هزینه بی‌ ام‌ و M4 CS + تصویر و مشخصات

در چنین موقعیتی سری ۴ بی‌ام‌و در ظاهر یک سری ۳ کوپه و دودر شمرده می‌شود

M4 چندان باسابقه نیست؛ با اینحال امروزه با اسم یک خودروی اسپرت علاقه مندان فراوانی دارد. ورژن‌ی پرقدرت CS از این نمونه، امروز در کنفرانس خودروی شانگهای معرفی شد.

در چنین موقعیتی سری ۴ بی‌ام‌و در ظاهر یک سری ۳ کوپه و دودر شمرده می‌شود؛ از لحاظ فنی با تغییراتی همراه بوده و اکنون پرطرفدار‌ترین خودروی این برند است. تعداد توئیت‌ها و جستجوهای اینترنتی برای M4 بیش از هر خودروی دیگر در تاریخ بی‌ام‌و بوده و برای مدلی که تنها ۳ سال قدمت دارد، جالب توجه است. آپشن‌های نبردی M4 با اسم Competition Package شهرت دارد که شامل سیستم تعلیق و فنربندی ویژه، فرمان تکمیل شده، وزن کمتر و نیروی محرکه توانمند‌تر است. این پکیج فروش خوبی دارد؛ با این وجود برای مهندسان کمپانی M پاور کافی نبوده و اکنون آن‌ها ورژن‌ی CS را برای علاقه‌مندان بی‌ام‌و معرفی کرده‌اند.

سال قبلی، ورژن GTS به نوعی یکی از سریع‌ترین خودروهای تاریخ سری M معرفی شد. این نمونه از لحاظ صاحبنظران بسیار پرقدرت و گران بود، در چنین موقعیتی تمامی ظرفیت تولید ۷۰۰ ابزار آن، به هزینه ۱۳۳ هزار دلار فروخته شد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت M4 GTS حدود ۳.۴ ثانیه بود و با نیروی محرکه توئین توربوی ۳ لیتری و ۴۹۳ اسب بخار، نهایت سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت را ممکن می‌کرد.

خودروی M4 CS مقرر شده بود قدرتمندتر از ورژن‌ای از M4 – که تجهیز به پکیج آپشن‌های نبردی است – با اینحال به توجه به نمونه GTS، خوب استفاده‌ی هر روزه و با هزینه ای منطقی‌ باشد. اکنون صندلی‌های نمونه CS، در چنین موقعیتی اسپرت، با اینحال بسیار راحت و کاربردی هستند، به طوری که اختلاف آن‌ها با M4 استاندارد و نشیمن خشک GTS بطور کلی احساس می‌شود. این آرامش در سیستم تعلیق و فنربندی نیز می باشد.

بی ام و / BMW M4 CS 2018

نیروی محرکه این نمونه از سری S55 بی‌ام‌و است که با ۳ لیتر حجم و توربوی دوگانه معرفی می‌شود. قدرت این نیروی محرکه تخت ۶ سیلندر، ۴۶۰ اسب بخار و گریز از مرکز آن ۶۰۰ نیوتن‌متر خواهد بود. جعبه‌دنده‌ی دستی برای این خودرو قابل سفارش نیست و صرفا با گیربکس DCT هفت سرعته‌ی اتوماتیک معرفی می‌شود. تکمیل پیشرانه و کلاچ دوبل، شتاب‌ صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۳.۸ ثانیه را ممکن می‌کند که به نمونه مشهور GTS بسیار نزدیک است، با اینحال اختلاف چندانی با M4 تجهیز به آپشن‌های نبردی ندارد. تمام قدرت این خودرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود؛ با اینحال به‌خوبی به وسیله سیستم کنترل گریز از مرکز M پاور مدیریت می‌شود.

سیستم ترمز این خودرو اختلاف فراوانی با M4 فول‌آپشن ندارد؛ با اینحال می‌توان به جای کالیپرهای ۴ پیستون، نمونه کربن سرامیک ۶ پیستون برای آن سفارش داد که با این وجود برای استفاده‌ی خارج از پیست کاربردی ندارد. ترمزهای استاندارد M پاور در مقایسه با نمونه‌های کربن سرامیک، بسیار کم‌صداتر هستند و برای رانندگی هر روزه و کنترل قدرت این خودرو خوب ارزیابی شده‌اند.

بی ام و / BMW M4 CS 2018

رینگ‌های اسپرت CS از نمونه ۷۶۳M هستند که پیش‌تر در خودروهای M2 و M3 دیده بودیم. سایز آن‌ها در جلو ۱۹ اینچ و در عقب ۲۰ اینچ است که به ترتیب ۹ و ۱۰ کیلوگرم وزن دارند. با استناد به معمول، لاستیک‌های پایلوت کلاب میشلن که در بیشتر مواقع در خودروهای اسپرت بی‌ام‌و قابل مشاهده است، برای M4 CS نیز استفاده شده است تا نقش فراوانی در فرمان‌پذیری و زیبایی این خودرو داشته باشد.

بی ام و / BMW M4 CS 2018

ظاهر بیرونی CS مشابهت فراوانی به M4 تجهیز به آپشن‌های نبردی دارد؛ با این وجود با خطوطی حجم‌دهنده در گلگیر و سپر، غیر از جذابیت بیشتر، آیرودینامیک بهتری نیز بهمراه دارد. در نمای جانبی، نمونه CS همان ورژن‌ی GTS بدون بالچه‌ی عقب و رینگ‌های اسپرت طلایی را تداعی می‌کند. کاپوت جلو نیز تمام فیبرکربن است با اینحال به رنگ بدنه تولید می‌شود. بخش پایینی سپر، بالچه‌هایی از فیبر کربن دارد که سیاه‌رنگ هستند. این فیبر کربن با برنامه سنتی در سپر عقب و دیفیوزر روی صندوق نیز می باشد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/04/3478__3.jpg

درفضای داخلی، کابین GTS با چند تغییر بنیادی برای CS دیزاین از نو شده است. داخل درها از فیبر کربن بدون پوشش است که حس اسپرت CS را گسترش می‌دهد و همراه با دستگیره‌ی آویز، حسی نوستالژیک به این خودرو می‌دهد. ترکیبی از چرم طبیعی و آلکانترا در صندلی‌ها و داشبورد استفاده شده است که با خط دوخت سفید جذابیت فراوانی دارد. فرمان هم بسیار خوش‌دست و از آلکانترا انتخاب شده است که با ترکیب نخ آبی و قرمز به اصالت برند M پاور اشاره می‌کند. لوگوی CS در قسمت‌های مختلف خودرو و خصوصا روی داشبورد استفاده شده است، با اینحال روی صندلی‌ها تأکید فراوانی بر برنامه سنتی M4 قابل مشاهده است.

بی ام و / BMW M4 CS 2018

این خودرو تنها در سه رنگ معرفی می‌شود که شامل آبی متالیک سن‌مارینو، آبی مات تیره موسوم به سیاه یخ‌زده (Frozen Dark Blue II) و خاکستری متالیک سنگ آهک (Lime Rock) خواهد بود. بی‌ام‌و مدعی است که با معرفی M4 CS، یکی از بهترین خودروهای اسپرت دنیا با قابلیت استفاده‌ی هر روزه را معرفی کرده است. این نمونه با رانندگی آرام و ظاهری دلنشین، می‌تواند به اندازه‌ی خودروهای سوپراسپرت سریع و توانمند باشد. هزینه دقیق بی‌ام‌و M4 CS هنوز واضح نیست، با اینحال مطمئنا بیش‌ از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود؛ این درحالی است که ورژن‌ی M4 تجهیز به آپشن‌های نبردی، اکنون ۷۵ هزار دلار هزینه دارد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,