پرشین خودرو | دندان تیز خودروسازان خارجی برای ۹ میلیون زن سعودی خودروسوار

پرشین خودرو: وقتی که عربستان بصورت رسمی ممنوعیت رانندگی برای زنان را باطل کرد،کمپانی های خودروسازی وقت را برای جذب ۹ میلیون خریدار ای که جدیدا به جمع خریداران ممکن خودرو در عربستان اضافه شده اند تلف نکرده وسریعا وارد رفتار شده اند.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته بلومبرگ، این ایده حکومت عربستان سر و صدای فراوانی در شبکه های اجتماعی به راه انداخته و موافقان و مخالفان بسیاری را برانگیخته است. کمپانی های خودروسازی نیز در میانه این هیاهو قصد دارند با جلب نظر رانندگان زن عربستانی، خریداران تازه ای برای خودروهای خود بیابند.

کمپانی فورد موتور با پخش عکسی از چشمان یک زن در درون آیینه بغل یک خودرو با پس عرصه ای مشکی نوشت: «به صندلی راننده خوش آمدید.» این کمپانی در توئیت دیگری که در آن هشتگ #زنان_سعودی_می_توانند_رانندگی_کنند، استفاده شده با پخش یک خودروی نمونه موستانگ زرد رنگ، این خودرو «خودیی رویایی» برای عضو های کمپین دفاع از حقوق زنان سعودی توصیف شده است.

برنده های لند روور و جگوار کمپانی تاتاموتورز هم تصویری از یک کیف زنانه پخش کرده اند که به اشتراک محتویات آن کلید یک ماشین و لوازم آرایشی دیده می شود و پایین آنها نوشته شده: «ماجراجویی در انتظار شماست» و «جاده مال توست.»

کمپانی فولکس واگن هم تصویری با پس عرصه مشکی پخش کرده که بین دو دست زنانه تزئین شده با حنا نوشته شده: «فرصت من.» برند مینی کمپانی بی ام وی پا را فراتر قرار داده و ویدئویی ۱۱ ثانیه ای پخش کرده که در آن یک خودروی چستنات کوپه به نمایش در می آید که رویش به رنگ سفید نوشته شده: «رزرو شده برای زنان.»

اقدام سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در صدور فرمان حق رانندگی برای زنان بخشی از یک تلاش گسترده تر برای نوسازی و تنوع بخشی به اقتصاد این کشور و کاهش وابستگی آن به نفت است. به گفته زیاد داوود، محقق مسائل اقتصادی، این تغییر یقینا تا سال ۲۰۳۰ حدود ۹۰ میلیارد دلار به تولید اقتصادی عربستان اضافه خواهد نمود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: