پرشین خودرو | ماموت دیزل نماینده انحصاری دیزل ژنراتورهای اسکانیا در ایران شد

پرشین خودرو: رئیس کمپانی ماموت دیزل، عظیم ترین دستاورد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را جذب سرمایه خارجی عنوان کرد و پیرامون فعالیت کمپانی سوئدی تولیدکننده دیزل ژنراتور در ایران گفت: برجام باعث شد این کمپانی سرمایه گذاری خود را در زمینه های مختلف کاری کشورمان پیشرفت دهد.

به نوشته پرشین خودرو، «محمدرضا دزفولیان» امروز(دوشنبه) در جمع خبرنگاران پیرامون دستاورد برجام برای کمپانی اسکانیا در ایران گفت: کمپانی اسکانیا یک شریک تجاری بسیار قابل اعتماد برای ما شمرده می شود که در سال های قبلی حتی در لحظه تحریم ها ایران را ترک نکرد، با اینحال بعد از عمل درآمدن برجام پیشرفت سرمایه گذاری در کشور را دنبال می کند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری این کمپانی به شیوه های مختلف در داخلی سازی خودرو و دیزل ژنراتورها، عرضه فاینانس و لیزینگ برای خریدار نهایی، گسترش امور تولید داخل در سالن رنگ و سالن بدنه سازی کامیون های اسکانیا، مسئله موتورسازی و … انجام می شود.
رئیس ماموت دیزل ادامه داد: کمپانی اسکانیا تنها در زمینه فاینانس، بیش از ۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری برای لیزینگ و تامین مالی خریداران مقرر کرده است و در دیگر طرح ها بسته به نیازمندی آنها، سرمایه گذاری های دیگری به انجام می رساند.
داخلی سازی دیزل ژنراتورها
ایشان در جواب به پرسش دیگر ایرنا پیرامون داخلی سازی دیزل ژنراتورهای کمپانی اسکانیا در ایران گفت: در وهله در ابتدا در جستجوی جا انداختن برند اسکانیا در کشور هستیم تا آن را تحت نام کالایی مطمئن، قابل اعتماد و کاربردی به خریداران بشناسانیم.
روز قبلی (یکشنبه) کمپانی ماموت دیزل کار خود را تحت نام نمایندگی انحصاری دیزل ژنراتورهای اسکانیا در ایران شروع کرد.
به گفته این مقام مسئول، شبیه به این تجربه در سال های قبلی برای کامیون های اسکانیا اتفاق افتاد که کمپانی ماموت ایران در ابتدای کار وارد کننده کامیون ها بود، با اینحال پیشتر شبکه خدمات بعد از فروش و شبکه فروش آنها اجرا شد و بالاخره وارد فاز تولید شدیم.
وی از دیزاین برنامه ای با کمپانی اسکانیا با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید موتورهای این کمپانی اطلاع داد که در صورت تحقق آن، عرضه دیزل ژنراتورها نیز در ایران عملیاتی شده و قادر ایم کالا را به روش تولید داخل ارائه کنیم.
وی با اشاره به اشتغال بکار مستقیم بیش از هزار نفر در تمامی کشور در کمپانی ماموت دیزل و دیگر نمایندگی های آن در قضیه های تولید، فروش و خدمات بعد از فروش، خاطرنشان کرد: با ورود دیزل ژنراتور در فاز در ابتدا نزدیک به ۵۰ نفر در شبکه فروش آن در سطح کشور سرگرم به کار می شوند.
این مقام مسئول اضافه کرد: هدف کمپانی دستیابی به سهم ۱۰ درصدی دیزل ژنراتورهای کشور است که در بازه دیزل ژنراتورهای با توان بیش از ۲۸۰ kwa سالیانه نزدیک به سه هزار ابزار از آنها در کشور ارائه می شود.
وی بیان داشت: هزینه این تولیدات به آپشن های انتخابی شان وابسته است که از حداقل یکصد میلیون تومان به فروش می رسند.
دزفولیان درخصوص رقیبان ماموت دیز در این عرصه، خاطرنشان کرد: کمپانی در ایران که نمایندگی انحصاری دیزل ژنراتورها را در دست داشته باشد نداریم و عمده این تولیدات چینی و به تعداد کمتر آمریکایی یا برندهای اروپایی اند که هیچیک از آنها از کانال های رسمی و به روش نمایندگی وارد کشور نمی شوند.
وی اخطار داد: بعضا مشاهده شده که عده ای از این دیزل ژنراتورها در حقیقت موتورهای دست دومند که بهره برداری از آنها تبعاتی را برای استفاده کنندگان بهمراه داشته است.
«محمدرضا دزفولیان» عصر روز قبل (یکشنبه) در همایش تجاری ایران- سوئد با مسئله «ورود کمپانی سوئدی اسکانیا» به زمینه انرژی ایران در محل هتل المپیک تهران گفت: تا قبل از این دیزل ژنراتورها به روش یک جا به کشور وارد نمی شد و حتی گاهی اوقات تولیدات کارکرده تحت نام کالا نو به خریدار فروخته می شد.
به گفته وی، این مسئله بسیاری از اوقات باعث ارایه نشدن خدمات بعد از فروش خوب و اختلال در عملکرد این کالا برای خریداران می شد، بدین جهت کمپانی ماموت دیزل اخیرا ارائه این کالا را از برند اسکانیا بر عهده گرفته است.
دزفولیان ادامه داد: اسکانیا یکی از عظیم ترین برندهای اروپایی در زمینه دیزل ژنراتور است که به دلیل مشارکت خوب در سال های طولانی با ماموت دیزل و به علاوه از طرف دیگر اطمینان به ارایه خدمات بعد از فروش تصمیم به مشارکت با ماموت را در این زمینه گرفت و ماموت دیزل در حال حاضر تنها نماینده رسمی یک کمپانی مشهور خارجی در ارایه دیزل ژنراتور است.
وی اضافه کرد: ماموت دیزل در چهار سال قبلی برترین کمپانی عرضه دهنده در زمینه خودروهای تجاری بوده و براساس برنامه ریزی های انجام شده برنامه ریزی شده است در تمامی نمایندگی های خود به دیزل ژنراتورهای اسکانیا نیز خدمات عرضه دهد.
در این مراسم به علاوه از طرف دیگر ترد ابرگ -Tord Oberg- نماینده مجبور اسکانیا در ایران اضافه کرد: مشارکت تازه ایران و سوئد در عرصه مولدهای انرژی و دیزل ژنراتورها تولیداتی تازه است که خریداران زمینه های معدنی، ساختمانی و صنعتی ایران از آن برخوردار خواهند شد.
وی بیان داشت: این کالا به طرز کامل در اختیار به اسکانیاست و همه اجزای آن در اروپا تولید می شود، با اینحال امروز نمایندگی آن در ایران به کمپانی ماموت اعطا می شود.
به گفته این مسئول سوئدی، دلیل این انتخاب مشارکت ماموت با اسکانیا از سال ۲۰۰۹، ایجاد شبکه گسترده خدمات بعد از فروش از جانب ماموت در ایران، شناخت بسیار خوبی که از تولیدات اسکانیا در ماموت می باشد و اعتماد متقابل ۲ کمپانی به هم است.
ایران و سوئد حاوی روابط دوسویه گسترده ای هستند و مشارکت‌های اقتصادی و بازرگانی بخش مهمی از روابط ۲ کشور را تشکیل می دهد و در دولت تدبیر و در محیط پسابرجام این مناسبات با مسافرت مقام های ۲ کشور گسترش یافت. مسافرت «استفان لوفون» در ابتدا ‌وزیر سوئد بهمراه هیاتی محشر مقام به ایران در ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ خورشیدی فرصتی بود تا منظر پیشرفت روابط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… بیش از قبل افزایش یابد.
در چند سال قبلی که تحریم ها مانع از رونق روابط خارجی ایران می شد، مبادلات تجاری ۲ کشور به یک چهارم کاهش یافت و از ۱۰ میلیارد کرون (یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار) به ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون کرون (۲۸۲ میلیون دلار) رسید.
آمارهای انتشار یافته پیرامون میزان مبادلات بین دو کشور در سال ۲۰۱۴ (قبل از توافق هسته ای) اختلاف چشمگیری را بین صادرات ایران به سوئد و واردات از آن کشور نشان می دهد.
در آن سال از ۳۴۵ میلیون دلار مبادلات تجاری، ۱۴ میلیون و ۶۶۶ هزار دلار صادرات ایران به سوئد بود و ارزش واردات از آن کشور به ۳۳۰ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار می رسید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: