پرشین خودرو | باورنکردنی‌ترین شهرهای جهان

پرشین خودرو: مسافرت غذای روح انسان و پر از درس زندگی است. مسافرت منظر وسیع تری از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم عرضه می‌دهد. مسافرت مهلت دیدن جهان از نگاه مردم دیگر را به ما می‌دهد.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته برترین ها، مسافرت غذای روح انسان و پر از درس زندگی است. مسافرت منظر وسیع تری از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم عرضه می‌دهد. مسافرت مهلت دیدن جهان از نگاه مردم دیگر را به ما می‌دهد. ما فرضیه‌های دیگر که حتی در تقابل با اعتقادات ما هستند را می‌پذیریم، از آنجاییکه برای مردم دیگر ارزشمند هستند. ما نباید خودمان را به یک سری ارزش محدود کنیم، از آنجاییکه ارزش‌های مهم‌تر دیگری هم هستند که می بایست از دیگران یاد بگیریم.

 

بدین شکل مسافرت به ما پیرامون مشابهت‌ها و اختلاف‌های نژادی یاد می‌دهد. آن‌ها عقاید مشترک خود را به اشتراک می‌گذارند همزمان با اینکه باقی آن‌ها منحصربفرد و خارق العاده می‌مانند. این همان چیزیست که آن‌ها را مانند هم و از هم دارای اختلاف می‌کند. آن‌ها امکان دارد عقاید متفاوتی داشته باشند، با اینحال همین هم مردم را به هم وصل می‌کند. بدین شکل مسافرت جواهر پنهان، راز‌ها و مردم محشر مکان‌های مختلف را به ما نشان می‌دهد. تاریخ غنی آن‌ها پر از حقایق و افسانه هایی است که گردشگران را جذب می‌کند. بعد از بازدید از این مکان‌های باورنکردنی، گردشگران راوی جریان‌های آن‌ها خواهند بود. آن‌ها این جزئیات تازه را با خانواده و دوستانشان به اشتراک می‌گذارند و سپس بین همه مردم منتقل می‌شود. این گونه است که عده ای شهر‌ها باورنکردنی و ویژه می‌شوند. به توجه به ساکنان و گردشگران خبر‌ها به سادگی پخش می‌شوند. این شهرهای باورنکردنی عمدتا در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا هستند.

رن لوشاتو (Rennes-le-Chateau)، فرانسه

شهر فرانسوی رن لوشاتو، الهام دهنده نویسنده آمریکایی «دن براون» در نوشتن کتاب راز داوینچی بوده است. کتاب ایشان جریان یک جام مقدس را بیان می کند که تصور می‌شود در رن لوشاتو باشد. جام مقدس، خون مسیح یا خون سلطنتی بود. این فرضیه در اصل از کتاب «خون مقدس و جام مقدس» اثر هنری لینکلن و ریچارد لی و مایکل بایجنت گرفته شده است. آن‌ها بر این باور بودند که عیسی (ع) از مرگ روی صلیب فرار کرد و خانواده‌ای با همسری مریم مجدلیه ایجاد کرده و دختری به اسم سارا به دنیا آورد. آن‌ها به فرانسه فرار کردند و در رنه لوشانو فوت کردند.

 

 


سوپیلین (Supilinn)، استونی

سوپیلین شهر سوپ استونی است، از آنجاییکه به خیابان‌های آن اسم هایی مانند سیب زمینی، نخود فرنگی، لوبیا و طالبی دارند که مواد تشکیل دهنده سوپ هستند. غیر از اسم خیابان ها، سوپیلین در نزدیکی ساحل رودخانه امایوگی (Emajõgi) قرار دارد. این ساحل معمولا هر سال پر از آب می‌شود و مبدل به یک کاسه پر از سوپ می‌شود. به توجه به خطراتی که دارد، ساکنان هنوز به دلیل ارزانی، خانه‌های چوبی و باغ‌های کوچک در نزدیکی این منطقه می‌سازند.

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 

دو مکان مهم برای شیعیان در نجف قرار دارد، یکی آرامگاه امام علی (ع) و دیگری وادی السلام. بیش از ۵ میلیون نفر در وادی السلام دفن شده اند که شامل کسانی عادی و بندگان صالح خداوند می‌شوند. وادی السلام عظیم ترین قبرستان دنیا و جهان اسلام است و عده ای می‌گویند کسی که در آنجا دفن شود در روز قیامت با امام علی (ع) محشور خواهد شد؛ از اینرو نجف مرکز زیارتی جهان اسلام است.
 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


دهکده کوتوله ها، چین

ساکنان قلمروی آدم کوچولوه‌ها یا دهکده کوتوله‌ها بلندتر از ۱.۱۵ متر نیستند و افسانه‌های خودشان را دارند. ابتدا مردم محلی از بیماری عجیبی که افزایش و سلامتی بچه‌های ۵ تا ۷ ساله را مختل کرده بود مضطرب شدند. عده ای می‌گویند نفرین اجدادشان است که درست دفن نشده اند. عده ای دیگر هم فنگ شویی وحشتناک این منطقه را دلیل عقب ماندگی ساکنانش می‌دانند. عده ای هم اعتقاد دارند که لاکپشت سیاه بعد از کشته شدن؛ روستاییان را به دلیل حرص و ولعشان نفرین کرد و انتقامش را از نسل‌های آتی آن‌ها گرفته است.
 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 

یک شهر حقیقی به اسم «جهنم» در میشیگان آمریکا می باشد. نظریه‌های فراوانی در باب نامگذاری این شهر می باشد. در دهه ۱۸۳۰، آن را دلچسب و درخشان مانند جهنم توصیف کردند. یا ممکن است به خاطر گفته بنیانگذار آن «جورج ریوز» باشد که گفت: «نمی دانم، میتوانید اسمش را جهنم بگذارید، برایم اهمیتی ندارد.» یا ممکن است از گفته زنان شهر گرفته شده که وقتی شوهرانشان هنوز به خانه نیامده بودند می‌گفتند «مجددا به جهنم رفته» دفعه بعدی که کسی به شما گفت: «برو به جهنم» می‌دانید که کجا باید بروید! بدین شکل با پرداخت ۱۰۰ دلار میتوانید برای یک روز شهردار شهر جهنم باشید!

 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


روستا‌ها (The Villages)

در شهر روستاها، هر خانه‌ای باید حداقل یک فرد ۵۵ سال به بالا داشته باشد. از آنجاییکه عنوان یکی از بهترین مکان‌های بازنشستگی در آمریکا را دارد و بر اساس قانون باید بیشتر جمعیت این شهر را مردم بالای ۵۵ سال تشکیل دهند. چرا بهترین مکان برای بازنشستگی است؟ این شهر طیف وسیعی از جاذبه‌ها مانند ویلاها، میدان‌های شهر، زمین‌های تنیس، زمین‌های گلف، استخرهای شنا، سینما‌ها و .. را شامل می‌شود. با اینحال زندگی در این شهر بسیار گران است، از آنجاییکه متوسط هزینه خانه بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار است.
 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


کوبر پدی (Coober Pedy)، استرالیا

کوبر پدی یک شهر زیرزمینی در استرالیاست که از سال ۱۹۱۵ تحت نام معدن اوپال فعالیتش را شروع کرد؛ از اینرو تحت نام پایتخت اوپال جهان نیز از آن یاد می‌شود. این شهر حدود ۳۵۰۰ نفر جمعیت دارد که به سادگی در خانه‌های زیرزمینی زندگی می‌کنند. بهترین لحظه بازدید از این شهر بین ماه‌های اکتبر و مارس است که هوا نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است.

 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


جزیره کشتی جنگی، ژاپن

هیچ وقت برای ترسیدن از یک جریان ارواح، جریان جزیره هاشیما یا کشتی جنگی دیر نیست. جزیره هاشیما جریان هزاران زن و مرد و کودکی را بیان می‌کند که برای پیشرفت کشور مجبور به کار در جاهای معدنی بودند. یکی از کارگران سابق این جزیره، زندگی در هاشیما را مانند زندگی در زندان توصیف می‌کند. بدین شکل کارگران فراوانی در این جزیره جان خود را از دست داده اند. ولی باید گفت جزیره هاشیما تحت نام نمادی از صنعتی شدن ژاپن، یک سایت میراث یونسکو در سال ۱۰۱۵ مشهور است.
 

 عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


لانگیربین (Longyearbyen)، نروژ

اگر در حال مرگ هستید برنامه مسافرت یا سکونت در لانگیربین را نچینید! چرا؟ از آنجاییکه دفن مرده در این شهر غیرقانونی است، چون دمای انجماد اجازه نمی‌دهد اجساد تجزیه شوند و به همان صورت حفظ می‌شوند. این شهر قانون های عجیبی هم دارد. هیچ خیابانی اسم گذاری شده حتی همه آن‌ها شماره هستند. بدین شکل داشتن گربه تحت نام حیوان خانگی ممنوع است، از آنجاییکه گربه‌ها زندگی پرندگان را به هشدار می‌اندازند. همه باید تیراندازی را بلد باشند تا اگر خرس قطبی به در خانه شان آمد یا در شهر با آن‌ها مواجه شدند از آن بهره ببرند، با اینحال آوردن اسلحه داخل ساختمان ممنوع است.
 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


سنترالیا (Centralia)، پنسیلوانیا

سنترالیا زمانی محل زندگی بیش از هزار نفر بود، با اینحال اکنون به یک محیط سمی و شهر ارواح مبدل شده که باعث مرگ حاضرین می‌شود. دولت در سال ۱۹۶۲ تنها می‌خواست زباله‌ها را در اینجا دفن کند و بسوزاند، با اینحال این حقیقت را ندید که این یک گودال معدنی است که به منبع زغال سنگ وصل است. این باعث حریق سوزی زیرزمینی شد و مرکز شهر را تحت تاثیر قرار داد. ذخیره زغال سنگ می‌تواند حریق را به مدت ۲۵۰ سال روشن نگه دارد و اکنون بیش از ۵۰ سال است که سنترالیا می‌سوزد؛ از اینرو بیشتر ساکنان در سال ۱۹۸۰ آن را تخلیه کردند و تحت پشتیبانی ۴۲ میلیون دلاری دولت قرار دریافت کردند.

 

 عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


نویوا دو کوردیرو (Noiva do Cordeiro)، برزیل

نویوا دو کوردیرو شهر برزیلی است که حدود ۶۰۰ هزار نفر زن متاهل و مجرد بین ۲۰ تا ۳۵ سال دارد. زنان قانون های ویژه خود را برای فعالیت هر روزه در این شهر تصویب کرده اند و مردان اجازه ورود به این شهر را به جز آخر هفته‌ها ندارند. به نظر آن‌ها شهر بدون مردان سازمان یافته تر، آرام‌تر و پاک‌تر است، از آنجاییکه زنان یکدیگر را بهتر درک می‌کنند.

 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


سیتینیل دی لاس بودگاس (Setenil de las Bodegas)، اسپانیا

تا این لحظه پایین یک صخره زندگی کرده اید؟ اگر یکی از ساکنان سیتینیل دی لاس بوگاس باشید این را تجربه می‌کنید. صخره‌ها کاربردهای متفاوتی در جنگ کاتولیک‌ها و مسلمانان داشته اند. مسلمانان از صخره‌ها تحت نام سپری در مقابل مهاجمان استفاده می‌کردند. امروزه ساکنان از صخره‌ها برای حفاظت از خودشان از سرمای زمستان و گرمای تابستان استفاده می‌کنند.

 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


مونووی (Monowi)، نبراسکا

آیا شهری می باشد که تنها یک نفر در آن زندگی کند؟ در حقیقت اگر شما تن‌ها سکنه باشید، شهردار، کتابدار، متصدی و … خودتان خواهید بود. این در باب السی ایلر ۸۳ ساله صدق می‌کند که بعد از درگذشت همسرش در سال ۲۰۰۴ تن‌ها ساکن باقی مانده مونووی در نبراسکا است. مردم فراوانی از نمونه گردشگران و همسایه‌ها هر روز برای دیدن از ایشان می‌آیند. با این وجود منظور از همسایگان افرادی هستند که حداقل ۳۰ کیلومتر از ایشان فاصله دارند.
 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

 


جزیره میاکه-جیما، ژاپن

جزیره دیگری در ژاپن به معنای حقیقی کلمه یک جو باورنکردنی و غریب دارد. ساکنان و گردشگران این جزیره به دلیل غلظت بالای گازهای سمی، به ویژه گوگرد مجبورند در بیشتر مواقع از ماسک گاز بهره ببرند. گوگرد بسیار سمی و خطرناک است و دلیل تحریک شدید بینی، گلو و مرگ می‌شود. این گازهای سمی از آتشفشان اکتیو اویاما می‌آیند. در سال ۲۰۰۰ از ساکنان خواسته شد به خاطر فوران آتشفشان این شهر را تخلیه کنند و بعد از مدت کوتاهی مجددا برگشتند، با اینحال مجبور شدند برای تحمل هوای سمی شهر از ماسک بهره ببرند. ولی باید گفت گردشگران هنوز از تجارب متنوعی که این جزیره عرضه می‌دهد لذت می‌برند مانند غواصی و تماشای دلفین ها.

 

عجیب‌ترین شهرهای جهان

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده