مقایسه تیگو ۵ با هایما s7 + هزینه و ویژگیهای تکنیکی

در سگمنت D علي الخصوص در ایران، شرایط چندان مانند خودروهای ارزان وخیم نیست و می‌توان با در اختیار داشتن حدود نود میلیون تومان به خرید خودروهای مناسبی اقدام کرد.

از نمونه می‌توان به هایما S7 اتوماتیک، تیگو ۵، جک S5، لندمارک V7 و… اشاره نمود. با این وجود که نگارنده علاقه‌مند به نوشتن اسم خودروهای اروپایی نیز بود، با این وجود چه کنیم که توانمان به همین چند خودروی چینی می‌رسد!

با اینحال اکنون می‌خواهیم یک جنگجوی دیگر چینی به اسم چری تیگو ۵ را مقابل S7 قرار دهیم. مقایسه این دو خودرو را که با تجمیع منابع از خریداران و به علاوه از طرف دیگر از سایت‌هایی مانند automiddleeast نگارش شده است، به شما بزرگواران تقدیم می‌شود.

خودرو های شاسی بلند به دلیل دیزاین و نمونه ویژه آن ها نیاز های ویژه ای نیز از آن ها خواسته می شود و باید این خودرو ها توانایی برطرف کردن این نیاز های خریداران را داشته باشند این نوع از خودرو در چند سال واپسین با برند های مختلف وارد مارکت های ایران شده اند و عده ای از این تولیدات توانسته اند خریداران بسیار خوبی برای خود دست و پا کنند. در بیشتر مواقع انتخاب یک خودرو شاسی بلند خوب مهمترین نکته است از آنجاییکه به دلیل اوضاع خودرو و شکل و نوع تولید این کالا امکان دارد با یک انتخاب نا خوب شما متضررشوید. حال پیشتر قادر اید مقایسه دو خودرو شاسی بلند چینی ، تیگو ۵ و هایما s7 را بخوانید تا در انتخاب یکی از این دو خودرو موفق به انتخاب گرینه بهتر و خوب تر شوید.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9411__0.jpg

مقایسه ویژگیهای تکنیکی تیگو ۵ و هایما S7


با شرایطی که در جدول بالا مشاهده می کنید این دو خودرو از لحاظ فنی مشابهت بسیار فراوانی با هم دارند و مقایسه این دو خودرو را این موضوع کمی دشوار کرده است با این وجود خودرو هایما S7 برتی اندکی در قسمت مقایسه ویژگیهای تکنیکی درمقایسه با رقیب خود یعنی خودرو تیگو ۵ دارد و طی آزمایشاتی که بر روی این دو خودرو انجام شده این نتایج حاصل شد که خودرو هایما را می توان با بهتری بسیار کمی بالاتر از رقیب خود یعنی خودرو تیگو قرار داد اگر شما جزو آن گروه کسانی هستید که معلومات و ویژگیهای تکنیکی خودرو برای شما حاوی ارزش بسیاری است توصیه تیم کاراپ برای خرید بین این دو خودرو،خودرو هایما می باشد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9411__2.jpg

مقایسه مصرف سوخت فنی تیگو ۵ و هایما S7

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9411__3.jpg

با شرایطی که ویژگیهای تکنیکی این دو خودرو به هم مشابهت بسیار فراوانی داشت در مشخصات سوخت و الایندگی نیز این دو کالا وجه تشابهات بسیار فراوانی دارند با این وجود خودرو هایما در بررسی های ما نمایش بهتری از خود به نمایش گذاشت و با استناد به این مسئله که از سیستم موتوری و معلومات فنی بهتری درمقایسه با رقیب خود دارا است با این وجود مصرف سوخت پایین تری نیز درمقایسه با رقیب خود موفق شد ثبت کند و این بازده انرژی بهتر را برای این خودرو ثابت می کند با این وجود خودرو تیگو حاوی برگ برنده استاندارد امنیت  ۵ستاره از c-ncap می باشد که خودر هایما فاقد این استاندارد می باشد اگر مصرف سوخت وسیله نقلیه برای شما از ارزش بسیار فراوانی دارا است تیم کاراپ انتخاب خودرو هایما را برای شما علاقه مندان دارد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9411__5.jpg

مقایسه قابلیت ها ایمنی و آپشن های تیگو ۵ و هایما S7

 

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/09/9411__7.jpg

در تمام قسمت های مورد بررسی قرار گرفته این دو کالا خودرو هایما با بهتری بسیار اندک موفق شد از رقیب خود بالاتر قرار گیرد و در قسمت آپشن ها و قابلیت ها و ابزارهای نیز به همین شکل است و با شرایطی که در جدول بالا مشاهده می کنید خودرو هایما با بهتری اندکی درمقایسه با رقیب خود بالاتر از خودرو تیگو قرار دارد و می توان نظرها را بیشتر به سوی خود جلب نماید .اگر شما جزو آن گروه کسانی هستید که آپشن های وسیله نقلیه برای شما از ارزش بسیار فراوانی دارا است تیم کاراپ توصیه انتخاب خودرو هایما را به شما علاقه مندان دارد از آنجاییکه این خودرو از آپشن ها و قابلیت ها بیشتری درمقایسه با رقیب خود دارا است با این وجود لازم است بگوییم که خودرو تیگو نیز با استناد به تولید و معلومات تولید خود از آپشن ها و ابزارهای خوبی دارا است و جزو خودرو های با کیفیت مارکت دسته بندی می شود.

مقایسه هزینه تیگو ۵ و هایما S7
هزینه این دو کالا در نمونه صفر آن ها با اختلاف هزینه ای تقریبا ۸ میلیون تومان می باشد و خودرو تیگو توانسته مبلغ بالاتری را برای خود کسب نماید.

هزینه و ابزارهای

هزینه‌ای که می‌بایست برای یک S7 فول آپشن اتوماتیک بپردازیم تقریبا ۸۰ میلیون تومان است، در شرایطی که ارزان‌ترین نمونه تیگو ۵ با اسم لاکچری حدود ۹۴ میلیون تومان آب می‌خورد. در چنین شرایطی ست که که اگر یک میلیون تومان به مبلغ نمونه نامبرده تیگو ۵ اضافه کنید میتوانید یک S7 توربوشارژ اتوماتیک داشته باشید. با این وجود تحویل خودرو برای دو کمپانی چری و ایران‌خودرو دارای اختلاف است.

یعنی برای اینکه صاحب تیگو ۵ شوید تنها یک ماه باید صبر کنید. در چنین شرایطی ست که که سیاست‌های ایران‌خودرو به‌کلی بر روی “خریدار فَراری” می‌چرخد! یعنی در بهترین اوضاع با پرداخت ۴۰ میلیون تومان میتوانید ۶ ماه بعد صاحب یک عدد هایما S7 اتوماتیک شوید، با این وجود آن‌هم با مقدار فراوانی منت از جانب ایران‌خودرو!

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو