پرشین خودرو | اجازه اتصال کریدور به لبنان و سوریه را نمی‌دهیم

پرشین خودرو: یکی از مدیران محشر مقام رژیم صهیونیستی مدعی شده ایران سعی دارد کریدوری به سوی عراق و سوریه و لبنان بکشد.

به نوشته  پرشین خودرو،  روزنامه «تایمز آف اسراییل» نوشت: «نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شده که اسراییل به ایران اجازه نخواهد داد کریدور زمینی‌ از ایران و از روش عراق به سوی لبنان و سوریه کشیده شود؛ چراکه ایران درصدد است از این کریدور تحت نام خط توزیع تسلیحات به گروه‌های نظامی در لبنان و سوریه بهره ببرد.

به ادعای این روزنامه رژیم صهیونیستی، مدیران این رژیم پیش‌تر در پی اظهارات وزیر معلومات پیرامون این کریدور درمقایسه با اعمال ایران جهت ایجاد مسیر زمینی از تهران به بیروت اخطار داده بودند و مدعی شدند این مسیر به تقویت حضور ایران در سوریه یاری مینماید و این حضور برای اسرائیل به منزله یک تهدید استراتژیک است.

روز شنبه روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در خبری بی‌اساس از نگرانی مدیران اسرائیلی از اعمال ایران در ایجاد کارخانه‌ تولید موشک‌سازی در لبنان برای حزب الله حرف زده بود که برای نخستین بار این مساله در یک روزنامه کویتی مطرح شده است.

با توجه به ادعای روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، اسرائیل در حال بررسی است که آیا باید حمله پیش‌گیرانه به این کاخانه‌های موشکی داشته باشد یا نه.

با توجه به گزارش این روزنامه عبری زبان رژیم صهیونیستی، اسراییل با کشورهایی که با تهران روابط دیپلماتیک دوستانه‌ای داشتند گفت‌و‌گو کرده و از آن‌ها خواسته این پیغام را که «اورشلیم ادامه تسلیح کردن گروه‌های جنوب لبنان را تحمل نمی‌کند» به گوش ایران برسانند و این شامل تاسیس کارخانه‌های تولید سلاح در این منطقه نیز می‌شود.

این خبر با استناد به گفته یکی از مدیران اتحادیه اروپا پخش شده بود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: