هایما S5 بخرم یا ام‌وی‌ام X33؟+ هزینه و مشخصات

مقایسه دو شاسی بلند هایما اس ۵ با چری ایکس ۳۳ / هایما خوب است یا ام وی ام؟

برای افراد زیادی از استفاده کنندگان مارکت خودرو، انتخاب بین خودروهای موجود در یک رده هزینه ای، کار سختی به ذهن خطور میکند. از همین رو پایگاه خبری”خودرو نویس” در این بخش، هر هفته ۲ خودرو که در یک رده هزینه ای قرار دارند را از منظر ویژگیهای تکنیکی، قابلیت ها رفاهی، دیزاین،هزینه و مارکت دست دوم مقایسه می‌کند.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9373__0.jpg خودروی هایما اس ۵ نمونه ۲۰۱۷ بصورت رسمیً در ایران معرفی شد

در در هفته جاری، خودروهای هایما S5 و ام‌وی‌ام X33s (چری تیگو ۳) را برای مقایسه در نظر گرفتیم که پیشتر خصوصیت های هرکدام را به طرز مختصر شرح می‌دهیم.
http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9373__1.jpg
ویژگیهای تکنیکی

بعد از ارائه هایما S7 توربو، ایران خودرو به فکر ارائه کراس‌اووری کوچکتر با اسم هایما S5 افتاد تا بتواند بخشی از مارکت کراس‌اوورهای کم بهای‌تر را تحت اختیار خود در‌آورد. هایما S5 از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر تجهیز به توربو شارژ سود می‌برد که توانایی دارد حداکثر قدرت ۱۶۱ اسب بخار و و حداکثر گریز از مرکز ۲۲۳ نیوتون متر را در بازه دور موتورهای ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تولید کند و این قدرت و گریز از مرکز را از روش یک جعبه دنده اتوماتیک CVT به محور جلوی خودرو منتقل کند. هایما S5 در مدت ۱۲.۵ ثانیه سرعت خود را از سکون به فاصله ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و توانایی دارد به حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت دست یابد. هایما S5 با استاندارد آلایندگی یورو ۵ در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی ۸.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

بعد از گذشت نزدیک به ۷ سال از ارائه نخستین ورژن X33، بیننده فیس لیفت‌های متعددی از این خودرو در مارکت بوده‌ایم و بیننده تفاوت مثبت فراوانی از نمونه افزودن گیربکس اتوماتیک به این خودرو هستیم. ام‌وی‌ام X33 تازه از یک پیشرانه نفس طبیعی با حجم دقیق ۱۹۷۱ سی سی سود می‌برد که توانایی دارد حداکثر قدرت ۱۳۶ اسب بخار را در دور ۵۷۵۰ و حداکثر گریز از مرکز ۱۸۰ نیوتون‌متر را در دور ۴۴۰۰ تولید کند و این قدرت و گریز از مرکز از روش یک جعبه دنده اتوماتیک ۷ سرعته CVT به محور جلوی خودرو منتقل می‌شود. X33s در مدت ۱۳.۴ ثانیه توانایی دارد سرعت خود را از حالت سکون به فاصله ۱۰۰ کیلومتر برساند و بالاخره به حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر دست یابد. X33s با استاندارد آلایندگی یورو ۵، در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی میزان ۹.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

در قسمت ویژگیهای تکنیکی، هایما s5 با داشتن پیشرانه‌ تجهیز به توربو شارژ بهتری مطلقی به X33s دارد. با این وجود هر دو خودرو به دلیل داشتن گیربکس CVT، در لحظه شروع حرکت، شتابگیری کندی دارند، با این وجود شتابگیری ثانویه در هایما به دلیل سود بردن از سیستم توربو شارژ در مقایسه با X33s خوب است.

هزینه در مارکت :

هایما اس پنج ۷۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ام‌وی‌ام ایکس ۳۳ اس ۷۷.۶۹۰.۰۰۰ تومانمقایسه دو شاسی بلند هایما اس 5 با چری ایکس 33 / هایما بهتر است یا ام وی ام؟

بررسی قابلیت ها رفاهی و دیزاین

به توجه به عرضه فیس لیفت‌های متعدد از ام‌وی‌ام X33، هنوز مشابهت‌های بسیاری بین این خودرو و نمونه ابتدایی آن می باشد. با این وجود هایما s5 دیزاین به روزتر و جذابتری را در مقایسه با S5 دارد و برای افرادی که می‌خواهند کراس‌اووری ویژه و جوان پسند سوار شوند، S5 وسیله نقلیه ای خوب‌تر است.

هایما S5 حاوی قابلیت ها ایمنی از قبیل ۶ کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز ضد قفل و کمکی ترمز BAS، سیستم کنترل کشش و کنترل استقامت دارا است. به علاوه از طرف دیگر ایران خودرو هایما S5 را با قابلیت ها رفاهی مانند سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، سیستم مالتی مدیا با صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی و سیستم رهیاب، دوربین پارک و دید ۳۶۰ درجه، صندلی برقی برای راننده و سرنشین جلو با امکان تنظیم در ۶ جهت برای راننده و سرنشین در ۴ جهت، آینه‌های برقی حاوی گرمکن و سانروف برقی به مارکت ارائه می‌کند.

مقایسه دو شاسی بلند هایما اس 5 با چری ایکس 33 / هایما بهتر است یا ام وی ام؟

ام‌وی‌ام X33s حاوی یک نمونه با کیت بدنه اسپرت است که تنها اختلاف دو نمونه در ظاهرشان است. هر دو نمونه X33 از قابلیت ها ایمنی و رفاهی مشابهی برخوردارند. X33s حاوی قابلیت ها ایمنی از قبیل دو کیسه ایمنی هوا، ترمز ضد قفل و سیستم کمکی ترمز است. به علاوه از طرف دیگر ام‌وی‌ام برای این خودرو قابلیت ها رفاهی مانند سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم صوتی مالتی مدیا با صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، کروز کنترل، سانروف برقی، حسگر عقب، دوربین دید عقب، کلیدهای کنترل سیستم صوتی و کروز کنترل بر روی فرمان، رایانه سفری و توانایی رانندگی در حالت ECO و sport مقرر کرده است.

هایما S5 بخرم یا ام‌وی‌ام X33؟
در قسمت قابلیت ها رفاهی و ایمنی نیز، هایما S5 با داشتن کیسه‌های هوای ایمنی بیشتر و سیستم کنترل استقامت و صندلی‌های جلو با توانایی تنظیم برقی، گزینه بهتری محسوب میشود.

سخن آخر

ام‌وی‌ام سابقه حضور بیشتری در مارکت خودروی ایران دارد با این وجود مارکت فروش خودروهای دست دوم ام‌وی‌ام چنگی به دل نمی‌زند. با این وجود کمپانی مدیران خودرو، اوضاع فروش بهتری را برای X33s مقرر کرده است. با این وجود هایما S5 با هزینه ارزان‌تر و پیشرانه قوی‌تر و دیزاین به روزتر و قابلیت ها رفاهی و ایمنی بیشتر، گزینه بهتری به حساب‌ می‌آید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو