پرشین خودرو | تولید خودروی لاکچری در ایران صرفه اقتصادی ندارد

پرشین خودرو: برای دستیابی به مرحله ای که به جای واردات دی اس، تولید در کشور را پی گیر شویم راه فراوانی در پیش داریم از آنجاییکه میزان تقاضا و مارکت صادراتی برای تولید یک کالا تازه اهمیت بینهایت زیادی دارد.

داریوش بی ریا مدیرعامل گروه آرین سرمایه نماینده رسمی دی اس و میتسوبیشی در ایران در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو ضمن اشاره به این نوشته گفت: مسئله تولید یک کالا در کشور تابعی است از نیازی که در آن مقطع سنجیده می شود.

وی ادامه داد: میزان تقاضای موجود و تعداد معرفی شده از کالا ضروری برای منظر تولید یک کالا تازه اهمیت بینهایت زیادی دارد با اینحال نهایتا تولید کالا تازه با نظر و با استناد به سیاست وزارت صنایع رخ می دهد.

 

مدیرعامل گروه آرین سرمایه با شرح این نوشته که با استناد به سیاست های وزارت صنعت تیراژ تولیدی یک خودرو باید بالای ۳۰ هزار ابزار در سال باشد اضافه کرد: اگر تولید یک خودرو پایین تیراژ منطقی باشد صرفه اقتصادی خود را از دست داده و واردات آن کالا به صرفه تر از تولید آن خواهد بود.

ایشان در باب احتمال تولید تولیدات دی اس در ایران گفت: سخت تولید تولیدات لاکچری دی اس در ایران همین تیراژ است و بنده فکر می کنم هم اینک تولید تولیدات این برند ویژه در ایران اقتصادی نیست و تولید گران در می آید.

بی ریا خاطرنشان کرد: فاصله برای اینکه بتوانیم برندهایی از دسته دی اس را در ایران تولید کنیم بسیار زیاد است از آنجاییکه مخاطبین این خودرو ها ویژه هستند و باید با رده و رنج خودشان مقایسه شوند از این جهت تولید تولیدات لاکچری با نیت داخلی و بدون داشتن مارکت صادراتی کار اشتباهی است.

به علاوه از طرف دیگر مدیرعامل دی اس فرانسه در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو در باب سیاست های کمپانی مادر برای حضور مستقیم در مارکت ایران گفت: ما بسیار خوشنود خواهیم شد اگر تقاضای تولیدات برند ما در ایران به قدری گسترش یابد که ارزش سرمایه گذاری مستقیم را بیابد.

وی ادامه داد: برای گروه پژو – سیتروئن مارکت ایران بسیار جدی و مهم است و از این جهت این دو برند به روش جدی وارد این مارکت شدند و مطمئن باشید اگر برای برند لاکچری گروه یعنی دی اس نیز اثبات شود که می تواند تیراژ خوبی از تولیدات خود را در ایران تولید و معرفی کند، این مهم را ما نیز اجرایی می کنیم.

کمپانی آرین موتور تابان از پایین سری های گروه آرین سرمایه یکی از معدود کمپانی هایی است که توانسته به روش رسمی نمایندگی یک برند خودروسازی در ایران را کسب و اسم خود را در سایت کمپانی مادر به ثبت برساند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,,,