مک لارن ۷۲۰S سریع‌تر از پورشه ۹۱۸ و بوگاتی ویرون؟

مک لارن ۷۲۰S سریع‌تر از پورشه ۹۱۸ و بوگاتی ویرون

به چه نحو یک سوپرکار روزمره می‌تواند با هایپرکارهایی که قدرت بسیار بیشتری دارند رقابت کند؟ بسیار عالی ممکن است ۷۲۰S خودش قدرت بیشتری داشته باشد. یقیناً این خودرو قدرت ۸۰۰ اسبی در میل‌لنگ داشته که بیشتر از قدرت ۷۱۰ اسب بخاری مطرح شده به وسیله خود مک لارن است.

همه ما می‌دانیم که مک لارن ۷۲۰S یک سوپرکار جدی با فرمی آتی نگرانه است با اینحال آیا این خودرو می‌تواند سریع‌تر از هایپرکارهایی چون پورشه ۹۱۸ و بوگاتی ویرون باشد؟ دست‌اندرکاران درگ تایمز بعد از آزمایش ۴۰۰ متر این بریتانیایی خوش استیل بطور کلیً متقاعد شده‌اند که این کار ممکن است. هیچ ویدئوی خارجی از خودرو وجود نداشته با اینحال دوربینی که پشت آمپر را نشان می‌دهد شتاب صفر تا ۲۹۶ کیلومتر در ساعت احساس‌برانگیزی را ثبت کرده است.


بسیار عالی اعداد چه می‌گویند؟ شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ۲.۸ ثانیه ثبت شده و ۷۲۰S مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۰.۲۷ ثانیه و با سرعت ۲۳۱.۷ کیلومتر در ساعت طی می‌کند. رکورد طی ۸۰۰ متر نیز در ۱۵.۸۶ ثانیه و با سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت ثبت می‌شود.


در مقام مقایسه لازم است بگوییم شتاب ۷۲۰S کمی کندتر از پورشه ۹۱۸ و بوگاتی ویرون است با اینحال باقی اعداد دلیل می‌شوند این خودرو اگر در مقام‌ای بالاتر نباشد حداقل با آن‌ها برابری کند. این را در نظر بگیرید که ۹۱۸ و ویرون سوپرکارهایی با حداقل بهای ۱ میلیون دلاری هستند در شرایطی که مک لارن هزینه ۲۸۴۷۴۵ دلاری دارد.

McLaren 720S

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9243__3.jpg
به علاوه از طرف دیگر هایپرکارهای گفته شده وزن فراوانی دارند. پورشه حدود ۱۶۵۶ کیلوگرمی داشته و ویرون نیز وسیله نقلیه ای ۱۸۱۴ کیلویی است. ۷۲۰S بسیار سبک‌تر بوده و ۱۴۰۶ کیلوگرم وزن دارد.


با این وجود رکوردهای ثبت شده قادر اند بستگی فراوانی به جای و اوضاع داشته باشند؛ و با این وجود ما دلیلی برای باور نکردن این اعداد از جانب درگ تایمز نداریم و از سویی نیز درگ رسمی این خودرو پخش نشده و باعث ایجاد عده ای تردیدها شده است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,