پرشین خودرو | ترامپ: برجام مایه شرمساری است

پرشین خودرو: «دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه برای نخستین بار تحت نام مدیرعامل‌جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته فارس، «دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه برای نخستین بار تحت نام مدیرعامل‌جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

ترامپ در شروع سخنرانی خود به دستاوردهای اقتصادی دولتش اشاره نمود. وی گفت ارتش آمریکا خیلی زود عظیم‌تر از آنچه تا به این لحظه بوده خواهد شد.

مدیرعامل‌جمهور آمریکا با بیان اینکه «ما در زمانی آکنده از نویدها و مخاطرات گردهم آمده‌ایم» گفت: «ما می‌توانیم جهان را به سکوهایی تازه پیشرفت دهیم یا اجازه دهیم که آنها در دره ناامیدی سقوط کنند.»

ایشان در ادامه تصریح کرد: «رژیم‌های سرکش و خودکامه که نمایندگان آن‌ها در این مجمع حضور دارند، تلاش می‌کنند ارزش‌های ما را با خطرناک‌ترین تسلیحات، به مساله بکشند.»

ترامپ گفت: «در آمریکا ما در جستجوی تحمیل شیوه زندگی خودمان به هیچ کس نیستیم، حتی می‌خواهیم کاری کنیم که [آن شیوه} برای همگان تحت نام یک الگو بدرخشد.»

مدیرعامل‌جمهور آمریکا گفت که ایشان مثل آنچه بایستی برای سران دیگر کشورها رسم باشد، در جستجوی آن است که کشور خودش را دارای اهمیت قرار دهد.

ترامپ تصریح کرد تا وقتی که در کاخ سفید تحت نام مدیرعامل‌جمهور آمریکا حضور دارد در جستجوی پیشبرد منافع کشور خودش خواهد بود.

مدیرعامل‌جمهور آمریکا گفت که کشورهای حاوی حاکمیت مستقل قادر اند همراه با یکدیگر همزیستی داشته باشند و سرنوشت خودشان را کنترل کنند.

ترامپ گفت: «ما بیش از این نمی‌توانیم اجازه دهیم از ما سود‌کشی شود یا وارد توافق‌هایی شویم که آمریکا حاصلی از آنها به دست نمی‌آورد.»

وی سپس به مسائل کره شمالی اشاره نمود و با توصیف این کشور تحت نام «رژیمی واپس‌گرا» که احترامی برای حقوق ملت‌های دیگر قائل نیست، گفت که برنامه موشکی و هسته‌ای این کشور تمام دنیا را تهدید می‌کند.

وی سپس با تکرار ادعاها از ایران تحت نام «دیکتاتوی پنهان‌شده در پشت ماسک دموکراسی» یاد کرد.

ترامپ گفت: «وقت آن فرا رسیده که ملل دنیا با یک رژیم خطرناک دیگر هم مقابله کنند؛ رژیم دیگری که آشکارا از کشتار جمعی سخن بیان می کند، وعده مرگ آمریکا و نابودی اسرائیل می‌دهد. حکومت ایران، یک دیکتاتوری فاسد را پشت نقابی از دموکراسی دروغین پنهان کرده است.»

وی اضافه کرد: «حکومت ایران، یک کشور ثروتمند و صاحب یک تاریخ و فرهنگ غنی را به یک کشور سرکش و ضعیف از جهت اقتصادی مبدل کرده که صادرات اصلی‌اش خشونت، خونریزی و هرج و مرج است.»

ترامپ گفت: «رنج‌دیده‌ترین قربانیان سران ایران، در حقیقت مردم خود این کشور هستند. حکومت ایران به جای بهره برداری از منابعش برای پیشرفت زندگی مردم، سودهای ناشی از فروش نفت را صرف تأمین مالی حزب‌الله و دیگر تروریست‌هایی می‌کند که مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند و به همسایگان صلح‌جوی عرب و اسرائیلی‌شان حمله می‌کنند.»

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده