پرشین خودرو | مارکیونه از ادغام صرف‌نظر کرد

پرشین خودرو: سرجو مارکیونه، مدیرعامل فیات‌کرایسلر، اطلاع داد از ادغام با دیگر خودروسازان صرف‌نظر کرده است و بر پیگیری برنامه‌های تجاری این خودروساز تمرکز خواهد نمود.

به نوشته  پرشین خودرو، با استناد به گفته رویترز، مارکیونه به دفعات خواستار ادغام در صنعت خودرو شده بود و این مساله هدف نهایی ایشان برای احیای مجدد فیات‌کرایسلر بود. مارکیونه دو سال پیش خواستار ادغام با جنرال موتورز شد، با اینحال جنرال موتورز این توصیه را نپذیرفت. ماه قبلی مارکیونه اطلاع داد یقینا فولکس‌واگن برای ادغام با فیات‌کرایسلر وارد مذاکره خواهد شد.

ایشان در اجلاس سالانه صنعت خودرو اطلاع داد بازهم اعتقاد دارد خودروسازان برای تامین هزینه‌های سرمایه‌گذاری، باید با یکدیگر ادغام شوند، با اینحال فیات‌کرایسلر برای ادغام، با فولکس‌واگن مذاکره نمی‌کند. مارکیونه گفت درحال حاضر فیات‌کرایسلر در شرایطی نیست که در جستجوی ادغام باشد. وانگهی، جان الکان، مدیرعامل هیات‌مدیره فیات‌کرایسلر تاکید کرد که یافتن شریکی برای ادغام اولویت این خودروساز نیست. ایشان گفت: «من علاقه‌ای به یک ادغام بزرگ ندارم. تاریخ نمایش داده است که ادغام‌ها در شرایط دشوار فرو می‌پاشند و ما نمی‌خواهیم خود را به دردسر بیندازیم.»

جهان اقتصاد

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: