مقایسه رنو تندر ۹۰ پلاس و برلیانس H330 !کدام یک خوب است ؟

ویژگیهای تکنیکی رنو تندر ۹۰ پلاس ،مقایسه خودرو ،هزینه رنو تندر پلاس ،معای رنو تندر ۹۰ ،معایب برلیانس h330 ،هزینه برلیانس h330 ،ویژگیهای تکنیکی برلیانس h330

در این نوشته تصمیم گرفته ایم به مقایسه خودرو چینی برلیانس H330 که تحت گارانتی پارس خودرو و رنو تندر ۹۰ پلاس که به وسیله ایران خودرو تولید میشود را با هم مقایسه کنیم :

مقایسه ویژگیهای تکنیکی برلیانس H330 و رنو تندر ۹۰ پلاس

ویژگیهای تکنیکی برلیانس H330  رنو تندر پلاس
نوع موتور ۴ سیلندر- خطی ۴ سیلندر – خطی
حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی ۱۶۰۰ سی سی
حداکثر توان موتور ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه
حداکثر گریز از مرکز ۱۳۸ نیوتن متر در ۳۸۰۰ دور در دقیقه ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه
 تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶
حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت
سیستم انتقال قدرت ۵ سرعته دستی – ۴ سرعته اتوماتیک ۵ سرعته دستی – ۴ سرعته اتوماتیک
وزن خالص دستی:۱۲۴۰ و اتوماتیک: ۱۲۵۰ ۱۱۱۵ کیلوگرم
فاصله بین دو محور ۲۵۸۰ میلیمتر ۲۶۳۰ میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی دستی : ۶.۴ لیتر و اتوماتیک : ۶.۷ لیتر دستی : ۶.۹ لیتر و اتوماتیک : ۸.۳ لیتر
استاندارد حد آلایندگی یورو ۵ یورو ۴
طول خودرو ۴۵۱۰ میلیمتر ۴۲۹۰ میلیمتر
عرض خودرو ۱۷۵۸ میلیمتر ۱۷۴۰ میلیمتر
ارتفاع خودرو ۱۴۶۰ میلیمتر ۱۵۲۵ میلیمتر
حجم باک ۵۵ لیتر ۵۰ لیتر

مقایسه آپشن های برلیانس H330 و رنو تندر ۹۰ پلاس

مشخصات برلیانس H330 رنو تندر پلاس
استقامت و ترمز سیستم ترمز ABS و  EBD سیستم ترمز ABS و  EBD
کیسه هوای ایمنی کیسه هوای راننده و سرنشین کیسه هوای راننده و سرنشین
سیستم صوتی دنده ای : (رادیو، mp۳ ، ورودیUSB + ۲بلندگو + ۲توئیتر)
اتوماتیک: مولتی مدیا (۴عدد بلندگو + ۲عدد توئیتر)
رادیو پخش CD خوان با USB و AUX و هندزفری تلفن همراه – دسته کنترلی سیستم صوتی و هندزفری تلفن همراه پایین فرمان – بلندگوهای جلو و عقب
دیگر ابزارهای سیستم تهویه مطبوع – سانروف ( ورژن اتوماتیک ) – حسگر دنده عقب – بسته شدن پنجره ها با ریموت کنترل ( اتوماتیک ) – توانایی تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت و تنظیم گودی کمر ( اتوماتیک ) – تنظیم برقی آینه های جانبی – شیشه جلو و عقب برقی – قفل مرکزی -تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو – چراغ مه شکن جلو – توانایی تاشدن صندلی ها عقب – فرمان جمع شونده – باز شدن اتوماتیک درب ها زمان تصادف – ایموبلایزر – سیستم اخطار روشن بودن چراغ های جلو – یادآور صوتی باز بودن کمربند ایمنی – توانایی خدمات رسانی از صندلی کودک – سیستم الکترومغناطیسی باز کردن درب صندوق – غربیلک فرمان چرمی تجهیز به دکمه های کنترلی سیستم صوتی ( اتوماتیک) – سیستم ورود و استارت بدون کلید ( اتوماتیک) -رایانه سفری – تنظیم نور صفحه کیلومتر مه شکن عقب و جلو- چراغ داخل صندوق عقب-  چراغ ترمز سوم- شیشه جلو و عقب برقی – ایموبلایزر -صندلی راننده با توانایی تنظیم ارتفاع- پشت مجموعه صندلی ها با توانایی تنظیم ارتفاع- فرمان هیدرولیک – سیستم تهویه هوا دستی- تنظیم ارتفاع چراغ‏های جلو از داخل-  دکمه تازه درب بازکن روی درب صندوق عقب

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/12/11777__2.jpg

دیزاین ظاهری و داخلی :

بی تردید یکی از دلایلی که تولیدات برلیانس در دل بیشتر مردم جا باز کرده است به خاطر شریک تجاری این تولیدکننده یعنی بی ام و میباشد. برلیانس H330 نیز حاوی دیزاین مشابه به مجموعه ۱ تولیدات BMW است و در مقایسه با رنو تندر پلاس از چهره ی جذابتری دارا است. رنو تندر ۹۰ پلاس هم که فیس لیفتی از رنو تندر ۹۰ است و دیزاین ظاهری آن درمقایسه با قبل بهتر شده با اینحال باز هم در مقایسه با برلیانس از دیزاین ساده تری دارا است.

داخل کابین برلیانس اچ ۳۳۰ نیز در مقایسه با تندر پلاس از جذابیت بیشتری دارا است و کیفیت مواد بکارفته هم نسبتا خوب است. در برلیانس H330 راننده امکان تنظیم صندلی خود را در ۸ جهت دارد با این وجود در ورژن اتوماتیک به علاوه از طرف دیگر با توانایی تنظیم گودی کمر در مقایسه با صندلی های تندر ۹۰ پلاس ، راحتی بیشتری را در دست راننده میگذارد.

کیفیت مواد بکار رفته داخل کابین نیز به غیر از صندلی ها اختلاف فراوانی با هم ندارند با اینحال برلیانس با داشتن تریم دو رنگ از جذابیت بیشتری برخودار است.

موتور و گیربکس :

برلیانس H330  تجهیز به موتور ۱.۵ لیتری است که حداکثر قدرت آن ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دوردر دقیقه است و حاوی شتاب و سرعت راضی کننده است با اینحال گاهاً شنیده ایم که از نداشتن قدرت موتور در سربالایی ها شکایت دارند .تندر ۹۰ پلاس نیز از همان موتور رنو تندر ۹۰ برخوردار است ؛ پیشرانه ای به حجم ۱.۶ لیتر که ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. وزن کمتر و قدرت بیشتر دلیل شده که تندر ۹۰ پلاس از شتاب و سرعت بهتری درمقایسه با برلیانس H330 برخودار باشد. هر دوی این خودرو ها در نمونه دستی و اتوماتیک ساخته شده اند و جزو خودرو های کم استهلاک مارکت به حساب می آیند با اینحال موضوع ای که باید به آن توجه داشت این است که رنو تندر ۹۰ پلاس به دلیل اینکه فیس لیفتی از ال ۹۰ است و این خودرو سالهاس که خودش را اثبات کرده بطور کلی قابل اعتماد است با اینحال برلیانس هنوز در دراز مدت خودش را نشان نداده.

نکته مثبتی که در برلیانس میتوان یافت مصرف سوخت پایین آن درمقایسه با تندر ۹۰ پلاس است این خودرو در سیکل ترکیبی در ورژن دنده ای ۶.۴ لیتر و در ورژن اتوماتیک ۶.۷ لیتر بنزین مصرف میکند و تندر ۹۰ پلاس در ورژن دنده ای ۶.۹ و در ورژن اتوماتیک ۸.۳ لیتر بنزین می سوزاند.

ایمنی و رفاهی  :

از لحاظ ایمنی هر دو خودرو در یک سطح هستند هر دو حاوی کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین و تجهیز به ABS و EBD هستند . سیستم ترمز هم در هر دو خودرو یکسان است ؛ ترمز جلو دیسکی خنک شونده و ترمز عقب کاسه ای است با اینحال از لحاظ قابلیت ها رفاهی و آپشن ها اگر این دو خودرو را با هم مقایسه کنیم برلیانس  H330 دنده ای و رنو تندر ۹۰ پلاس در یک سطح هستند با اینحال در ورژن اتوماتیک برلیانس H330 حاوی قابلیت ها بیشتری است غیر از داشتن سانروف در ورژن اتوماتیک این خودرو حاوی قابلیت ها دیگری است که در جدول بالا نوشته شده.

مارکت:

برلیانس به توجه به دیزاین دلچسب ،کیفیت تولید خوب و مصرف سوخت پایین و قابلیت ها رفاهی خوب که همگی جزو مزایای این خودرو چینی هستند با اینحال در مارکت با کمبود قطعات یدکی و نزول هزینه فراوانی که دارد که به نظر می رسد خرید تندر ۹۰ پلاس با چهره ای ساده با اینحال خوب ، استهلاک کم و مارکت خرید و فروش خوبی که دارد منطقی تر است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو