پرشین خودرو | ربات آشغال جمع کن زمین رانجات میدهد

پرشین خودرو: امروزه کره زمین به انبوهی از زباله های پلاستیکی و قابل بازیافت آلوده شده که تجمیع آنها و پاکسازی کره زمین از این حجم از آلودگی روز به روز پیچیده تر می شود.

به نوشته«پرشین خودرو»، امروزه کره زمین به انبوهی از زباله های پلاستیکی و قابل بازیافت آلوده شده که تجمیع آنها و پاکسازی کره زمین از این حجم از آلودگی روز به روز پیچیده تر می شود.

 

 

با استناد به گفته دیجیتال ترندز، در بسیاری از نقاط جهان هم قابلیت ها و تسهیلاتی برای تفکیک زباله های مختلف و تجمیع آنها نیست.و لذا روند آلودگی کره خاکی روز به روز در حال تشدید است.

کمپانی AMP Robotics برای حل این سخت ربات تازه ای را تولید کرده که با بهره برداری از تکنولوژی هوش مصنوعی قادر به شناسایی انواع زباله ها از یکدیگر و تجمیع آنهاست.

این ربات که Clarke اسم گذاری شده با موفقیت به وسیله شهرداری شهر دنور آمریکا برای تفکیک و جداسازی زباله ها استفاده شده است. ربات ذکر شده تجهیز به دوربینی است که ظروف مستعمل شیر، آبمیوه، غذا و جعبه های متنوع مواد غذایی را از هم تمیز می دهد و همه آنها را با بهره برداری از بازوی رباتیک خود به روش تفکیک شده در محل از قبل واضح شده تجمیع می کند.

ربات گفته شده در عرض یک دقیقه می تواند تا ۶۰ جعبه بسته بندی کاغذی و پلاستیکی مختلف را از همدیگر تمیز دهد و آنها را برای بازیافت به محل تعیین شده ارسال کند. دقت این ابزار ۹۰ درصد است و در مقایسه با انسان ۵۰ درصد سریع تر رفتار می کند. تحقیقات نشان می دهد بهره برداری از این ربات هزینه تفکیک مواد بازیافتی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

سیستم هوش مصنوعی این ربات به آن کمک می کند تا تحت نام مثال انواع ظروف پلاستیکی را با دقت کم نظیری از یکدیگر تشخیص دهد و حتی بطری های آب معدنی با ظاهر شبیه به را بر مبنای اختلاف های جزئی ظاهری از یکدیگر متمایز سازد.

 

 

 

 

 

منبع: مهر

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده