پرشین خودرو | راز خودروی ضد موشک پوتین درتهران + عکس ها

به نوشته پرشین خودرو، وقتی که پوتین به مسافرت می‌رود، صدها نفر ایشان را در طول مسافرت مشایعت می‌کنند تا مبادا اتفاقی برای ایشان بیفتد؛ به طوری که غیر از ۷ اتومبیل مخصوص‌اش ۳ الی ۴ خودرو شاسی‌بلند هم در خیابان‌های اصلی شهر به اسکورت ایشان می‌پردازند.

نکته جالب توجه آن است که وسیله نقلیه ای هم که خود ایشان بر آن سوار می‌شود، اتومبیلی نه فقط ضدگلوله که ضد موشک است. از قبیل اس -۵۰۰ شش دری که سوار بر آن مهرآباد را به قصد ولنجک ترک کرد.

«روز قبلی در جریان مسافرت ولادیمیر پوتین به تهران برای کمپانی در دومین اجلاس روسای جمهوری ایران، آذربایجان و روسیه، صحنه‌ای در خور توجه، به وسیله لنزهای دوربین‌ها‌ی عکاسان خبری شکار شد. بالغ بر ۲۰ اتومبیل در انتظار مرد شماره یک کرملین به صف ایستاده بودند تا همگی ایشان را به ولنجک برای دیدار با حسن روحانی مشایعت کنند. ثبت این لحظه در قاب عکس ها روز قبلی فارغ از نشست‌ها‌ و گفت‌وگوهای سران تهران و مسکو از این حیث چشمگیر می‌نمود که کمتر سیاست‌ورزی در این جهان پهناور از این میزان خودروهای محافظ و بادیگارد دارا است.

با این وجود رکورد این تعداد اتومبیل برای اسکورت پوتین در تهران، پیش‌تر شکسته شده بود؛ به‌ طوری‌ که در مسافرت ایشان به جمهوری چچن، میزان اتومبیل‌ها‌یی که ایشان را برای رساندن به مرکز ریاست‌جمهوری همراهی می‌کردند، حدودا ۵برابر تعداد خودروهایی بود که صاحب کاخ کرملین را به ولنجک می‌رساندند؛ در آن مسافرت ۹۶ اتومبیل مدیرعامل‌جمهوری روسیه را همراهی می‌کردند!

خودروی ضد موشک پوتین در تهران

استفاده از تیم نگهداری و خودروهای اسکورت برای هر بازیگری در صحنه سیاست جهان امری بدیهی و منطقی است با اینحال انگار در این وادی پوتین بیش از سایرین دغدغه حفاظت از جانش را دارد که این چنین اسکورت و از ایشان مراقبت می‌شود.

راز تیم حفاظتی پوتین

پوتین سالانه هزینه‌های هنگفتی را صرف تجهیز تیم حفاظتی‌اش می‌کند. چیزی تقریبا ۴۰۰ هزار نیروی شبه‌نظامی و پلیس تنها برای خدمت به خود ایشان تربیت شده‌اند. مردانی که همگی عینک آفتابی به چشم می‌زنند و تکواندوکار و بوکسورهای حرفه‌ای هستند. نهاد حفاظتی حکومت روسیه(FSO) مسئول شناسایی و تربیت این مردم و به علاوه از طرف دیگر آموزش راننده‌های حرفه‌ای که همگی در مسابقات رالی مدال‌آور بوده‌اند، است. رنگ مورد توجه سازمان « FSO» مشکی است و بیشتر ماموران آن در لباس‌ها‌یی به رنگ سیاه دیده می‌شوند با اینحال گاهی هم ملبس به لباس‌ها‌ی معمولی می‌شوند و در تجمع‌ها‌ به اشتراک مردم عادی حضور می‌یابند. وقتی که پوتین به مسافرت می‌رود، صدها نفر ایشان را در طول مسافرت مشایعت می‌کنند تا مبادا اتفاقی برای ایشان بیفتد؛ به طوری که غیر از ۷ اتومبیل مخصوص‌اش ۳ الی ۴ خودرو شاسی‌بلند هم در خیابان‌ها‌ی اصلی شهر به اسکورت ایشان می‌پردازند. نکته جالب توجه آن است که وسیله نقلیه ای هم که خود ایشان بر آن سوار می‌شود، اتومبیلی نه فقط ضدگلوله که ضد موشک است. از قبیل اس -۵۰۰ شش دری که سوار بر آن مهرآباد را به قصد ولنجک ترک کرد.

خودروی ضد موشک پوتین در تهران

سرتیم حفاظتی پوتین کیست؟

سرتیم حفاظتی ولادمیر پوتین کسی نیست جز ویکتور زولوتف. ایشان امین پوتین و همینطور بادیگارد اول ایشان به شمار می‌رود. زولوتف حاوی قبلی‌ای تاریک است و قبل از آن که بخواهد به حفاظت از جان سیاست‌پیشگان پرداخت کند، کارگر یک کارخانه آهن بوده است. ایشان بدون استفاده از هیچ سابقه‌ای با درخواست خود مدیرعامل‌جمهوری روسیه به سازمان ایمنی این کشور می‌پیوندد و بدون صرف زمانی به بالاترین درجه ممکن در تیم حفاظتی دست می‌یابد. زولوتف دلیل این گستردگی تیم حفاظتی پوتین را ارزش مدیرعامل‌جمهوری کشورش عنوان می‌کند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,