واردات نسل تازه خودروهای ماهیندرا به ایران + هزینه

سرمایه گذاری یک کمپانی هندی و دو کمپانی چینی در کمپانی صنایع تولیدی عظیم خودرو با کل سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریالی برابر با ۳۰۰ میلیون دلار نهایی شد.

رضا عظیمی مدیرعامل هیات مدیره عظیم خودرو، با بیان این خبر گفت: بعد از تلاش های شبانه روزی توانستیم در ماه قبلی با یک کمپانی هندی و دو کمپانی چینی پیمان سرمایه گذاری مشترک(جوینت ونچر) به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را نهایی کنیم و حداکثر تا یک سال آتی این سرمایه وارد کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت اسمی کارخانه زاگرس خودرو تحت نام سایت تولیدی عظیم خودرو برابر با ۵۰ هزار ابزار در سال است اظهار داشت: در راستای این سرمایه گذاری مشترک عده ای از بخش های مهم کارخانه مانند اتاق رنگ و سالن اصلی باید پیشرفت یابد تا بتوانیم طی دو سال به ظرفیت ۸۰ هزار ابزار و بعد ۳ سال به ظرفیت ۱۲۰ هزار ابزار خودرو در سال برسیم.

عظیمی به علاوه از طرف دیگر با اشاره به اینکه عظیم خودرو مرکز صادرات این تولیدات به بازارهای خاورمیانه خواهد بود تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده ۲۰ درصد از تولید سالانه باید به کشورهای همسایه و خاورمیانه صادر شود. وی به علاوه از طرف دیگر به لیزینگ تحت نام ابزاری به منظور پیشرفت فروش تولیدات کمپانی یاد کرد و گفت: ۱۲۰ میلیون دلار از این سرمایه گذاری به فروش لیزینگی اختصاص پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل هیات مدیره عظیم خودرو به علاوه از طرف دیگر به خریداران مژده داد: سود لیزینگی که در برنامه این کمپانی بنمایش درآمده است به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

عظیمی در تماس با خودروهایی با کیفیت بالا و با استانداردهای یورو ۵ و ۶ که در برنامه های تولید این کمپانی می باشد نیز گفت: یک MPV به هزینه ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان، ۳ خودرو در کلاس SUV با هزینه ای بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان، یک کراس اوور کوچک که بین ۴۲ تا ۴۹ میلیون تومان هزینه دارد و به علاوه از طرف دیگر یک خودرو ۷ نفره با هزینه حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان به مارکت ارائه خواهد شد که سه خودرو آخر با برند ماهیندرا فروخته می شود.

ایشان در تماس با مسائل مطرح شده در عرصه پیش فروش خودرو ها به وسیله برخی از کمپانی ها از نمونه عظیم خودرو در هفته قبلی و جنجال بوجود آمده با اشاره به اشتباه بزرگ در انتشار اخبار مربوطه اظهار کرد: این مسئله مرتبط به یک آیین نامه انضباطی در وزارت صنعت است که بر اساس آن هر کمپانی بعد از ثبت سفارش می بایست برنامه فروش خود را مطرح و موافقت وزارتخانه را دریافت کند، و جا دارد در اینجا از معاونان و مدیران سازمان پشتیبانی تشکر کنم که فورا بعد از اشتباهی که در انتشار خبر صورت گرفت، اصلاحیه مربوطه را صادر کردند.

به گفته مدیرعامل هیات مدیره عظیم خودرو، این مسئله هیچ ربطی به مجوز فعالیت نداشت، من از شما میپرسم مگر می شود گروه کمپانی عظیم خودرو با ۱۵ سال سابقه که تشکیل شده از پنچ کمپانی؛ صنایع تولیدی، لیزینگ، بازرگانی ، خدمات بعد از فروش ، حمل ونقل که در ۲۷ مرکز در پنچ استان فعالیت داشته و یک هزار و ۴۰۰نفر پرسنل دارد مجوز نداشته باشد.

عظیمی ادامه داد: اتفاقاً با ۲۲ مجوز از پروانه تولید خودرو تا اتحادیه های صنفی و همینطور مجوز بانک مرکزی، ما تحت نام بخش خصوصی که تا به امروز تماماً با اتکاء به خود و بدون کمک سیستم بانکی و دولتی بیش از ۲۵۰هزار خودرو تحویل مردم داده ایم ، بیشترین مجوز ها در طرف دیگر حتی عظیم ترین کمپانی های خودرو ساز را داریم .

وی اضافه کرد: بر همین اساس و بر اساس صحبت های انجام شده و با توجه به اینکه صنعت خودرو با بسته شدن ثبت سفارش دچار سخت های پیچیده ای شده در انتظار باز شدن سایت ثبت سفارش هستیم و پس از آن نسبت یه دریافت موافقت های معمول وزارت صنعت پیرامون فروش خودروهای وارداتی اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل هیات مدیره عظیم خودرو پیشتر تشکل هایی که مدافع حقوق قانونی اعضاء زیان دیده خود هستند را دعوت به آرامش کرد و ابراز امیدواری کرد: با استناد به اینکه بعد از سال ها زیان تحریم و باز شدن مرزها و ورود کمپانی های مشهور و غیر مستحکم بودن صنعت خودرو در آتی سازمان ها و نهادهای نظارتی دقت بیشتری در مطرح و انتشار اخبار و اطلاعیه ها داشته باشند تا موجبات سو استفاده عده ای که منافع شخصی خود را بر منافع ملی کشور ترجیح می دهند ممکن نشود و همین خوراک برای تشویش اذهان عمومی که منافقین و رسانه های بدخواه خارج از کشور از آنها نهایت سوء استفاده را می کنند مهیا نکنند.

عظیمی در انتهای خاطرنشان کرد: این امیدواری وجود دارد از زحمتکشانی که با تمام سختی ها و تخریب ها با سرمایه شخصی و با تلاش شبانه روزی برای سازندگی ایران عزیزمان فعالیت می کنند چتر حمایتی خود را باز کنند و مانند قبلی پشتیبانی خود را از این صنعت قطع نکنند و مانند پدری دلسوز و خیر خواه رفتار کنند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو