پرشین خودرو | شیوه های کنترل مصرف شبکه جهانی وب‌

پرشین خودرو: علی‌رغم تلاش برای تغییر مصرف شبکه جهانی وب به نمونه غیرحجمی، بازهم مصرف صحیح حجم شبکه جهانی وب، خصوصا برای مصرف کنندگان تلفن هوشمندی از ارزش فراوانی دارا است.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته ایسنا، با اینکه با تعرفه‌های تازه شبکه جهانی وب ثابت در حال حرکت از حجم‌های محدود به شبکه جهانی وب غیرحجمی با سیاست مصرف منصفانه هستیم‌ با اینحال بازهم مصرف صحیح حجم شبکه جهانی وب، خصوصا برای کاربرانی که عمده مصرفشان شبکه جهانی وب همراه است، از ارزش فراوانی دارا بوده و مصرف کنندگان هم در جستجوی این هستند که به نحوی بر میزان مصرف خود کنترل داشته باشند.

از اینرو همزمان با اینکه یکی از دغدغه‌های مصرف کنندگان تلفن های همراه هوشمند بهره برداری از شبکه جهانی وب و میزان مصرف آنهاست و عده ای از مصرف کنندگان امکان دارد از مصرف بیش از اندازه حجم شبکه جهانی وب خود شکایت داشته باشند و حتی عده ای از کمپانی‌ها و اپراتورها را به کم‌فروشی متهم کنند، مسوولان وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات در جواب به این اعتراضات، به سرعت بالای شبکه جهانی وب اشاره می‌کنند که امکان دارد دلیل شود استفاده کننده تصور کم‌فروشی داشته باشد.

با این وجود پیوسته یکی از دلایل مصرف بی‌رویه شبکه جهانی وب در تلفن های همراه هوشمند اکتیو بودن اپ‌ها در پس‌عرصه‌ی گوشی است؛ همزمان با اینکه امکان دارد استفاده کننده از این اپ‌ها استفاده نکرده و یا به ندرت مورد بهره برداری قرار گیرند.

از اینرو پیش نهاد‌ای که پیوسته از طرف مدیران و صاحبنظران برای جلوگیری از تصور حجم‌خوری داده می‌شود این است که این برنامه‌ها را غیرفعال کنید. بدین ترتیب با غیرفعال شدن برنامه‌ها و اپ‌های اینترنتی که از آنها استفاده نمی‌شود یا آپدیت اتوماتیک این برنامه‌ها، می‌توان تا حد فراوانی مصرف شبکه جهانی وب تلفن های همراه هوشمند را کنترل کرد.

مسوولان پیرامون تصور حجم‌خوری شبکه جهانی وب از طرف اپراتورهای عرضه‌دهنده اعتقاد دارند این اصطلاح تعبیر خوبی نیست، بدلیل آنکه اکنون تمام امور اپراتورها به شکل هوشمند اجرا میشود و به شکل دستی نیست تا این امکان وجود داشته باشد که حجم مصرف مشترک تغییر کند. با اینحال آنچه دلیل انتهای زودهنگام حجم بسته‌های شبکه جهانی وب می‌شود، استفاده مشترکان از فایل‌های ویدئویی است که حجم شبکه جهانی وب را با سرعتی بسیار بالا به انتهای می‌رساند بدلیل آنکه بهره برداری از فایل ویدئویی در تمام دنیا حجم پهنای باند بالایی را مصرف می‌کند.

به این دلیل سامانه‌هایی برای تحقیق و مطالعه میزان مصرف مصرف کنندگان شبکه جهانی وب در زمینه‌های ADSL و شبکه جهانی وب تلفن همراه راه‌اندازی شده و در سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد؛ مشترکان از روش این سامانه‌ها قادر اند میزان دقیق مصرف خود را بررسی کنند و روی میزان مصرف خود کنترل داشته باشند.

به علاوه از طرف دیگر هر یک از اپراتورها سامانه‌ای دارند که به دلیل‌ آن مصرف کنندگان قادر اند از روش حساب کاربری خود به معلومات متفاوتی از نمونه ریزمکالمات و میزان مصرف و باقی‌مانده بسته‌های خود دسترسی بیابند و میزان مصرف شبکه جهانی وب خود را به‌طور دائم مورد بررسی قرار دهند.

غیر از این سه کد نیز مقرر کرده شده که هر یک از اپراتورها آنها را مطرح کرده‌اند تا مصرف کنندگان با وارد کردن آنها قادر باشند میزان مصرف و باقی‌مانده خود را بررسی کنند. مشترکان قادر اند با شماره‌گیری #۱۰۰* از معلومات شبکه جهانی وب همراه سیم‌کارت همراه اول خود مطلع شوند؛ برای دریافت معلومات از اپراتور دوم یا ایرانسل هم کد #۵۵۵* مقرر کرده شده است. به علاوه از طرف دیگر مشترکان رایتل قادر اند با شماره‌گیری #۱۴۴* معلومات مرتبط به بسته‌های اینترنتی خود را به دست آورند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده