مقایسه میان BYD F3 و برلیانس H330

مقایسه میان BYD F3 و برلیانس H330

برلیانس h330 و بی وای دی f3 ماشین های مورد نظر ما هستند که تصمیم گرفته ایم متوجه شویم با بودجه کمتر از ۶۰ میلیون تومان خرید کدام یک از این ماشین‌های سدان عاقلانه‌تر است و پیشتر متوجه میشویم که با مقایسه بی وای دی اف ۳ و برلیانس اچ ۳۳۰ ارزش خرید کدام ماشین بالاتر است و در مارکت متنوع این روز ها خرید کدام ماشین سود بیشتری دارد .

برلیانس H330

برلیانس h330 یکی از ماشین های چینی با کیفیت مونتاژ شده در ایران است که تا حدودی به خاطر کیفیت بالایش موفق شد نظر بر و نا مساعد مردم را درمقایسه با این ماشین ها تغییر دهد و اگر در سطح شهر دقت کنیم تعداد فراوانی برلیانس h330 و h320 میبینیم که به ما اثبات میکند که این ماشین کیفیت خوب و زیادی دارد و اگر اینگونه نبود این تعداد زیاد از این ماشین تا این لحظه به فروش نمیرسید  . در این کلاس و رنج هزینه از لحاظ دیزاین برلیانس h330 یکی از بهترین دیزاین ها و دلنشین ترین چهره ها را  دارد که بسیاری مردم این چهره را میپسندند با اینحال بی وای دی اف ۳ جدید وارد هم از چهره خوب و مناسبی سود میبرد و از لحاظ زیبایی هر دو ماشین امتیازات خوبی را دریافت میکنند .

گلگیر های پف کرده در هر ۴ گوشه ماشین، وجود خطوط و برجستگی های دلنشین و آیرودینامیک و دیزاین منحصر بفرد و هوشمندانه چراغ ها خصوصیت هایی است که در زیبایی برلیانس h330 تاثیر مثبت قرار داده است . درون کابین برلیانس H330 خصوصیت  اصلی دیزاین با توجه به سادگی و راحتی است با این وجود با اینکه اتاق ماشین دیزاین اش ساده و کار آمد است به خوبی هم جلوه لوکس بودن دارد که در ترکیب با تنوع رنگی مشکی و کرم پرستیژ ویژه ای به کابین ماشین بخشیده است و نشان میدهد که تا چه حد برای دیزاین کابین برلیانس H330 زحمت کشیده شده است. برلیانس H330 در رنچ هزینه خودش  جزء ماشین هایی میباشد که بالاترین کیفیت تولید و مونتاژ را دارد و کیفیت متریال استفاده شده درون کابین ماشین هم نسبتا خوب ارزیابی میشود و راضی کننده است . نمونه دیگری از نقاط مثبت برلیانس H330 را صندلی های ماشین میتوان دانست که نرم و راحت هستند، عریض هستند و صندلی راننده هم در ۸ جهت به روش برقی تنظیم میشود که در کل ارگونومی بسیار خوبی برای سرنشینان ماشین و علی الخصوص راننده بوجود میاورد که قرارگیری راننده و تسلطش بر ماشین کمی با چاشنی اسپرت همراه است که لذت راندن با این ماشین را دو چندان مینماید.

ابعاد داخلی کابین برلیانس H330 علی رغم اینکه ابعاد  بدنه ماشین در حد متوسط است بسیار جادار میباشد و از همه با اهمیت تر صندوق عقب بسیار جادار برلیانس H330 میباشد که دیزاین بسیار خوبی دارد و بطور کلی صندوق عقب ماشین جوابگوی مسافرت های درون شهری و برون شهری است . از لحاظ قابلیت ها رفاهی و ایمنی هم برلیانس H330 ماشین کاملی به ذهن خطور می کند و  اگر بخواهیم جمع بندی کنیم برلیانس H330 در قسمت دیزاین و کابین و … ماشین خوب و با کیفیتی است و امتیاز بالایی را با استناد به هزینه و کلاس ماشین دریافت مینماید . اگر بخواهیم جمع بندی کنیم در قسمت دیزاین بی وای دی اف ۳ و برلیانس  h330 امتیاز های یکسانی را دریافت میکنند با اینحال در قسمت قابلیت ها رفاهی byd f3 موقعیت کمی بهتری دارد با اینحال بسیار عالی برلیانس هم نقطه قوتی چون کیفیت بالای ساختش دارد و با کمی دقت در کابین هر دو ماشین متوجه میشوید با اینکه بی وای دی f3 کیفیت بالایی دارد با اینحال برلیانس h330 کیفیتش بالاتر میباشد .

در قسمت خصوصیت های فنی برلیانس H330 از یک پیشرانه ۴ سیلندر با آرایش خطی به حجم ۱۴۹۸ سی سی سود میبرد که به خوبی از عهده ماشین برمیاید و شتاب و چالاکی راضی کننده ای در دست راننده قرار میدهد  . در دور موتور ۵۸۰۰ دور در دقیقه ۱۰۳ اسب بخار قدرت پیشرانه ماشین تولید میکند  و در دور موتور ۳۸۰۰ دور در دقیقه هم گریز از مرکز ۱۳۸ نیوتن متر از پیشرانه برلیانس H330   حاصل میگردد و در دست راننده ماشین قرار میگیرد . برلیانس H330 بر مبنای اقتصادی بودن و استفاده شهری دیزاین شده است با اینحال شتابگیری خوب و قابل اعتمادی دارد و از همه با اهمیت تر مصرف سوخت ۶.۷ لیتری ماشین در سیکل ترکیبی به توجه به گیربکس اتوماتیک میباشد که بسیار محشر به ذهن خطور می کند  و بطور کلی ماشین اقتصادی میباشد که با استناد به عنصر های ماشین در این کلاس این رقم بطور کلی خوب است . برلیانس H330 ماشین کم استهلاکی  است و صاحبان آن اصلا تا این لحظه در باب مسائل فنی آن شکایت ویژه ای نداشته اند . پیشرانه برلیانس H330 با یک گیربکس ۴ سرعته تیپ ترونیک کوپل شده است که هماهنگی خوبی با موتور دارد ، تعویض دنده هایش خوب است و کارکردش هم روان میباشد با این وجود یک حالت خنگی در اکثریت گیربکس های ماشین چینی می باشد که کم وبیش در برلیانس H330  هم مشاهده میگردد . در قسمت فنی موقعیت بی وای دی f3 و برلیانس h330 در یک اوضاع برابر است و هر دو ماشین از لحاظ آلایندگی ، استهلاک و توانایی های حرکتی سطحی یکسان را دارند .

برلیانس H330 ماشین زیبا و با هندلینگ سطح بالایی ارزیابی میشود و سواری رضایت بخشی را عرضه میدهد . با این وجود سیستم تعلیق برلیانس H330 کمی خشک احساس میشود که با این وجود از کوبش های آزار دهنده یاتکان های شدید خبری نیست و در تمام مسیر های قابل پیمایش برلیانس H330 ماشین نرم و آرامی احساس میگردد . برلیانس H330 از سیستم فرمان برقی سود میبرد که دقیق است و فرمان پذیری برلیانس  H330 را خوب و لذت بخش کرده است و در پیچ ها به طرز کامل میتوانید به این ماشین اعتماد کنید . ترمز های برلیانس H330 هم خوب است و به خوبی از  عهده توقف ماشین بر میایند .

برلیانس h330 و  byd f3 هر دو ماشین های سدان جمع و جور و با کیفیت هستند که از ظاهر خوبی هم سود میبرند با اینحال اینروز ها برلیانس اچ ۳۳۰ ارزش خریدش به دلیل مارکت فروش خوب و پر رونق گسترش یافته است و هم اینک و با این موقعیت این ماشین یعنی برلیانس h330 خرید منطقی تری به حساب میاید .

بی وای دی F3

بی وای دی F3

کمپانی کارمانیا که در قبلی byd s6 را که یک ماشین شاسی بلند است را ارائه نموده است و اکنون تصمیم گرفته است با معرفی بی وای دی f3 قدم به کلاس سدان های جمع و جور بگذارد . بی وای دی f3 یک ماشین با چهره ای دلچسب است که ماهیت ساده ای دارد با اینحال به خاطر دیزاین ویژه چهره جلو ماشین و برخی دیگر در کل بی وای دی اف ۳ یک ماشین خوش چهره است . بی وای دی اف ۳ درون کابین دیزاین اش بسیار اسپرت تر از ظاهرش میباشد و جوان پسند است . بی وای دی اف ۳ یک ماشین ارگونومیک با کیفیت تولید خوب است و از متریال مناسبی هم درون کابین این ماشین استفاده شده است . یکی از نقاط قوت بی وای دی اف ۳ با استناد به هزینه این ماشین وجود لیست ابزارهای کامل است که سطح رفاه سرنشینان را گسترش میدهد . راحتی سرنشینان در هر دو ماشین با استناد به ارگونومیک بودن آنها خوب است و سطح قابل قبولی را دارا میباشد.

قلب تپنده برلیانس بی وای دی f3 four سیلندر است و ۱۵۰۰ سی سی حجم دارد .  توانایی تولید ۱۰۷ اسب بخار  در دور موتور ۵۸۰۰ دور در دقیقه  و ۱۴۵ نیوتن متر گریز از مرکز در دور موتور ۴۸۰۰ دور در دقیقه از مشخصات تولیدی پیشرانه مورد بهره برداری در بی وای دی f3 است که در قبلی بر روی ماشین های میتسوبیشی مورد بهره برداری قرار میگرفت  .  بی وای دی f3 از یک گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه سود میبرد و در کل در قسمت فنی ماشین کم مصرف و کم استهلاکی است که در مشخصات و اعداد و ارقام با برلیانس h330 تشابه فراوانی دارد .

بی وای دی f3 سواری اش حدودا نرم است با این وجود هندلینگ خوبی دارد و در زمان به مساله کشیدن ماشین سیستم تعلیق ان به خوبی در پایین حداکثر فشار شما را از استقامت و مانور پذیری بی وای دی f3 راضی نگه میدارد . برلیانس h330 و بی وای دی f3 هر دو ماشین های با کیفیت ، خوب و قابل اعتمادی هستند که خصوصیت های جذابی دارند و شما را در این رنج هزینه به سادگی به سوی خود جذب میکنند با اینحال برلیانس h330 نامی آشنا تر در این مارکت است و هم اینک فروش خوب و بالایی دارد که همین  مسئله دلیل میشود تا ارزش خریدش بیشتر از بی وای دی f3 ارزیابی گردد .

lshbk0xaoqrwoujk62p6.jpg
– منبع: ماشین۳

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو