 116 AKA

جاده‌های ترسناک

بزرگراه مرگ در برزیل بر طبق دلایل انسانی و به علاوه از طرف دیگر طبیعی بسیار ترسناک است؛ از آنجاییکه غیر از موقعیت نامساعد و ناهموار جاده، هشدار حمله دزدان و راهزنان نیز می باشد. 

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: