هزینه و مشخصات سری ۱ بی‌ ام و ۲۰۱۸ + تصویر

داشتن یک خودروی هاچبک با خصوصیات فنی بالا، آرزوی بسیاری از رانندگان در تمامی جهان است. نسل تازه بی‌ام‌و سری یک با ظاهر تازه و نیروی محرکه توانمند، جذابیت فراوانی برای علاقه‌مندان این کلاس خواهد داشت.

نسل اول بی‌ام‌و در سری یک، سال ۲۰۰۴ معرفی شد. این خودرو در همان روزهای اول نیز صرفا به‌صورت هاچبک پنج‌در وجود داشت و از سال ۲۰۰۷، با ورژن‌ی سدان همراه شد که با این وجود جذابیت کمتری برای مارکت جهانی داشت. در کل، اولین سری از این خودرو تا سال ۲۰۱۳ در خط تولید بی‌ام‌و باقی ماند و با بدنه‌های سه‌در، پنج‌در، دودر کوپه و کانورتیبل تولید شد.

نسل دوم بی‌ام‌و سری یک، در سال ۲۰۱۱ معرفی شد تا نشانه‌ی عزم جدی این برند برای حضوری توانمند در کلاس هاچبک‌های اسپرت باشد. این خودرو، فاقد نمونه صندوقدار و کوپه خواهد بود و صرفا به روش سه‌در و پنج‌در تولید می‌شود. برای گسترش فروش این خودروی پرطرفدار در سال ۲۰۱۸، نسل دوم سری یک با فیس‌لیفت مواجه شده است؛ با اینحال این تغییر چهره آن‌چنان خوب و گسترده به ذهن خطور میکند که می‌توان آن را تا حدودی یک خودروی تازه به‌حساب آورد.

آنچه مسلم است، بی‌ام‌و به خوبی می‌داند که سری یک نمونه ۲۰۱۱ با چراغ‌های مثلثی و حالتی غیر تهاجمی، برای هواداران این برند جذابیت کمتری درمقایسه با قبل داشته است. این خودرو اکنون در نمای بیرونی و محیط کابین، بسیار بهتر از قبلی به ذهن خطور میکند؛ به‌طوری که چنین سطحی از تفاوت در یک ورژن‌ی فیس‌لیفت شده‌ی بی‌ام‌و، به‌ندرت قابل مشاهده است. غیر از این، خصوصیات فنی و دینامیک نمونه ۲۰۱۸ نیز تکمیل شده است.

سری یک بی ام و BMW series 1 new 2018

نمونه تازه بی‌ام‌و سری یک، شامل نمونه‌های ویژه و تولید محدود نیز خواهد بود. ورژن‌های سفارشی در چراغ‌ها و جزئیاتی از سپر و جلوپنجره، با نمونه استاندارد دارای اختلاف خواهند بود و با این وجود در بحث پیشرانه، مانند نمونه تازه M140i، با قدرت بیشتری همراه خواهند شد. در نمونه‌های فول آپشن، چراغ‌ها به نوار LED برای روشنایی روز تجهیز شده‌اند و در قسمت عقب تیره‌تر هستند. برای اولین‌ بار، ست رینگ‌های اسپرت سری ۲ با لاستیک‌های میشلن پایلوت و به علاوه از طرف دیگر رنگ‌های ویژه آبی دریایی و نارنجی غروب که صرفا برای نمونه‌های اسپرت و لوکس بی‌ام‌و استفاده می‌شوند، برای سری یک تازه قابل سفارش خواهند بود. سری یک ۲۰۱۸ در محیط داخلی هم شبیه به سری ۲ کوپه و بطور کلی دارای اختلاف از قبل خواهد بود تا جذابیت این کالا بیشتر شود.

سری یک بی ام و BMW series 1 new 2018
پیشرانه‌های متفاوتی برای این خودرو قابل سفارش است که شامل ۳، ۴ و ۶ سیلندر می‌شود و حتی گزینه‌ی دیزلی هم می باشد. نیروی محرکه سه سیلندر توربوشارژ بی‌ام‌و با کد ۱۱۶i شهرت دارد و ۱۱۰ اسب بخار قدرت دارد. متوسط مصرف سوخت این نمونه، ۵ تا ۵.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مطرح شده است و میتواند ظرف ۱۰.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

سری یک بی ام و BMW series 1 new 2018

قدرتمندترین نمونه‌ی بی‌ام‌و سری یک، نمونه M140i خواهد بود که از یک نیروی محرکه ۶ سیلندر خطی سود میبرد. به خاطر بهره برداری از تکنولوژی توئین‌توربوی بی‌ام‌و در این نیروی محرکه ۳ لیتری، قدرت ۳۴۰ اسب بخار و گریز از مرکز ۵۰۰ نیوتن‌متر ممکن می‌شود. نمونه M140i حدود ۱۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد؛ با اینحال می‌تواند با جعبه‌دنده‌ی دستی در ۴.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت در دست بگذارد. این خودرو در حالت پایه دیفرانسیل عقب خواهد بود؛ با اینحال در ورژن‌های بالاتر، با سیستم دودیفرانسیل هوشمند xDrive و جعبه‌دنده‌ی‌ ۸ سرعته‌ی اتوماتیک قابل خرید است که رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، در ۴.۴ ثانیه را ممکن می‌کند. متوسط مصرف سوخت این نمونه از سری یک، ۷.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

سری یک بی ام و BMW series 1 new 2018

سطح آپشن‌های رفاهی در تولیدات بی‌ام‌و فراتر از انتظار است و این روند در خودروی سری یک ۲۰۱۸ هم ادامه یافته است و مسلما بر هزینه نهایی آن تأثیرگذار است. در ارزان‌ترین حالت، این خودرو ۳۶ هزار دلار هزینه خواهد داشت و در بالاترین سطح با آپشن‌های کامل نمونه M140i، با هزینه ای نزدیک به ۵۴ هزار دلار فروخته خواهد شد. ضمن اینکه نمونه M140i استاندارد با آستانه‌ی هزینه ۴۸ هزار دلار همراه خواهد بود. رقیبان این خودرو در کلاس هاچبک‌های اسپرت، فراتر از فولکس‌ گلف R و فورد فوکوس RS خواهند بود و مرسدس کلاس A با آپشن‌های AMG A45 و آئودی A3 را شامل می‌شود.

در انتهای این نوشته تماشاگر‌ی تیزر رسمی بسیار دیدنی از  M140i باشید که مدت فراوانی نمیگذرد که به وسیله بی‌ام‌و پخش شده است.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,