هیوندای سوناتا هیبریدی ۲۰۱۷ شروع رانندگی در سکوت

بسیاری از دوستداران برند هیوندای که به خرید خودروهای هیبریدی علاقه‌مند شده‌اند، منتظر بودند راحت موتور که لحظه فراوانی ست اسم آن با اسم برند هیوندای در ایران گره خورده است، فروش رسمی سوناتای LF هیبریدی ۲۰۱۷ را اعلام کند. با استناد به اعلام این تولیدکننده علاقه مندان می توانند این خودرو را به هزینه نبردی ۱۶۱ میلیون تومان با شرایط فروش ۱۲۰ روزه تهیه کنند. با استناد به معمول این خودرو نیز از پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی دارا است و باتری های آن نیز به روش جداگانه حاوی یک گارانتی هفت ساله است تا خیال خریداران آن راحت باشد.

توانمند تر از سوناتا LF عادی!

ممکن است تعجب کنید که چگونه یک خودروی هیبرید از نمونه عادی آن می تواند توانمند تر باشد، با اینحال مسئله خیلی ساده است. سوناتای LF هیبریدی حاوی دو موتور جداگانه است؛ موتور الکتریکی با توان ۵۱ اسب بخار و موتور بنزینی GDI 2 لیتری با قدرت ۱۵۶ اسب بخار. با استناد به اینکه در سرعت های بالا می توان از هر دو موتور به روش همزمان استفاده کرد قدرت نهایی خودرو برابر ۱۹۵ اسب بخار می شود که از نمونه عادی آن با قدرت ۱۷۸ اسب بخار توانمند تر است.

جالب اینجاست که هر دو موتور قادرند خودرو را به حرکت درآورند. برای تردد شهری و با سرعت های پایین موتور الکتریکی فرضیه آل است و برای سرعت های بالا موتور بنزینی. باتری ها نیز لحظه بهره برداری از موتور بنزینی شارژ می شوند.

از این حیث سوناتا LF هیبرید می تواند ترکیبی از یک رانندگی اقتصادی و یک رانندگی سریع را معرفی کند، به شکلی که مصرف سوخت ترکیبی آن به توجه به ابعاد بزرگ و قدرت بالای موتور تنها ۴.۷ لیتر در یکصد کیلومتر است و وانگهی می تواند بیش از ۱۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.
هیوندای سوناتا هیبریدی 2017

سوناتا هیبریدی یا کمری هیبریدی؟

همزمان با اینکه سوناتای هیبریدی در مارکت جهانی با هوندا آکورد هیبریدی و فورد فیوژن هیبریدی رقابت می کند، در ایران یک رقیب با اهمیت تر دارد: تویوتا کمری هیبریدی که در سه تیپ LE ، SE ، XLE  حدود یک سال است در مارکت ایران حضور دارد. اگر از هیوندای بپرسید که چرا به جای کمری هیبریدی، سوناتای هیبریدی باید تهیه کنید چهار جواب برای تان دارد:

۱- سوناتای هیبریدی آپشن سنسور پارک عقب دارد با این وجود کمری هیبریدی فاقد آن است.

۲-  سوناتای هیبریدی آپشن درب برقی هوشمند (Smart Trunk)  دارد که نه کمری هیبریدی آن  را دارد و نه دو رقیب دیگرش.

۳-  کل محیط داخلی در سوناتای هیبریدی به حدود ۳۳۸۱ لیتر می رسد که بیشترین میزان درمقایسه با همکلاسانش و به علاوه از طرف دیگر ۱۰۲ لیتر بیشتر از کمری هیبریدی است.

۴- سوناتای هیبریدی تنها خودرو به اشتراک همکلاسانش است که پرده برای شیشه های عقب را در دست خریداران قرار می دهد.
هیوندای سوناتا هیبریدی 2017

رانندگی در سکوت

یکی از خصوصیت های بارز سوناتا LF رانندگی در سکوت است که با بهره برداری از موتور بی صدای هیبریدی و سیستم تعلیق نرم، رانندگی نرم و راحتی را برای راننده به  ارمغان می آورد. از قابلیت ها سوناتا GLS+ می توان به پنج گرم کن و دو سردکن صندلی، صندلی های چرمی سرمه ای، حافظه حالت های صندلی، ترمزدستی برقی، اتوهلد، سیستم هشداردهنده نقطه کور و سیستم اخطار خروج از بین خطوط جاده اشاره نمود.

خودروی هیوندای سوناتا  LF 2016 موفق به دریافت بالاترین سطح ستاره ایمنی یعنی پنج ستاره از سازمان  NHTSA (اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا) شد که این خودرو را در ایمن ترین سطح تصادفات قرار می دهد. از دیگر خصوصیات این نمونه خودرو می توان ترمز بهبودیافته به  نسبت دیگر خودروهای هیبریدی را اسم برد که کمپانی هیوندای توانسته با سود گیری از ترمزهای هیدرولیکی و با بهره برداری از باتری های اصلاح شده، چنین ترمز بی مانند و راحتی را ایجاد کرد.

هیوندای سوناتا هیبریدی 2017

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,