پرشین خودرو | خطرناک‌ترین نژادهای سگ دنیا+تصویر

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته برترین ها، عوامل متفاوتی برای تعیین میزان خطرناک بودن سگ ها می باشد، و با این وجود این موضوع از لحاظ بسیاری از دانش پژوهان مردود است. پس ممکن است درست نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسب «خطرناک» بزنیم. با اینحال می دانیم عده ای از سگ ها، در صورت حمله به مردم و حیوانات، پتانسیل بیشتری برای آسیب رساندن به آن ها دارند و با این شرایط ۲۵ نوع از خطرناک ترین سگ ها را انتخاب و عرضه می کنیم و معیار انتخاب، پتانسیل آن ها برای آسیب جدی رساندن و یا کشتن مردم و حیوانات است.

بخاطر داشته باشید اکثر سگ ها با علاقه به کسب رضایت صاحبانشان پرورش و افزایش می یابند. از این جهت اکثر حوادثی که سگ ها می آفرینند، ریشه در تربیت نادرست و سختگیری صاحبانشان دارد.   

۲۵- Tosa Inu

توسا اینو یک سگ بزرگ است با ۶۰ تا ۹۰ کیلوگرم وزن و  ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر قد. اصولا آن را تحت نام سگ جنگجو پرورش می دهند. این سگ خطرناک شمرده می شود و نگهداری آن (از لحاظ قانونی) در عده ای کشورها ممنوع است.

 


۲۴-  American Bandogge

خطرناک ترین سگ های دنیا

سگی بسیار قوی که نژاد آن ترکیبی از پیت بول تریر (Pit Bull Terrier) امریکایی و  بولدوگ (Mastiff) ناپلی است. اصولا این سگ ها برخلاف ظاهر عضلانی شان، برای جنگیدن تربیت نمی شوند. در این مواقع عده ای از آن ها را تحت نام سگ جنگی تربیت می کنند و به کار می گیرند. 

 


۲۳- Cane Corso

خطرناک ترین سگ های دنیا

کین کورسو نیز سگی عضلانی است که وزن آن حدود ۴۵ تا ۶۸ کیلوگرم است. این نژاد مشهور است به تازه ترین گونه از سگ شکاری «Mastiff» و از نسل «Canis Pugnax» که به وسیله رومی ها در جنگ ها استفاده می شد. 

 


۲۲- Bull Terrier

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ با کله بزرگ و تخم مرغی شکلش شناسایی می شود. بول تریر، سگ هایی بشدت قوی هستند. آن ها لزوما وحشی نیستند با اینحال درمقایسه با تحریک بسیار حساس اند و این خصیصه باعث می شود که (در مقابل حیوانات کوچکتر) در رده سگ های خطرناک قرار گیرند.

 


۲۱- Rhodesian Ridgeback

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ اصالتا از جنوب آفریقا ست. و از مشخصه هایش توانایی نگهداری از شکاری که صاحبش گرفته، در مقابل شیرها است. این سگ شکاری نیمه اهلی، وفادار و باهوش است با اینحال از غریبه ها خوشش نمی آید. ضروری است با آنها به خوبی مدارا شود و خوب تربیت شوند. از آموزش های سختگیرانه خودداری شود و بجای آن مهارتهای اجتماعی آن ها تقویت شود، از آنجاییکه می توانند بسیار حساس و متهاجم شده و اصطلاحا روی سگ شان بالا بیاید.

 


۲۰- Dogo Argentino

خطرناک ترین سگ های دنیا

دوگو آرژانتینو، سگی بزرگ، سفید، ماهیچه ای است و در آرژانتین پرورش یافته است. این سگ اصولا به منظور شکارهای بزرگ، از نمونه یوزپلنگ و گراز وحشی تربیت می شود. آرژانتینو به توجه به آنکه بسیار قوی و عضلانی است، برای انسان ها بطور کلی بی هشدار است. در این مواقع، نگهداری آن ها در انگلستان غیر قانونی است.

 


۱۹- Boer Boel

خطرناک ترین سگ های دنیا

بور بول یک سگ بولدوگ بزرگ و از نژاد آفریقای جنوبی است. این سگ برای حفاظت از خانه یا مزرعه تربیت می شود. بور بول ها در مقابل حیوانات درنده، معمولا در خط اول دفاع قرار می گیرند و در رد یابی بسیار مهارت دارند. آن ها وفادرند و از خانواده شان با تمام وجود نگهداری می کنند. 

 


۱۸- Gull Dong

خطرناک ترین سگ های دنیا

گل دونگ (که به بولداگ پاکستانی نیز مشهور است) نژادی مابین «Gull Dong» و «Bully Kutta» دارد. بسیار قوی و توانمند است. این سگ معمولا به طرز ویژه تحت نام سگ جنگی تربیت می شود، و به متهاجم بودن و غیر قابل کنترل بودن مشهور هستند.

 


۱۷- Basenji

خطرناک ترین سگ های دنیا

بسنجی از نژاد سگ های شکاری است که از آفریقای مرکزی آمده، و در رده سگ های تیزبین قرار می گیرد. آنها بسیار تیز، کنجکاو و مهربان هستند. بسنجی ها زیاد با غریبه ها جور نمی شوند، و از جهت قابل تربیت بودن (به اشتراک دیگر سگ ها)، در پایینترین رده ها قرار می گیرند.

 


۱۶- Saint Bernard

خطرناک ترین سگ های دنیا

سنت برنارد سگی است بسیار بزرگ، که اولین بار در کوه های آلپ ایتالیا و سوییس بنمایش درآمده است. این سگ اصولا تحت نام سگ امداد نجات تربیت می شود. این سگ ها معمولا عظیم الجثه هستند و در امداد نجات آلپ استفاده می شوند. سنت برنارد (مانند بقیه سگ های بزرگ) آموزش می بیند که با غریبه ها و سگ های بزرگ دیگر تماس اجتماعی بهتری برقرار کند و ضروری است تربیت آن ها از دوره نوزادی انجام شود تا از رفتار متهاجمانه آن ها جلوگیری شود.

 


۱۵-American Bulldog

خطرناک ترین سگ های دنیا

بولداگ آمریکایی سگ سنگین وزن و عضلانی است. در حالت کلی رفتار دوستانه و مطلوبی دارند، با اینحال گاهی با بالا رفتن اطمینان خاطر شان کله شقی هایی از خود نشان می دهند. اصوصا این نوع سگ، تحت نام سگ مزرعه پرورش می یابد که می تواند از دام نگهداری کند، با گراز بجنگد، حشرات را بکشد و از اموال صاحب خود نگهداری کند.

 


۱۴-Nice Dane

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ، به «German Mastiff» و یا «DanU_ ;21>eund» نیز مشهور است، و معمولا سایز بسیاز بزرگی دارد. این سگ رکوردار بلندقد ترین سگ، (۱۱۲ سانتی متر) است. و برای شکار گراز وحشی و گوزن در آلمان تربیت می شود. 

 


۱۳- Fila Brasileiro

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ، با اسم «بولدوگ برزیلی» نیز شناخته می شود. قدرت ردیابی بسیار بالایی دارد. می تواند بسیار متهاجم و خشن شود. نگهداری این سگ نیز بخاطر سایز بزرگ و سرشت و پتانسیل تهاجمی ایشان در بسیاری کشور ها ممنوع است.  

 


۱۲-Perro de Presa Canario

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ بزرگ اصولا برای نگهداری دام پرورش می یابد. اسم این سگ اسپانیولی است و به «سگ قناری گیر» مشهور است. ضروری است در نوزادی مهارتهای اجتماعی و آموزش حرف شنوی بگیرد. این سگ، در عده ای موقعیت ها می تواند درمقایسه با دیگر سگ ها، و یا با مضنون شدن به غریبه ها، بسیار متهاجم شود.

 


۱۱-Akita Inu

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ در جاهای کوهستانی ژاپن دیده می شود. و دو گونه آمریکایی و ژاپنی دارد. خصیصه اش: قوی، مستقل، نافذ، و مهربان با عضو های خانواده، و با اینحال دشمنی با غریبه ها.

 


۱۰-Boxer

خطرناک ترین سگ های دنیا

با اینکه ذاتا متهاجم نیست، بخاطر ۴۸ حادثه ناخوشایند که این سگ ها از سال ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۲ آفریدند، در دسته ۲۵ سگ خطرناک قرار می گیرد. نژادش آلمانی است و از ۲۳ تا ۳۲ کیلو وزن دارد. بسیار با انرژی، سرزنده، و باهوش و کله شق است.

 


۹-Wolf Hybrid

خطرناک ترین سگ های دنیا

با شرایطی که از اسم آن واضح است این سگ به سگ گرگی نیز مشهور است (معمولا گرگ خاکستری). با این وجود این سگ دو رگه، صفات ژنتیکی دارد که (درمقایسه با سگ ها و یا گرگ ها) چندان قابل پیش بینی نیست.

 


Eight-Chow Chow

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ ها اگر چه بنظر می رسد مستقل و غیر صمیمی باشند، به صاحبانشان بسیار وفادارند. (مگر آن که متهاجم تربیت شوند). اصالتا چینی هستند، وزنی حدود ۲۳ تا ۳۲ کیلو دارند. می توانند بخوبی از صاحبان خود (در مقابل غریبه ها) نگهداری کنند. در رده سگ های ریسک پذیر قرار می گیرند. و بخاطر ۲۳۸ مورد تلفاتی که از سال ۱۹۷۹ تا ۱۹۹۸ به بار آورده اند نگهداری آن ها بدون مجوز امکانپذیر نیست. به توجه به آنکه می توان آن ها را در خانه و ساختمان نگهداری کرد، ضروری است فعالیت های فیزیکی داشته و ورزش کنند تا حیوانات خانگی خطرناک مبدل نشوند.

 


۷-Doberman Pinschers

خطرناک ترین سگ های دنیا

مشخصه شان تیزی، وفاداری و هوشمندی است. این سگ ها بهترین سگ های نگهبان هستند. تنها زمانی حمله می کنند که خانواده یا اموالشان در معرض هشدار باشد. نژادشان آلمانی است و وزنی حدود ۳۰ تا ۴۰ کیلو دارند. با اینکه تحت نام سگ نگهبان یا سگ پلیس نگهداری می شوند، در مقابل غریبه ها و دیگر سگ ها، رفتاری پرخاشگرانه نیز از خود نشان می دهند. بخاطر وزن و قدرت قابل توجه، خصلت تهاجمی شان می تواند دردسر آفرین شود.  

 


۶-Huskies   

خطرناک ترین سگ های دنیا

در جاهای شمالی برای کشیدن سورتمه مورد بهره برداری قرار می گیرند. و به علاوه از طرف دیگر تحت نام سگ مسابقه و ماجراجو نیز توانایی های بالایی دارند. بخاطر غریزه قوی شکار می توانند برای حیوانات کوچکتر خطرناک باشند. این سگ اگر کسل شود می تواند خانمان برانداز شده و مصیبت به بار بیاورد.

 


۵- Alaskan Malamutes

خطرناک ترین سگ های دنیا

نژاد این سگ به سیبری بازمی گردد. به ورزش و تحرک هر روزه احتیاج دارد تا بتواند شاد بماند. در غیرانصورت، کسل شده و نافرمان و یاغی می شود. این سگ بزرگ می تواند از ۳۲ کیلو تا ۴۵ کیلو وزن داشته باشد. می تواند برای حمل و نقل، همراه خوبی باشد و در برف و سورتمه کشی استفاده شود. آن ها بسیار مستقل هستند، از پایین باران ماندن خوششان نمی آید، با حیوانات کوچکتر زیاد کنار نمی آیند، و تحت نام سگ نگهبان قابل اعتماد نیستند. 

 


Four- Rottweiler

خطرناک ترین سگ های دنیا

 سگ هایی بسیار قوی که غریزه نگهبانی و اتحاد دارند (یعنی می توانند به روش گله سگ مشارکت کنند). ذاتا پتانسیل رفتارهای خطرناک دارند که ریشه در رفتار غیر مسولانه، غفلت،تربیت ظالمانه و غیر اجتماعی بار آمدن از جانب صاحبانشان است. در غیر اینصورت، قدرت این سگ چیزی فرای حد تصور و غیر قابل اغماض است.

 


Three- German Shepherd

خطرناک ترین سگ های دنیا

این دسته سگ ها از نژاد آلمانی هستند و وزنی حدود ۳۲ تا ۴۵ کیلو دارند. به باهوشی، تیزی، اعتماد بنفس بالا، هوشیاری، و شجاعت مشهور هستند، و معمولا به کار پلیس می آیند. با اینحال باید به آن ها احتیاط کردن را آموزش داد، از آنجاییکه می توانند بسیار از خانواده و ملک خود دفاع کنند و اگر به خوبی اجتماعی نشوند دردسرها می آفرینند.

 


۲- Pitbull

خطرناک ترین سگ های دنیا

اصطلاح پیت بول، نژاد هایی از سگ از نمونه «American Pit Bull Terrier»، «Staffordshire Bull Terrier» و «American Bulldog» را در بر می گیرد.

این دسته سگ ها برای حمله به گاو نر و گراز تربیت می شوند و نیز اکثریت آن ها برای جنگیدن با سگ، در بسیاری نقاط دنیا مورد بهره برداری قرار می گیرند. این سگ در امریکا تحت نام خطرناکترین سگ مشهور است.

 


۱- Caucasian Ovcharka

خطرناک ترین سگ های دنیا

این سگ که به «Caucasian Shepherd» یا سگ قفقاز نیز مشهور است. معمولا برای حفاظت از دام تربیت و استفاده می شود. اطمینان خاطر بالایی دارد، پرخاشجو، مقتدر و شجاع است و قدرت دفاع بسیار بالایی دارد. با اینحال اگر بدرستی تربیت و اجتماعی نشود بطور کلی غیر قابل کنترل و هشدار آفرین می شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده