پرشین خودرو | آکادمی اسکار عضو های تازه را دعوت کرد

پرشین خودرو: در اقدامی که هر سال تکرار می‌شود، آکادمی اسکار با دعوت از دست‌اندرکاران صنعت سینما و از نمونه شماری از چهره‌های ایرانی، تعداد عضو های خود را گسترش می‌دهد.

به نوشته«پرشین خودرو»، آکادمی اسکار روز قبل چهارشنبه فهرستی از اسامی دعوت شدگان به آکادمی برای سال تازه را پخش کرد که تشکیل شده از اسم ۷۷۴ نفر است.

همزمان با اینکه در این فهرست شمار زنان و رنگین‌پوستان نسبتا بیش از سال‌های پیش است، آکادمی تلاش کرده تا با انتقادی که از سفید بودن آن می شود، جواب مثبت بدهد.

این امر در عین حال باعث بالا رفتن شمار عضو های مدعو شده است و همزمان با اینکه سال پیش با دعوت از ۶۸۳ تن رکوردی در این عرصه قرار داده شده بود، امسال این رقم بسیار بیشتر از سال قبل نیز شده است.

با این وجود این امر با انتقاد هم روبه روشده و از نمونه نویسنده هالیوود ریپورتر دعوت از بازیگرانی چون گل گدوت را که تنها با بازی در فیلم «زن حیرت آور» در باکس آفیس درخشید، یا دونالد گلاور را که تنها در فیلم «آتلانتا» حضوری قابل توجه داشته و یا آلدیس هوج بازیگر فیلم «پایین زمین» را غیرمنطقی خوانده است.

رخشان بنی‌اعتماد و بهمن قبادی سینماگران ایرانی از نمونه دعوت شدگان اسکار از جانب شاخه نویسندگان و لیلا حاتمی و گلشیفته فراهانی بازیگران ایرانی، محمد رسول‌اف نویسنده و کارگردان، هایده صفی‌یاری تدوین‌گر، محمدرضا دلپاک صدابردار و صداگذار و هنگامه پناهی تهیه‌کننده، دیگرسینماگران ایرانی هستند که در فهرست دعوت شدگان آکادمی جای دارند. نازنین بنیادی بازیگر آمریکایی-بریتانیاییِ متولد ایران نیز در این فهرست جای دارد.

سال پیش عباس کیارستمی در این فهرست جای داشت.

آیشواریا رای، آمیتا باچان، مونیکا بلوچی، عرفان خان، سلمان خان، رامی ملک، سینا میلر، ویگو مورتنسن، کریس پرت و شایلین وودلی دیگر دعوت شدگان به آکادمی هستند.

 

 

 

 

منبع: مهر

منبع

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده