پرشین خودرو | خوراکی‌های برای سم زدایی از بدن

پرشین خودرو: کلم پیچ ضدسرطان و حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن یاری مینماید. به علاوه از طرف دیگر اثرات مخرب ناشی از استعمال دخانیات را از بین می‌برد.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته باشگاه، خبر خوب این است که سم‌ زدایی از بدن در فصل زمستان قرار نیست خیلی هم سخت باشد. گاهی اوقات بهترین شیوه برای سم زدایی پیروی از یک رژیم غذایی سالم است:

چغندر: پر از آنتی‌ اکسیدان‌ های توانمند است و به خاطر رنگ بنفش بسیار تیره منبع عظیمی از پتاسیم و فیبر شمرده می شود. به نظر دانش پژوهان، منابع غنی از نیترات از قبیل چغندر، می ‌توانند تولید اکسید نیترات و جریان خون به عضلات را افزایش دهند و به علاوه از طرف دیگر جلوی خستگی و درد در بدن را بگیرند. حتی اگر شما ورزش نمی‌کنید و مرتب باشگاه نمی‌ روید، چغندر هنوز می ‌تواند اثر مفیدی روی سلامتی اعصاب، کلیه، کبد و عملکرد پانکراس شما داشته باشد. چرا که پر از ویتامین ث، فولات و منیزیم است.

کلم بروکلی: یک کاسه جوانه کلم بروکلی بیشتر از یک پرتقال، ویتامین ث برای مبارزه با سرماخوردگی دارد و از جهت دیگر پر از آهن، ویتامین کا و کلسیم است. ایندول-۳-کاربینول موجود در کلم باعث سم زدایی از بکد می شود.

زردچوبه: ادویه مورد توجه کبد است و تمامی آنزیم ‌های ضروری را برای سم‌ زدایی کبد ممکن می ‌کند.

خوراکی‌های مخصوص سم زدایی از بدن را بشناسید

کلم پیچ: کلم پیچ ضدسرطان و حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان است که به پاکسازی بدن کمک می‌ کند. به علاوه از طرف دیگر اثرات مخرب ناشی از استعمال دخانیات را از بین می ‌برد.

زنجبیل: ادویه مقوی برای سیستم گوارشی است. ترکیبات و ساختار زنجبیل به گونه ‌ای است که به گردش خون کمک می‌ کند. ضدالتهاب و برای زخم معده مفید است. حاوی آنتی اکسیدان بوده و بهترین گیاهی است که دلیل پاکسازی سیستم گوارشی از سموم می‌ شود.

عسل: مخلوط آب ولرم و عسل یکی از بهترین مایعات طبیعی برای دفع مواد زائد از بدن است. در حقیقت رفتار دفع این مواد زائد به سم زدایی بدن منجر شده و کولون را پاکسازی و عملکرد آن را افزایش می دهد. غیر از این، افزودن مقدار کمی آب لیموترش نیز به این شربت دلیل گسترش میزان ادرار شده و سلامت ابزار ادراری را بالا می برد.

خوراکی‌های مخصوص سم زدایی از بدن را بشناسید

کران بری: یکی از بیشترین مقادیر آنتی ‌اکسیدان را بین میوه ‌ها در دست دارد حتی بیشتر از چغندر، بلوبری و توت‌فرنگی. به همین خاطر آنها کاهش ‌دهنده تکرر ادرار ناشی از التهاب‌ های عفونی است. کران ‌بری به علاوه از طرف دیگر می‌ تواند با باکتری‌ های مضر مبارزه کند، التهاب و میزان اسیدیته‌ بدن را کاهش دهد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده