مقایسه فنی mvm x33 S با لیفان x60 نمونه ۲۰۱۶+ معایب و محاسن

مقدمه :

در کمال تاسف کیفیت کم تولیدات ایرانی همراه با هزینه بالا(درمقایسه با کیفیت) و تحریم های ظالمانه که در پی آن گسترش هزینه ارز و کاهش قدرت خرید ایرانیان را در پی داشت، منجر به این شد که در مدت لحظه کمی، خودرو های چینی، پا به عرصه ی مارکت خودرو ایران قرار داده و جلب رضایت عده ای از ایرانیان را به سوی خود کشاند، با این اوصاف دو خودرو ساز نوپا چینی نقش پررنگی را در این عرصه ایفا کردند و ما امروز بر آن شدیم تا به مقایسه نخستین و تنها کراس اوور لیفان (لیفان x60) و mvm x33 S (ام وی ام ایکس ۳۳ اس) بپردازیم تا به شما دوستانی که بین یکی از این دو کراس اوور چینی برای خرید تردید دارید کمک کنیم. شاید دوست داشته باشید بدانید که مارکت ایران آنقدر برای چینی ها دلنشین است که، کمپانی mvm بررسی ها فرآوانی را انجام داد تا فیس لیفت تازه خودرو کراس اوور خود را با اوضاع و نظر ایرانیان همسو کند پس با ما همراه باشید تا بیشتر شما را با به مساله کشیدن این دو کراس اوور به شوق آوریم.

پیش از هرچیز تاریخچه این دو کمپانی خودروساز نوپا را گفته و سپس به کلیات فنی هردو می پردازیم و در آخر کار، مقایسه کلی خواهیم کرد:

تاریخچه چری که در ایران به mvm مشهور شده :

چری اتومبیل کمپانی خودروسازی چینی است، که در سال ۱۹۹۷ میلادی تاسیس گردیده است. و تحت نام یکی از کارخانه‌های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو، در جمهوری ایجاد چین به‌شمار می‌آید. این کمپانی حاوی هفتمین مقام از لحاظ تولید اتومبیل در کشور چین می‌باشد.از خودروهای ساخته شده به وسیله کمپانی چری می‌توان به: چری کویین، چری تیگو، چری E5 ،چری وی۵، چری ای۱۵ و چری ای۵ اشاره نمود. عده ای از تولیدات این کمپانی نیز به وسیله دو کمپانی ایرانی مدیران خودرو و سناباد خودرو در ایران مونتاژ و به‌فروش می‌رسند.

شرکت چری

تاریخچه لیفان :

گروه لیفان یک کمپانی خودروسازی چینی است که تولید اولین تولیدات خود را در سال ۲۰۰۵ شروع نمود. تولیدات این گروه شامل سدانهای کوچک، ونهای کوچک و خودروهای هاج بک است. این کمپانی در سال ۲۰۰۹ در مقام ۸۸ کمپانی‌های چینی قرار داشت. و تعداد پرسنل این تولیدکننده چینی، ۱۳۶۵۳ نفر است.لایفن (Lifan) گرچه در بیرون از مرزها سواری‌های کوچک می‌فروشد، با اینحال در داخل چین تولیداتی از قبیل دوچرخه، کفش ورزشی و نوشیدنی دارد.

لیفان موتورز

کلیات خودرو لیفان x60 نمونه ۲۰۱۶:

این خودرو در ظاهر و علي الخصوص در دیزاین کابین بسیار مشابه به تویوتا راوفر ۲۰۱۲ و سانتافه می باشد، و از جهت دیزاین درمقایسه با هزینه خود خوب ارزیابی می گردد.(جنس کابین پلاستیک خشک است) از جهت فنی هم موتور ۱۸۰۰ سی سی لیفان است که تا به این لحظه در ایکس ۶۰، ۷۲۰، ۸۲۰، و ۶۲۰ های موجود در ایران از آن استفاده گردیده است. این موتور که با مشارکت ریکاردو انگلستان دیزاین شده است، توانایی تولید ۱۳۱ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و گریز از مرکز ۱۶۸ نیوتن متر در دور موتور ۴۲۰۰ دور بر دقیقه را دارا می باشد.در کل از این خودرو نمی توان انتظار آفرودی داشت.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/06/5120__2.jpg

پیرامون ی شتاب این خودرو لازم است بگوییم که صفر تا صد این کراس اوور چینی تقریبا ۱۳٫۲ ثانیه تخمین زده شده است و حداکثر سرعت هم به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می رسد، مصرف سوخت آن هم در هر صد کیلومتر ۱۰٫۵ لیتر می باشد ضمن اینکه استاندارد آلایندگی یورو ۳ را هم دارا می باشد.(حجم باک ۵۵ لیتر)

کلیات mvm x33 S:

این خودرو حاوی ظاهر قدیمی در دیزاین است با این وجود کمپانی تولید کننده این ادعا را رد می کند با اینحال حقیقت قابل کتمان نیست،از جهت فنی هم، ام وی ام X33 تجهیز به یک پیشرانه چهار سیلندر خطی به حجم ۱۹۷۱ سی سی میباشد که حاوی حداکثر توان خروجی ۱۳۹ اسب بخار و گریز از مرکز ۱۸۲ نیوتن متر می باشد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/06/5120__3.jpg

شتاب صفر تا صد mvm x33 تازه تقریبا ۱۳٫۵ ثانیه تخمین زده شده است و حداکثر سرعت آن به ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت می رسد، مصرف سوخت آن هم در هر صد کیلومتر ۹ لیتر می باشد ضمن اینکه استاندارد آلایندگی یورو ۵ را هم دارا می باشد.(حجم باک ۵۵ لیتر)

محاسن lifan x60 درمقایسه با mvm x33 S

 •  کسب مقام بالاتر در آزمایشات کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران.
 • دیزاین بدنه به روزتر و زیباتر.
 • دیزاین و نمای مدرنتر چراغ های جلو (درمقایسه با ایکس ۳۳ برنامه قدیم دنده دستی ).
 • باز شدن درب عقب خود رو به بالا و عدم نیاز به محیط پشت باز زیاد برای باز کردن درب عقب.
 • عدم وجود بار لاستیک زاپاس بر روی درب عقب و عدم افتادگی درب عقب به مروز لحظه.(با این وجود وجود لاستیک بر روی درب حسنی هم دارد که پیشتر خواهیم گفت ).
 • مصرف سوخت کمتر با توجه حجم موتور کمتر(۱۸۰۰cc).
 • خوابیدن کامل صندلی های عقب به جلو و تا شدن کامل کفی های صندلی های عقب و با این وجود ایجاد یک محیط باز زیاد برای حمل بار و یا استراحت یا خواب سرنشینان.
 • دیزاین دلچسب و مدرن نمای داخلی به ویژه داشبرد جلو که از نورپردازی دلچسب و نمایشگر دیجیتال سود می برد.
 • هزینه ارزانتر درمقایسه با رقیب خود با توجه دارا بودن قابلیت ها حدودا برابر با هم(اختلاف هزینه ۱۴ میلیون تومانی).
 • سیستم باز وبسته شدن متغیر سوپاپ ها در پیشرانه لیفان ایکس ۶۰ به خوب است.
 • تکنولوزی بهتر و تازه در گیربکس.

لیفان x60 کراس اوور چینی را بیشتر بشناسید

محاسن mvm x33 S درمقایسه با lifan x60

 • حجم موتور بیشتر mvm x33 S درمقایسه با رقیب خود و یقینا قدرت بیشتر این خودرو ( ۲۰۰۰ به ۱۸۰۰ ). با این وجود لیفان مدعی است که موتور ۱۸۰۰ آن با تکنولوژی تازه تر و برای وزن ۱۳۰۰ کیلویی این خودرو بطور کلی محاسبه شده و کفایت می کند.
 • وجود لاستیک زاپاس بر روی درب عقب که هم تحت نام عیب و هم مزیت شمرده می گردد. (توجه فرمایید که عیب به دلیل ایجاد وزن بیشتر بر روی درب و ایجاد افتادگی درب عقب در دراز مدت است با این وجود حاوی مزیت هم است که در معرض بودن سریع زاپاس و تعویض راحت چرخ به ویژه در روزهای بارانی یا وقتی که بار فراوانی در صندوق عقب می باشد می باشد.)
 • مدت گارانتی بیشتر خودرو به وسیله کمپانی تولید کننده درمقایسه با رقیب خود.
 • قابلیت ها رفاهی بهتر از لیفان است.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/06/5120__5.jpg

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,