هزینه پرفروش ترین خودروهای تولید داخل در مارکت / خرداد ۹۶

جزئیات هزینه پرفروش‌ترین خودروهای تولید داخل در مارکت تهران

به‌رغم آنکه طی هفته جاری دو خبر درخصوص گسترش هزینه تولیدات خودروسازان پخش شد با اینحال این اخبار نتوانست در مارکت رکود زده خودرو موثر واقع شود.در حالی عده ای خودروسازان در فروردین ماه سال‌جاری مصوبه سال قبلی شورای رقابت مبنی بر گسترش هزینه را اعمال کردند و جهان اقتصاد نیز هزینه‌های تازه را آگاهی رسانی کرد . در در هفته جاری باز هم موج مطبوعاتی در این خصوص شکل گرفت؛ این موضوع همراه با خبر ارسال درخواست تازه خودروسازان به شورای رقابت برای گسترش هزینه خودرو منجر به آن شد که عده ای فعالان مارکت از مراجعه خریداران به مارکت به‌دلیل نگرانی از گسترش هزینه تولیدات داخلی خبر دهند، حال آنکه چنین نشد.

سه‌شنبه قبلی یکی از مدیران کمپانی‌های خودروساز با استناد به درخواست تولید‌کنندگان از شورای رقابت مبنی بر تجدید نظر بر هزینه‌های حال حاضر از گسترش ۴ تا ۵ درصدی هزینه خودرو طی سال‌جاری خبر داده بود این در شرایطی است که با استناد به خبر گفته شده عده ای از فعالان مارکت پیش‌بینی می‌کردند که مراجعه خریداران به مارکت برای خرید بیشتر شود حال آنکه به ذهن خطور می کند مارکت ماه رمضان هیچ‌گونه واکنشی به این اخبار نداشته است؛ به‌طوری‌که طی هفته جاری هزینه خودروها ثبات خود را حفظ کرده است و مارکت نه‌تنها تکان مخصوصی را به خود ندید حتی خبرها مبین کاهش عده ای معاملات خودرو در مارکت نیز داشته است.

معمولا در ماه رمضان تقاضا برای خودرو کاهش می یابد؛ در این بین همزمانی ماه رمضان با فصل امتحانات مدارس باعث شده که تقاضا کاهش جدی‌تری بیابد؛ دلیل این مسئله آن است که خانواده‌ها در ماه رمضان و فصل امتحانات چندان تمایلی به سفر ندارند و از همین رو تقاضا برای خرید خودرو نیز نزول می یابد.با استناد به این شرایط با اینحال از مارکت خودروهای وارداتی خبر می‌رسد که خرید و فروش در این مارکت نیز در موقعیت رکود به سر می‌برد.

به گفته فعالان مارکت به‌دلیل کاهش واردات عده ای خودروها در مارکت بیننده گسترش هزینه وارداتی‌ها هستیم؛ با اینحال گسترش معرفی عده ای برندها نیز کاهش هزینه آنها را به‌دنبال داشته است. مسئله مهمی که صاحبنظران اثر آن را طی هفته‌های آتی در مارکت این خودروها حائز ارزش می‌دانند از سرگیری شماره‌گذاری خودروهای برندهای غیرآمریکایی ساخته شده در این کشور است. به باور فعالان مارکت ورود این خودروها به مارکت مطمئنا اثر جدی در کاهش هزینه خودروهای تحریمی دارد.

هزینه خودروهای صفر در مارکت تهران در شروع معاملات روز پنج‌شنبه ۱۱ خردادماه ۹۶ :

 

منبع

دسته‌بندی‌ها: قیمت خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,