پرشین خودرو | بازداشت تهدیدکننده رانندگان زن سعودی

پرشین خودرو: فرد بازداشتی با پخش ویدئویی، سوگند خورده بود که زنان راننده عربستانی را بهمراه خودروی آنها حریق می زند.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته ایرنا، وزارت کشور عربستان روز جمعه مطرح کرد که یک مرد سعودی را به دلیل مورد تهدید قرار دادن رانندگان زن برای حمله به آنها، بازداشت کرده است.
وزارت کشور عربستان یادآور شد که پلیس سعودی در ایالت شرقی این کشور، این فرد را که هویتش فاش نشده، بعد از بازداشت به دادستان عمومی عربستان تحویل داده است.
فرد بازداشتی با پخش ویدئویی، سوگند خورده بود که زنان راننده عربستانی را بهمراه خودروی آنها حریق می زند.
ملک سلمان پادشاه عربستان روز سه شنبه طی حکمی سلطنتی به چندین دهه ممنوعیت رانندگی برای زنان در این کشور انتهای داد.
بسیاری از سعودی ها از این حکم استقبال کردند، با اینحال عده ای نیز در پی باطل این سیاست طولانی مدت، گیج و خشمگین شدند.
براساس این خبر، باطل ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان به منزله این است که این قشر از جامعه سعودی از امکان ارتباطات بیشتری با مردان غیرخویشاوند دارا می شوند.
ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان یک سنت محافظه کارانه بود که تحرک زنان را محدود می کرد و به باور فعالان مدافع حقوق زنان، نشانی از سرکوب در این کشور بود. عربستان تنها کشور در جهان بود که زنان حق رانندگی در آن را نداشتند.
با اینکه رانندگی زنان در عربستان به باعث حکم پادشاه این کشور از این پس مجاز است با اینحال فعالان زن سعودی از هر گونه اظهارنظری درباره این مثال برحذر داشته شده اند.
فعالان مدافع حقوق بشر و سیاستمداران در صفحات شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر فاش کرده اند که زنان اکتیو سعودی بعد از دریافت تهدیدهایی مجبور شده اند از بررسی و بررسی مسئله صدور مجوز رانندگی برای زنان در جراید خودداری کنند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: