پرشین خودرو | شناسایی ۶۲ نقطه حادثه خیز در محورهای قم

پرشین خودرو: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم با بیان اینکه در جاده های استان قم ۶۲ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است، گفت: فازدوم بعد از شناسایی نقاط حادثه خیز، آشکار سازی این نقاط است که تا به این لحظه درمقایسه با آشکارسازی ۲۰ نقطه حادثه خیز اقدام کردیم.

به نوشته پرشین خودرو، ابوالفضل جمالی ، با بیان اینکه از بیش از دو سال قبلی برنامه شناسایی نقاط حادثه خیز استان را با هماهنگی و هم کاری اداره راه و شهرسازی استان، پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان شروع کردیم، اظهار داشت: در طول اجرای این برنامه ۶۲ نقطه حادثه خیز در کل استان شناسایی شد.

وی ادامه داد : تمام کروکی‌های تصادفات در این نقاط بررسی شد و دلایل تصادفات را واضح کردیم.

جمالی با بیان اینکه اگر اعتبارات تامین شود نقاط حادثه خیز را در بازه زمانی کوتاهی رفع خواهیم کرد، گفت: تخمین زده بودجه برای رفع نقاط حادثه خیز بر عهده اداره راه و شهرسازی استان است با این وجود رفع نقاط حادثه خیز یکی از اولویت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شمرده می‌شود و تا به این لحظه اعتبارات زیادی در این عرصه تخصیص داده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم با تاکید بر اینکه فاز دوم بعد از شناسایی نقاط حادثه خیز، آشکارسازی این نقاط است، ادامه داد: در فاز آشکارسازی این نقاط، با بهره برداری از تابلوها و علائم چشمک زن به رانندگان پیرامون حادثه خیز بودن نقطه، از چند کیلومتر قبل اخطار می دهیم.

وی گفت: تا به این لحظه ۲۰ نقطه آشکارسازی شده است و تا دو ماه آتی در صورت تخصیص اعتبارت دیگر نقاط شناسایی شده هم آشکار می شوند.
ایلنا

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: