پرشین خودرو | اهدای اسکار افتخاری ۲۰۱۸

پرشین خودرو: در مراسمی که از جانب آکادمی علوم و هنرهای سینمایی برگزار شد، چهار دریافت‌کننده نودمین دوره اسکار، جوایز افتخاری خود را گرفتند.

به نوشته پرشین خودرو با استناد به گفته سینماخبر، دونالد ساترلند، آنیس وردا، چارلز برنت، اوون رویزمن چهار هنرمندی بودند که اسکار افتخاری ۲۰۱۸ را گرفتند.
 
جوایز اسکار افتخاری یا گاورنور، امسال به چارلز برنت کارگردان، بازیگر و فیلمنامه‌نویس، اوون رویزمن فیلمبرداری که برای مشارکت با کارگردان‌هایی چون ویلیام فریدکین، سیدنی پولاک و لارنس کاسدان مشهور‌است، دونالد ساترلند بازیگر و آنیس وردا مستندساز فرانسوی اهدا شد.
 
با این اوصاف تنها رویزمن بود که تا اینجای کار پنج باز نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. ایشان برای «تماس فرانسوی» در سال ۱۹۷۱، «جن‌گیر» در سال ۱۹۷۳، «شبکه» در سال ۱۹۷۶، «توتسی» در سال ۱۹۸۲ و «وایت ارپ» در سال ۱۹۹۴ نامزد دریافت اسکار فیلمبرداری شده، با اینحال هرگز موفق به کسب آن نشده بود.
 
در مراسمی که شب پیش ۱۱ نوامبر در دالبی بالروم در هالیوود برگزار شد، برندگان جوایز خود را گرفتند.
 
برندگان امسال به انتخاب ۵۴ مدیرکل شاخه‌های اسکار انتخاب شده بودند.
 
برای دریافت این جایزه باید بیش از نیمی از عضو های آن شاخه به فرد منتخب رای بدهند.
 
۱۸ شاخه در آکادمی می باشد که به جز دو شاخه روابط عمومی و جلوه‌های ویژه، در هر یک از آنها حداقل یک برنده اسکار افتخاری می باشد. تا اینجای کار ۱۲۵ هنرمند موفق به کسب این جایزه شده‌اند.
 
تا اینجای کار در شاخه مستند تنها چهار دریافت کننده وجود داشته که شامل پت اسمیت در سال ۱۹۵۳، ویلیام هندریکس در سال ۱۹۶۱، دی‌ای پنبیکر در سال ۲۰۱۲ و فردیریک وایزمن در سال ۲۰۱۶ بوده‌اند. به اشتراک بازیگران ۴۸ نفر، به اشتراک کارگردان‌ها ۲۲ نفر و به اشتراک تهیه کنندگان ۱۰ فرد این جایزه را دریافت کرده‌اند.
 
سال پیش جکی چان بازیگر اکشن، آن ویکوتس تدوینگر سینما، لین استالمستر کارگردان بازیگران و فردریک وایزمن فیلمساز مستند این جایزه را دریافت کرده بودند.
 
نودمین مراسم جوایز اسکار، به وسیله آکادمی علوم و هنرهای سینما، یکشنبه ۴ مارس ۲۰۱۸ برگزار می‌شود. مراسم اسکار معمولا در ماه فوریه برگزار می‌شد با اینحال امسال به دلیل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دیرتر برگزار خواهد شد.
 
مجری برنامه امسال جیمی کیمل کمدین است که بعد از بیلی کریستال که در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ مجری مراسم بود، دومین نفری است که ۲ سال پشت سر هم اجرای اسکار را برعهده داشته است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده