مقایسه جک S5 اتوماتیک با تیگو۵ تازه+ معایب و مزایا

جک S5 اتوماتیک یا تیگو۵ تازه؟

شاسی بلند‌های کم بهای همان‌هایی که تنها و تنها جثه بزرگ دارند با اینحال در شرایط سخت از قبیل سواری بوده و حتی از پس جاده‌های لغزنده هم بر نمی‌آیند چه برسد به جاده‌های ناهموار. دو خودرو از سرزمین اژدهای زرد به مارکت ایران فراخوانده شده‌اند چرا که در این مارکت می‌توانستند موفق باشند. تیگو ۵ نمونه وارداتی ام وی ام X33 است از این‌رو از لحاظ کیفیتی در سطحی بالاتر از نمونه ایرانی و با این وجود قدیمی‌اش است. وانگهی از سمت دیگر وسیله نقلیه ای شبیه به به هیوندای توسان قابل مشاهده است، وسیله نقلیه ای که یکی از موفق‌ترین چینی‌ها در مارکت است. خودروی جک اس‌۵. در ابتدا حضور به روش دنده‌ای روانه مارکت شد و اتفاقاً با استقبال فراوانی همراه بود. با اینحال هم اینک نمونه اتوماتیک آن نیز در معرض قرار داشته و قابل تهیه است.

تیگو۵ وسیله نقلیه ای است که ابعادی بزرگ دارد و از هیچ نظر شبیه به به X33های مونتاژ نبوده، با اینحال از لحاظ فنی حدوداً همان X33 است. وسیله نقلیه ای که با موتور دو لیتری و گیربکسCVT به مارکت معرفی می‌شود، قابلیت ها فراوانی داشته و هزینه ای تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان دارد.

این خودرو ظاهری دلچسب دارد و درون کابین نیز مثل تولیدات تازه هیوندای دیزاین شده است. قابلیت ها زیاد و کلیدهایی که همه در معرض هستند. شتاب‌گیری در این خودرو کمی کند انجام می‌شود. گیربکس CVTبا توجه به وزن زیاد تیگو۵ نمی‌تواند به سرعت قدرت را انتقال دهد. در عبور از پیچ‌ها نیز ضروری است بگوییم که قد بلند تیگو۵ و با این وجود فاصله کم محور‌ها باعث شده تا این خودرو نتواند هندلینگ مناسبی داشته و احساس واژگونی را به سرنشینان منتقل کند. محیط کابین جادار بوده و برای خانواده‌های پر جمعیت خوب است. وانگهی از سمت دیگر خودرو جک اس‌۵ است. وسیله نقلیه ای با هزینه ای تقریبا ۱۰۰میلیون تومان در نمونه اتوماتیک است این خودرو به دلیل سود بردن از سیستم توربوشارژ قدرت بالا و شتاب خوبی دارد، از این‌رو در شتاب‌گیری به سادگی از پس تیگو ۵ بر می‌آید ضمن اینکه هندلینگ بالاتری درمقایسه با تیگو۵ دارد.

از لحاظ قابلیت ها ضعیف‌تر از تیگو۵ است، با اینحال کیفیت سواری بالاتری دارد. هر دو خودرو خدمات بعد از فروش وسیعی دارند و به روش اقساطی نیز قابل تهیه هستند. جک اس۵ با استناد به سود بردن از گیربکس تیپ‌ترونیک حس راندن دلنشین‌تری را به راننده القا می‌کند ضمن اینکه در مارکت دست دوم جک بهتر از تیگو۵ خرید و فروش شده و نزول هزینه کمتری دارد.در قسمت عقب کابین محیط کافی برای سرنشینان وجود داشته و صندلی‌های راحتی را درون کابین هر دو خودرو می‌بینیم. محیط بار نیز برای خانواده‌ها خوب بوده و از این دو خودروی چینی یک خودروی خانوادگی ساخته است. قد تیگو بلند‌تر از جک است با اینحال جک در شتاب‌گیری سریعتر و در پیچ‌ها موفق‌تر رفتار می‌کند. به‌طور کلی می‌توان این دو خودرو را گزینه‌های مناسبی برای خانواده‌های پر جمعیت دانست.

جک S5 اتوماتیک

اگر در جستجوی وسیله نقلیه ای صرفاً با قد و قواره بزرگ هستید این دو خودرو قادر اند انتخاب شما باشند، چرا که در جاده‌های لغزنده و یا در مسیرهای برفی مانند دیگر دیفرانسیل‌جلو‌ها بوده و توانایی مخصوصی دارند.خرید آنهابه خصوص تیگو۵ به هیچ وجه اقتصادی نبوده و با نزول هزینه فراوانی همراه است از این‌رو تنها شرایط خرید راحت آن می‌تواند وسوسه‌کننده باشد.

– عمادالدین جعفری

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,